[Poradnik] Nie lubisz Messengera? Zastąp go innymi komunikatorami – 10 przykładów

Aplikacje

messenger

 
Messenger zaliczany jest do jednych z najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie. Także w Polsce ma on rzesze użytkowników, tak jak kiedyś legendarne już GG na komputery stacjonarne. Jednak nie wszyscy lubią, czy też korzystają z tego komunikatora. Google Play oferuje tyle alternatywnych opcji, że każdy wybrałby coś dla siebie. Oto tylko niektóre przykłady:
 
BBM (BlackBerry Messenger)
BBM
Ten komunikator był martwy jeszcze kilka lat temu. Przywrócono go do życia właśnie na Androidzie. Od tego czasu wąskie grono użytkowników ściągnęło tę aplikację. Cechą wyróżniającą może być tutaj BlackBerry Voice dla połączeń głosowych. Niektórzy twierdzą, że jest to jeden z solidniejszych programów tego typu. Może warto więc dać mu szansę.
 
Google Hangouts
hangouts
Dobrą stroną tej aplikacji jest fakt, iż zdecydowana większość osób korzystających z systemu Android, posiada ją w telefonie. Jest ona preinstalowana przez Google na dużej ilości smartfonów. W takim wypadku nietrudno będzie przekonać znajomych, aby zaczęli korzystać właśnie z Hangouts. Można również dodać, że komunikator ten jest stabilny i oprócz standardowych wiadomości tekstowych, służy do połączeń głosowych i wideo.
 
Kik
Kik
Jedna z nielicznych aplikacji, która pozwala na używanie nicka” zamiast imienia i nazwiska. Jest ona zatem popularna wśród osób, które nie chcą podawać swoich prawdziwych danych, a mają ochotę poznać ciekawych ludzi w wirtualnym świecie.
 
Line
Line
Komunikator z ponad 100 milionowym gronem użytkowników. Ostatni update wniósł Material Design do programu. Jego plusem jest prostota i łatwość korzystania. Standardowo znajdziemy tu także „naklejki” oraz emoji.
 
Signal Private Messenger
Signal
Dla tych, co dbają o bezpieczeństwo i prywatność będzie to świetna alternatywa. Podobno sam Edward Snowden jej używał!
 
Skype
skype-6-11-android
Tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Jeden z popularniejszych tworów Microsoftu. Najbardziej znaną jego cechą jest oczywiście możliwość wykonywania połączeń wideo. Ponadto nie zapominajmy, że służyć może również do wiadomości tekstowych oraz grupowych.
 
Viber
viber
Aplikacja posiada ponad 660 milionów użytkowników. Standardowo możemy wysyłać wiadomości, dzwonić, także „z wizją”. Dodatkowo znajdziemy tu gry oraz możliwość usuwania informacji po tym jak zostały wysłane. Program wspiera także Android Wear i PC.
 
WeChat
wechat
Komunikator ten pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych do pojedynczych osób, jak i do grupy. Dodatkowo możemy dzielić się zdjęciami, naklejkami, emoji. Podobnie jak w kilku poprzednich, istnieje opcja rozmów wideo. Aplikacja zawiera również kilka gier oraz „Friend Radar”.
 
WhatsApp
WhatsApp-Google-Drive-840x496
Tej alternatywy chyba również nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest ona jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości w Google Play.
 
Telegram
Telegram
Ta aplikacja skupia się na szybkości i bezpieczeństwie. Ponadto jest prosta w użyciu i oczywiście darmowa. Można jej używać zarówno na komputerze i tablecie, jak i na smartfonie.
 
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
źródło: androidauthority, własne
Sony Xperia Z5 Compact na wyprzedaży!

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x