ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Co Kupić] Akcesoria mobilne #3

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
cokupic

Przy zakupie urządzeń mobilnych otrzymujemy zwykle tylko podstawowe akcesoria takie jak ładowarkę, kabel USB czy średniej jakości słuchawki (a coraz częściej nie ma nawet tych ostatnich). Większość z nas decyduje się więc na samodzielne skompletowanie dodatkowych akcesoriów. Oferta na rynku jest tak szeroka, że niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. Dlatego też w dzisiejszym odcinku serii Co Kupić przedstawię kolejne propozycje akcesoriów mobilnych z różnych kategorii.

Słuchawki przewodowe – Brainwavz ALPHA

i-brainwavz-alpha

Oferowane za mniej niż 100 złotych słuchawki cechują się bardzo dobrym wykonaniem, odpowiednią jakością dźwięku. W sprzedaży dostępne są w kolorze czarnym. Słuchawki podłączamy oczywiście standardowym kablem jack 3,5mm. Słuchawki mają szerokie pasmo przenoszenia (15 Hz do 28000 Hz), dzięki czemu dźwięk jest bardzo dobry. Niestety zestaw nie posiada mikrofonu.

Słuchawki bezprzewodowe – JABRA ROX WIRELESS

i-jabra-rox-wireless

Kosztujące nieco ponad 400 złotych słuchawki cechują się doskonałym dźwiękiem jak i dopracowanym mikrofonem, dzięki któremu  możemy wygodnie rozmawiać bez angażowania rąk. Rox Wireless ma ponadto silny bas. Zestaw jest odporny na wodę i kurz dzięki solidnej stalowej konstrukcji. Słuchawki można wyłączyć w prosty sposób wystarczy zetknąć ze sobą wkładki. Niepodważalną zaletą jest NFC, dzięki któremu parowanie słuchawek ze smartfonami przebiega o wiele szybciej.

Inteligentna opaska – Sony Smartband Talk (SWR30)

08_SmartBand_Talk_White

Kosztujący w sklepach nieco ponad 400 złotych (ceny osiągają nawet poziom 499) SmartBand Talk firmy Sony to jednak z najciekawszych rozwiązań tego typu – łączy bowiem funkcjonalność smart-opasek i zegarków. Posiada bowiem nie tylko funkcje związane z pomiarem wszelakich aktywności, ale także dotykowy ekran wykonany w tej samej technologii co w czytnikach ebooków – eink. Z oczywistych względów nie ma więc podświetlenia. Pozwoliło to jednak usprawnić czas pracy na baterii, a zintegrowany głośnik i mikrofon pozwalają na głosowe sterowanie zegarkiem, ale i na prowadzenie rozmów głosowych – zegarek działa bowiem jak zestaw głośnomówiący. Z poziomu ekranu możemy odbierać, odrzucać oraz nawiązywać połączenia (to ostatnie tylko z wcześniej dodanymi na zegarek kontaktami). SWR30 docenią więc nie tylko osoby aktywne, ale też osoby sporo jeżdżące samochodem.

Inne – powerbank PQI i-Power 9000T

i-pqi-i-power-9000t-powerbank-9000mah-czarny-6ppc-099r0001a

Współczesne smartfony z roku na rok mają coraz lepsze podzespoły. Jedno tylko nie ulega zmianie: szybko wyczerpujące się baterie jeśli tylko zaczniemy intensywnie wykorzystywać nasze urządzenie. Z tego względu warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator. O ile kiedyś mogliśmy wymienić w każdej chwili naszą baterię w telefonie, tak obecnie często nie mamy takiej możliwości z powodu jednolitej obudowy. Wystarczy jednak kupić powerbank i w prosty sposób możemy sobie zagwarantować dodatkowe godziny działania naszego urządzenia. PQI oferuje w dobrej cenie taki powerbank o następującej specyfikacji: bateria 9000mAh, 2 porty ładowania. Wbudowane diody LED informują o stanie naładowania. Na uwagę zasługuje również wysoka estetyka wykonania tego powerbanka, urządzenie jest małe, a plastikowa obudowa dostępna w kilku wariantach kolorystycznych sprawi że będzie komponował się idealnie ze smartfonem. Prąd ładowania 2,1 A pozwala naładować większość urządzeń mobilnych. Cena: około 120 złotych.

Poprzednie części o akcesoriach znajdziecie tu i tu.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

grafiki z ceneo.pl

Sprawdź najnowsze wpisy