Diablo Immortal bez tajemnic. Jak pobrać, czy warto i co z graniem za darmo

6 minut czytania
Komentarze

Diablo Immortal wkrótce będzie obchodzić swoją pierwszą rocznicę. Jest to więc świetny czas, aby przyjrzeć się tytułowi, który tuż po premierze wzbudzał wśród graczy ogromne kontrowersje. Co zmieniło się w grze oraz co warto o niej wiedzieć?

Diablo Immortal — najważniejsze informacje

Diablo Immortal — najważniejsze informacje

2 czerwca 2022 roku swoją premierę miało Diablo Immortal, czyli spin-off kultowej serii, który miał skupić wokół siebie nowych odbiorców. Blizzard zdecydował się udostępnić omawiany właśnie tytuł całkowicie za darmo, jednak jego zawartość aż po brzegi wyładowano różnego rodzaju mikropłatnościami. Taki stan rzeczy szybko spowodował „bunt” wśród graczy, którzy zaczęli masowo negatywnie oceniać grę na wszelakich portalach i platformach.

Niemniej sama rozgrywka w Diablo Immortal nie należy do najgorszych, a wręcz z łatwością znajdziemy jej wiernych fanów. W związku z tym, jeśli sami chcielibyście w najbliższym czasie zawitać do świata gry, poniżej znajdziecie zbiór najważniejszych informacji oraz kilka porad, które mogą się Wam przydać podczas zabawy.

Diablo Immortal — czy da się grać za darmo?

Najprawdopodobniej najważniejszą cechą Diablo Immortal jest model, w którym funkcjonuje gra. Dzięki temu, że Blizzard zdecydował się udostępnić ją całkowicie za darmo (model free-to-play) z rozgrywką może zapoznać się dosłownie każdy gracz. Niestety jak w takich przypadkach bywa, całkiem dużą rolę odgrywają mikrotransakcję.

Za przepustkę sezonową, która pomoże Wam szybciej rozwijać swoją postać oraz być może czerpać z zabawy więcej satysfakcji zapłacicie (w zależności od wersji) kilkadziesiąt złotych – obecnie podstawowy wariant kosztuje 29,99 zł. Wówczas rywalizacja w PvP oraz rankingach może wydawać się nieco bardziej sprawiedliwa, choć nie da się ukryć, że okupujący pierwsze miejsca wydają na wirtualną walutę i dodatkowe szanse na wypadnięcie specjalnych klejnotów znacznie więcej. W rozgrywce PvE płacenie pozwala jedynie na szybsze zwiększanie mocy postaci i zabijanie potworów – żadna zawartość nie jest zamknięta za paywallem.

Diablo Immortal aplikacja — skąd pobrać grę

Diablo Immortal to gra, którą w pierwszej kolejności wydano na urządzenia mobilne — zarówno te wyposażone w system Android jak iOS. Niemniej produkcję Blizzarda bez problemu pobierzecie także na komputery osobiste (wymagania sprzętowe Diablo Immortal to miła niespodzianka), jednak w tym przypadku należy mieć na uwadze, że wciąż jest to otwarta beta.

Jeszcze raz warto podkreślić, że omawiana właśnie produkcja jest w stu procentach darmowa, a jedyne koszty mogą generować jedynie dobrowolne mikrotransakcje. Oczywiście jak na tytuł free-to-play przystało, wewnątrz rozgrywki znajduje się ich całe mnóstwo, jednak absolutnie nie są one niezbędne do zabawy.

Diablo Immortal — co warto wiedzieć?

Diablo Immortal — co warto wiedzieć?

Rozpoczynając swoją przygodę z Diablo Immortal należy pamiętać, że jest to gra MMO RPG, więc rozgrywkę można uatrakcyjnić, zbierając do niej grono znajomych. Niemniej, nawet jeśli zdecydujecie się na zabawę solo, możecie liczyć na sporo akcji. Zaczyna się ona już na samym początku, gdy zadaniem gracza jest wybranie klasy swojego bohatera. Do swojej dyspozycji otrzymujemy:

Barbarzyńcy
Dzicy wędrowcy bezdroży. Barbarzyńcy, którzy ocaleli po zniszczeniu Góry Arreat, rzucają wrogów na kolana dzięki zaciekłym atakom.

Krzyżowcy
Gniewni zeloci. Ci święci wojownicy uzbrojeni w oręż wiary gromią zło wszędzie, gdzie zaprowadzi ich powinność. Dominują na polu bitwy dzięki niewzruszonej sile woli.

Łowcy Demonów
Mściwi zabójcy. Łowcy demonów to samozwańczy mściciele atakujący z cieni. Nie spoczną, dopóki nie dopadną swej zwierzyny.

Mnisi
Mistrzowie sztuk walki. Mnisi atakują z szybkością błyskawicy i przemieszczają się po polu bitwy, zasypując wrogów gradem ciosów, zanim przeciwnicy zdołają wyprowadzić kontratak.

Nekromanci
Mistrzowie życia i śmierci. Kapłani Rathmy korzystają z władzy nad życiem i śmiercią, by stać na straży równowagi w Sanktuarium.

Czarownicy
Żywe źródła mocy tajemnej. Czarownicy manipulują tajemnymi siłami, by atakować wrogów z oddali. Mogą zdezintegrować przeciwnika i obrócić go w pył.

Gdy już zdecydujecie się na wybór klasy, zostaniecie odesłani do Sanktuarium, czyli głównej lokacji rozgrywki, gdzie czeka na Was mnóstwo zadań oraz aktywności. Wszelkie aktualizacje oraz informacje o gameplay’u znajdziecie na oficjalnej stronie Diablo.

Diablo Immortal na komputer

Tak jak wyżej wspomniałem grę w wersji beta pobiorą również gracze korzystający na co dzień z PC-tów. W tym miejscu ponownie odsyłam Was do platformy Battle.net, gdzie w pełni za darmo i legalnie odbierzecie swój egzemplarz niespełna rocznej produkcji.

Oczywiście w przypadku komputerów osobistych bardzo ważna wydaje się kwestia wymagań sprzętowych. Odpowiednie schematy zamieszczam poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 / Windows® 11 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD™ FX-8100
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 460, ATI Radeon™ HD 6850 lub Intel® HD Graphics 530
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Rozdzielczość: Monitor o minimalnej rozdzielczości 1920×1080

Zalecana konfiguracja sprzętowa

  • System operacyjny: Windows® 10 / Windows® 11 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i5 lub AMD Ryzen™ 5
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 770 lub AMD Radeon™ RX 470
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Rozdzielczość: Monitor o minimalnej rozdzielczości 1920×1080

Diablo Immortal — na jakie telefony

Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby z omawianą właśnie produkcją obcować na co dzień za pośrednictwem smartfonów. Niestety nie wszystkie z nich są w stanie odtworzyć aplikację, więc przed jej ewentualnym pobraniem warto sprawdzić, czy urządzenie znajduje się na poniższej liście.

W przypadku sprzętów z systemem iOS Diablo Immortal bez problemów włączą te wyposażone w jedenastą wersję oprogramowania lub wyższą (iPhone 6 i nowsze).

Tymczasem osoby korzystające ze smartfonów z systemem Android powinny rzucić okiem na poniższe zestawienie minimalnych wymagań sprzętowych.

System operacyjnySystem Android 5.0 lub nowszy
ProcesorSnapdragon 660 / Exynos 9611 i późniejsze
Karta graficznaAdreno 512 / Mali-G72 MP3 i późniejsze
Pamięć2 GB RAM
Minimalne wymagania sprzętowe na Android

Cóż, jak łatwo dostrzec, omawiana właśnie produkcja może stanowić bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich fanów MMO RPG, którzy są również wiernymi fanami franczyzy Diablo. W związku z tym, jeśli zainteresował Was tytuł od Blizzarda pora wybrać się do Sanktuarium!

Diablo Immortal – oceny graczy

Oceny, jakie zbiera od graczy Diablo Immortal, potrafią być skrajnie różne. Dla części wielbicieli serii jej mobilna odsłona to coś, co w ogóle nie powinno się wydarzyć. Inni doceniają to, że Diablo się rozwija i trafia na nowe platformy. W Google Play Store gra ma ocenę na poziomie 4,6/5 przy ponad milionie opinii. W App Store sytuacja wygląda podobnie (4,6/5 przy ponad 180 tysiącach opinii) i widać, że gracze są zadowoleni. Inaczej już wygląda sytuacja na portalu MetaCritic, gdzie recenzje są raczej chłodne, ale nie tragiczne. Natomiast oceny wystawiane przez graczy są już o wiele gorsze. Diablo Immortal uzyskało tam wynik 0,4 (PC) oraz 0,3 (iOS). Cóż, najlepiej przekonać się samemu czy Diablo Immortal jest grą dla nas, bo możemy się przyjemnie zaskoczyć.

Źródło: Blizzard

Motyw