cokupic

 

Przy zakupie urządzeń mobilnych otrzymujemy zwykle tylko podstawowe akcesoria takie jak ładowarkę, kabel USB czy średniej jakości słuchawki. Większość z nas decyduje się więc na samodzielne skompletowanie dodatkowych akcesoriów. Oferta na rynku jest tak szeroka, że niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. Dlatego też w dzisiejszym odcinku serii Co Kupić przedstawię kolejne propozycje akcesoriów mobilnych z różnych kategorii.

 

Słuchawki przewodowe

 

Roccat Syva

i-roccat-syva-roc-14-100

 

Dostępne obecnie już za mniej niż 100 złotych słuchawki cieszą się od dłuższego czasu dobrą opinią użytkowników. Obok dobrej specyfikacji oferują także niepowtarzalny design, który może się podobać. Słuchawki posiadają oczywiście wbudowany mikrofon, który przydaje się do prowadzenia rozmów. Specyfikacja:

 • Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
 • Impedancja słuchawek 32 Ohm
 • Czułość słuchawek 96 dB
 • Wbudowany mikrofon
 • Impedancja mikrofonu 2.2K Ohm
 • Długość kabla 1,2 m

 

Słuchawki bezprzewodowe

 

Sony SBH80

 

i-sony-sbh80-black

 

Oferowane przez japoński koncern za 280 PLN słuchawki cechują się ciekawym wzornictwem, dobrą jakością dźwięku. Za sprawą NFC parowanie z urządzeniami mobilnymi jest szybkie i wygodne. Słuchawki łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth.  Zestaw SBH80 waży jedynie 15.8 g. Na pilocie znajdziemy regulację głośności, klawisz odbierania połączeń oraz : klawisz odtwarzania, pauzy, następnego/poprzedniego utworu . Czas pracy na baterii podczas rozmowy wynosi ok 9 h.

 

Inteligentny zegarek

 

Pebble Czarny

i-pebble-czarny-301bl

Kompatybilny z najpopularniejszymi platformami mobilnymi –  Androidem i iOS Pebble Watch to ciekawa oferta dla osób szukających czegoś wyróżniającego się spośród podobnych urządzeń. Zegarek posiada 1,26” ekran o rozdzielczości 144 x 168 pikseli. Komunikacja ze smartfonem odbywa się z użyciem  Bluetooth 4.0. W środku zamontowano akcelerometr, e-kompas, licznik kroków. Do dyspozycji użytkownika jest odczyt wiadomości sms, powiadomienia, wodoodporność 5ATM, zegar. Kopertę i pasek wykonano z tworzywa sztucznego. Wymiary i waga: 52 x 36 x 11,5 mm, 38 g. Cena: około 550 złotych.

 

Inne

 

Kingston MobileLite Wireless G2

kingston

 

To przenośny powerbank, czytnik kart pamięci i modem w jednym urządzeniu. Producent zamontował w nim czytnik kart SD, SDHC, SDXC i microSD/microSDHC/microSDXC (z dołączonym adapterem). Wspierane systemy plików na nośnikach to FAT, FAT32, NTFS, exFAT. G2 zgodny jest z urządzeniami mobilnymi jak i komputerami PC. Czytnik działa jako przenośny router z wbudowanym portem Ethernet zapewniający szerokopasmowy Internet w ruchu. MobileLite Wireless G2 może również służyć do połączenia z inną siecią Wi-Fi, gdy bezpośrednie połączenie jest niemożliwe. Umożliwia udostępnianie danych jednocześnie trzem urządzeniom bez użycia kabla. Połączenie może być zabezpieczane (standard WPA2), jak i dowolnie nazwane (SSID). Kosztujące około 130 złotych rządzenie może naładować nawet dwukrotnie akumulator w smartfonie. Cechy:

 

 • Wymiary i waga: 129.14mm x 79.09mm x 19.28mm, 171g
 • Wi-Fi 802.11g/n z zabezpieczeniami  WPA2
 • Port WLAN Ethernet: umożliwiający działanie w charakterze mobilnego routera
 • Akumulator:  4640 mAh 3,8V (ok. 13h działania)
 • bezprzewodowe przesyłanie plików między urządzeniem a komputerem, smartfonem, tabletem
 • dołączony kabel USB-microUSB
 • Ogólne obsługiwane formaty plików: MP3, WAV, m4V, mp4 (kodek wideo H. 264), jpg, tif, pdf

 

Adapter OTG

usb-otg

 

Adapter USB-OTG pozwala podłączyć do smartfona (a także tabletu) zgodne ze standardową wtyczką USB akcesoria takie jak kontrolery bezprzewodowe, dyski twarde czy standardowe pamięci flash. Oczywiście można nabyć pendrive z podwójnym wyjściem, jednak nie zawsze jest to możliwe, potrzebne. Posiadacze bezprzewodowych kontrolerów do gier mogą je od dawna sparować z tabletem, smartfonem. Do tego celu jednak potrzebny jest właśnie adapter USB-OTG. Koszt takiego adaptera: około 10 złotych.

 

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg