ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik] Zrób porządek z Messengerem, WhatsApp, Hangouts dzięki tej genialnej aplikacji!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
messenger

 
W erze, kiedy nie było jeszcze smartfonów, a Internet dopiero raczkował, pojawiło się GG na Windowsa, które zyskało niemałą popularność. Świat wirtualny tak się zmienił, że program ten, to dziś właściwie przeżytek, a aplikacji dzięki którym możemy wysyłać wiadomości do znajomych jest coraz więcej. Najpopularniejszą jest obecnie Messenger. Wczoraj pisałem, o jego alternatywach – TUTAJ.
 
Problem polega na tym, że komunikatorów jest za dużo! W zależności od tego ilu mamy znajomych, każdy może korzystać z innego, stąd chcąc być w kontakcie (w końcu sms i połączenia głosowe to za mało…) wypadało by chociaż na początku jakiegoś „messengera” posiadać. Takim sposobem instalujemy coraz więcej tego typu aplikacji. Dla przypomnienia dodam, że ich zbyt duża ilość prowadzi do większego drenażu baterii, bałaganu w naszych wiadomościach i niewolnictwa, gdyż jesteśmy uzależnieni od komunikatorów.
Dla przykładu na moim smartfonie są zainstalowane:
 

  • Messenger (standardowo jak u wielu użytkowników)
  • Path Talk
  • WhatsApp
  • Hangouts
  • GG
  • Skype
  • Ostatnio także Twitter (przy okazji zapraszam na mój profil – KLIK)
drupe Contacts & Dialer
Screenshot_2016-01-07-17-20-50_resized
Screenshot_2016-01-07-17-21-54
Screenshot_2016-01-07-17-22-27
drupe Contacts & Dialer

 
Przy tak dużej ilości aplikacji ciężko to wszystko ogarnąć. Jednym ze sposobów jest zainstalowanie aplikacji o nazwie Disa. Za pomocą tego komunikatora możemy pisać SMSy, a także wysyłać wiadomości na Messengera czy WhatsApp. Jednak nie tej aplikacji chciałbym poświęcić ten wpis.
 
Co zatem dla Was przygotowałem? Coś równie ciekawego i interesującego. Chodzi o drupe Contacts & Dialer.
 
Po zainstalowaniu tego programu, na lewej krawędzi ekranu pojawią nam się 4 kropki, które trzeba przeciągnąć do prawej strony. Wtedy „odpalimy” naszą aplikację.
 

 
W prosty i jasny sposób skupia ona wszystkie nasze kontakty po jednej stronie (np. lewej). Mamy do wyboru wszystkie, ulubione lub ostatnio wybrane osoby. Ponadto w prawej części ekranu widać aplikacje z jakich możemy wysłać wiadomość. Możemy tu skorzystać z Messengera, WhatsApp, Instagrama, Hangouts, Twittera czy aplikacji do SMSów! Tak więc wszystkie najważniejsze komunikatory dostępne są na wyciągnięcie ręki.
 

 
No dobrze, w jaki sposób zatem to działa? Zasada jest prosta – wystarczy przeciągnąć kontakt do odpowiedniej aplikacji i już możemy pisać wiadomość tekstową.
 

 
Dodatkowo aplikacja pozwoli nam skorzystać z jej „dialera”. Możemy dzięki temu wykonać również zwykłe połączenie komórkowe wybierając odpowiedni numer.
 

 
W ustawieniach, możemy zmienić, w jaki sposób będziemy mogli wywołać drupe Contacts & Dialer. Mogą to być wspomniane „kropki” lub bezpośrednio kontakty na ekranie blokady. Ponadto ustalimy, czy kontakty znajdą się po lewej czy po prawej stronie ekranu. Niestety program nie jest dostępny w języku polskim. Co więcej, mamy również do dyspozycji kilka innych ustawień „zaawansowanych”.
 

 
Tak więc sumując, drupe Contacts & Dialer pozwoli uporządkować nasze kontakty i aplikacje z jakich korzystamy. Mogą to być zarówno różnego rodzaju komunikatory, jak i zwykła aplikacja do SMSów czy połączeń głosowych.
 
Przy okazji pochwalcie się ile komunikatorów macie na swoim smartfonie. Jeżeli opis tej aplikacji Wam się spodobał, to skorzystajcie, warto!
 
źródło: własne, Google Play
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
Sony Xperia Z5 Compact na wyprzedaży!

Sprawdź najnowsze wpisy