samsung galaxy round sadlask

 

Wieczór, czwartek, czas na kolejny odcinek z cyklu „Legend Androida„. W zeszłym tygodniu przypomniałem Wam Nexusa 4, który – tak jak się spodziewałem – wciąż cieszy się dużą popularnością za co też mi się oberwało, bo o wielu rzeczach nie wspomniałem. Jednak jest to tego typu artykuł, który możecie Wy swoim doświadczeniem uzupełniać w komentarzach.

 

W takim razie przejdźmy do dzisiejszego bohatera, który jako kolejny jest jednym z tych, który nie zdobył ogromnej popularności, jest stosunkowo nowy, ale według mnie z pewnością zapisał się na karcie historii związanej z Androidem. Jednak to dwuletnie urządzenie bez wątpienia rozpoczęło i zarazem otworzyło nową kategorię urządzeń mobilnych. Poznajcie Galaxy Round, o którym już zapewne zapomnieliście. Czemu? O tym pod koniec.

 

samsung galaxy round

 

Mamy wrzesień sprzed dwóch lat – pamiętam jak dziś, że ten miesiąc należał do Koreańczyków (Samsunga i LG), którzy pojawiali się w przeróżnych plotkach jako producenci z ambitnymi planami przedstawienia bardzo nietypowego urządzenia. Jednak to lider mobilnego rynku jako pierwszy, 8 października, zaprezentował Galaxy Round, pierwszego w historii smartfona z wygiętym wyświetlaczem. O tym za chwilę, teraz specyfikacja:

 

 • 5,7-calowy wyświetlacz SAMOLED FullHD;
 • układ Snapdragon 800;
 • 3 GB RAM;
 • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
 • aparaty:
  • przód: 2 MPx;
  • tył: 13 MPx;
 • akumulator o pojemności 2800 mAh;
 • Android 4.3 Jelly Bean.

 

Dane techniczne ewidentnie nawiązują do Galaxy Note 3 i wyglądają one jeszcze dzisiaj bardzo dobrze. Jednak oczywiście w tym modelu najważniejszy jest wyświetlacz.

 

samsung galaxy note 3 10

 

Pierwsze komentarze po premierze Galaxy Round? Czemu Samsung akurat tak wygiął wyświetlacz? W jaki sposób ma to być wygodne? No cóż, niestety nie mając możliwości bliższego zapoznania się z tym urządzeniem mogę jedynie pokazać Wam materiały promocyjne tego smartfonu.

 

 

Również na powyższych filmach widać wyjątkowe funkcje przeznaczone tylko dla Galaxy Round, ale jak to było z oprogramowaniem? Z tego, co udało mi się wyczytać – jeśli się mylę to poprawcie mnie – to ten smartfon skończył swój żywot z KitKatem, który dodatkowo sprawiał sporo problemów użytkownikom.

 

 

samsung galaxy round lg g flex

 

Jednak czemu Round nie stał się popularnym urządzeniem? Z trzech powodów, które sprowadzają się do największego konkurenta: LG G Flex. Jednak po kolei: sposób wygięcia wyświetlacza nie trafił do konsumentów, dostępność ograniczyła się tylko do koreańskiego rynku, a na koniec cena, która w porównaniu do konkurenta była zdecydowanie wyższa.

 

Samsung GALAXY Note Edge

 

Oczywiście Samsung, jak dobrze wiecie, nie porzucił wygiętych wyświetlaczy i tak oto rok później poznaliśmy Galaxy Note Edge, a tegorocznych modeli chyba nikomu nie muszę przedstawiać? Galaxy Round był modelem rewolucyjnym, których dzisiaj już się nie widzi. Co prawda, co jakiś czas, możemy przeczytać plotki na temat nowej wizji tego typu urządzeń, ale jednak poczekajmy do ich ewentualnych premier. W takim razie tak oto dobiegamy do końca kolejnego odcinka Legend Androida. Co za tydzień? Jeszcze tego nie ustaliłem toteż wciąż czekam na Wasze propozycje, zarówno w komentarzach jak i pod adresem mailowym: [email protected].

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.