[Co kupić] Przegląd świątecznych ofert największych operatorów

Adrian Smorąg Artykuły 2015-12-14

cokupic-gsm

Do świąt pozostało raptem 10 dni to też czasu na zakup idealnego prezentu zostało już naprawdę niewiele. Popularnym na całym świecie prezentem z okazji Bożego Narodzenia jest abonament na usługi GSM. Spore grono osób decyduje się na ofertę wraz z smartfonem, część jednak woli dokonać oddzielnego zakupu urządzenia (lub też nie jest to konieczne gdy obdarowywane posiada nowoczesny smartfon) dlatego dziś przyjrzymy się wybranym ofertom zarówno z urządzeniem w zestawie, jak i bez u największych operatorów GSM.

Play

Na początek pod lupę bierzemy zdecydowanie najpopularniejszego operatora według różnych rankingów z ostatnich lat. W ofercie operatora Play znajdziemy oferty zarówno z urządzeniem, jak i bez. Jako, że różnice między ofertą z telefonem i bez to większa o 20 złotych opłata miesięczna poniżej opiszemy warunki dla umowy bez telefonu. W przypadku abonamentu bez telefonu możemy związać się z operatorem na 24 miesiące lub 12 – ta ostatnia opcja wiąże się niestety z większą o 6 złotych opłatą miesięczną. O 6 złotych więcej co miesiąc przyjdzie nam zapłacić także wtedy, gdy nie jesteśmy klientami Play i zdecydujemy się na zakup oferty bez przeniesienia numeru od konkurencji. Stawki podstawowe oraz informacje szczegółowe o zawartości oferty w różnych wysokościach zobowiązania miesięcznego:

ply-sw-1

Oferta z telefonem, co dla wielu osób raczej nie będzie zaskoczeniem. nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie: o ile ceny na pierwszy rzut oka w przypadku wybranych modelu wydają się być atrakcyjne to jednak należy pamiętać o tym, że przez 24 miesiące płacić będziemy o 20 złotych większy abonament w stosunku do cen podanych powyżej. Ceny kilku modeli dla najniższej opcji (29,99 miesięcznie):

Play-tel-29

Plus

Oferta tego operatora wygląda zdecydowanie ciekawiej. Decydując się przenieść numer lub też dokupić kolejny numer do już posiadanego u tego operatora możemy liczyć na kilka miesięcy (maksymalnie 6) abonamentu za zero złotych. Podobnie jak Play także Plus oferuje identyczne zasady obojętnie czy bierzemy ofertę z, czy bez telefonu. Także różnica w kwocie abonamentu to 20 złotych. Warta odnotowania jest dostępna od drugiego wariantu abonamentu zupełne bezpłatnie usługa HBOGO – dostęp do VOD zawierającego wszystkie audycje trzech zdecydowanie najlepszych w Polsce kanałów filmowych – HBO, HBO2 i HBO Comedy. Dostęp bez wykupionego pakietu kanałów telewizyjnych HBO (co nie w każdej telewizji jest dostępne) jest dostępny na wyłączność dla Plus GSM (standardowy koszt dostępu do HBOGO zamyka się u operatorów telewizji zwykle w 30 złotych ale samo wykupienie HBO jest zwykle rezerwowane dla drogich pakietów) dlatego może być to ważny argument za ofertą Plus GSM.

plus-1

plus-tel

To kolejny operator,  u którego zdecydowanie nie opłaca się zakupić większości modeli. Dodać trzeba, że decydując się na kupienie oferty bez przenoszenia numeru ceny urządzeń jeszcze wzrastają.

Orange

Oferta pomarańczowego operatora dla osób, które zechcą przenieść numer, jak i kupić bezpośrednio nowy numer na abonament jest identyczna w opcji bez telefonu. Decydując się na zobowiązanie 24 miesięczne możemy też wybrać najdroższą opcję za 129,99.

orange1

Orange jako pierwszy operator w dzisiejszym przeglądzie ofert stosuje inne warunki w ramach abonamentów dla osób z i bez telefonu (rabat na abonament tylko przy przenoszeniu numeru):

or2

Przykładowe ceny telefonów dla najniższego abonamentu przy przenoszeniu numeru (ceny dla osób biorących nowy numer w Orange są praktycznie identyczne):

orange-tel1

Orange oferuje bez wątpienia najlepsze ceny jeśli chodzi o smartfony. Należy jednak pamiętać, że ten operator nadal stosuje blokadę simlock (którą za opłatą można zdjąć) a także modyfikuje w sposób znaczący oprogramowanie dodając sporo własnych dodatków, co często opóźnia dostęp do aktualizacji systemu, ale ma też wpływ na komfort użytkowania.

T-mobile

Dla nowych klientów operator oferuje za 29,99 złotych abonament na okres dwóch lat. W cenie są wszystkie połączenia komórkowe i stacjonarne bez limitu oraz 1GB internetu. Decydując się na ofertę z telefonem dla nowych klientów (dotyczy też dokupujących numer abonentów tej sieci) do wyboru mamy jedną z poniższych ofert (wszystkie umowy na 2 lata):

tm

Ceny telefonów w najniższej ofercie widocznej powyżej:

c-tm

Przed dokonaniem wyboru warto pamiętać o tym, aby sprawdzić bezpośrednio u operatora (np. na infolinii lub logując się do internetowego panelu klienta) czy jest dla nas dostępna specjalna oferta – stali klienci często bowiem dostają dodatkowe oferty specjalne przy dokupowaniu kolejnych numerów. Może się więc okazać, że bardziej będzie opłacalne dokupić numer u obecnego operatora niż wiązanie się z konkurencją. Jeśli w planach mamy zakup większej ilości numerów warto zapoznać się także z ofertą abonamentów rodzinnych, które pozwalają zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

p

nbsp; • amberowy

  rok temu skusiłem się na ofertę plus`a i „dzięki” wspaniałej postawie firmy w ciągu roku zdążyłem już umowę wypowiedzieć niestety ze skutkiem na wrzesień 2016 ale generalnie nigdy więcej z tymi oszustami …… nawet orange było by lepsze , z czułościa wspominam czasy wspólpracy z tmobile które i się wtedy nie podobały ……

 • Mariusz

  Do porównania ofert bez telefonów, warto byłoby dołączyć usługi oferowane przez Heyah i Nju Mobile, w „abonamencie”. Jeśli komuś zależy na sporym transferze, to lepiej chyba nie można trafić. Do tego, naturalnie, nielimitowane sms i połączenia, nie wspominając już o braku konieczności wiązania się z operatorem na całe 2 lata 🙂

 • Łukasz

  W tej chwili warto wziac abo w Orange gdzie jest Xperia Z3 za 199 zł lub Z3 Compact za 99zl w abo za 89,90…

  • Wojciech

   Najlepiej jednak samemu kupić telefon z uzbieranych pieniędzy i nie przywiązywać się kajdankami do operatora

   • TheBlur

    Jeśli nagły wydatek 2000 na telefon to nie problem – najlepiej kupić. Ale jeśli dla kogoś to problem – nie, kasa w zapasie zawsze potrzebna a obarczanie się ratami nie ma sensu.

    • Wojciech

     Przecież telefon w ofercie u operatora jest droższ suma sumarum niż z wolnej sprzedaży…

 • marcus1212

  poproszę o porównanie wszystkich prepaidów 😉

  • Adrian Warchoł

   Jestem za

  • Adrian Smorąg

   Niewykluczone, że porównanie ofert prepaid będzie już wkrótce.

   • Adrian Warchoł

    przydało by się