Na jakie horrory czekamy w najbliższych miesiącach?

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Już jutro na Netflixie czeka nas premiera najnowszego filmu z serii Teksańska masakra piłą mechaniczną. W związku z tym faktem przyjrzyjmy się jakie inne horrory przywitają nas w najbliższych miesiącach.

Rok 2022 stoi pod znakiem grozy

Horror Netflix

Może zabrzmi to dziwnie, ale w końcu doczekaliśmy się roku, który będzie owiany grozą. Przez ostatnie lata mogliśmy zauważyć, że horrory jako gatunek filmowy zdecydowanie stracił na jakości. Jednak teraz wszystko wskazuje na to, że ta gałąź branży może w końcu odżyć. W 2022 roku czekają nas premiery zarówno nowych produkcji jak i kontynuacji klasycznych cyklów. Liczne horrory trafią do nas w wersji kinowej oraz streamingowej. W styczniu byliśmy świadkami premiery nowej części Krzyku, a teraz sprawdźmy, czego będziemy się bać w nadchodzących miesiącach!

Zobacz też: Consumer Reports stawia Mustanga Mach-E ponad Teslę Model 3!

Teksańska masakra piłą mechaniczną (18 lutego)

Sequel, w którym grupa influencerów w opuszczonym teksańskim miasteczku ponownie ożywia Leatherface’a — osławionego mordercę noszącego maskę z ludzkiej skóry.

Opis filmu (Netflix)

Seria o kanibalu-mordercy, który swoje ofiary ćwiartuje za pomocą piły mechanicznej, ma niesamowicie bogatą historię. Pierwszy film z tego cyklu powstał już w 1974 roku. Horror wyreżyserowany przez Tobe’a Hoopera szybko stał się klasykiem oraz na zawsze wyznaczył drogę, którą powinny podążać slashery. Odświeżona wersja filmu pojawi się już jutro w serwisie Netflix. Próbę doścignięcia oryginału na barki wziął David Blue Garcia. Czego możemy spodziewać się po nowej Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną? Reżyser w zapowiedziach informował widzów, że jego film będzie kontynuacją klasycznego horroru z 1974 roku. Poza tym przygotujmy się na hektolitry sztucznej krwi, która na pewno będzie wylewać się z ekranu!

X (18 marca)

Pozostajemy w klimatach Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną. Horror ten naszą uwagę zwraca między innymi ze względu na reżysera. Ti West, który również napisał scenariusz do X, nie ukrywa swojego zamiłowania do starodawnych filmów grozy. Właśnie dlatego ten horror może okazać się naprawdę dobrą produkcją. Film przedstawia historię grupy młodzieńców, którzy chcą nakręcić film pornograficzny w scenerii teksańskiej wioski. Plan komplikuje się, gdy o całym procederze dowiadują się właściciele wynajętego domostwa. Wówczas nasi bohaterowie są zmuszeni do walki na śmierć i życie.

Moribus (1 kwietnia)

Ten tytuł może nie jest stricte horrorem, ale na pewno możemy go zakwalifikować do filmów grozy. Dla osób niezaznajomionych z tematem jest to kolejna produkcja wychodząca spod szyldu Marvela. Tytułowy Dr. Michael Moribus jest jednym z głównych przeciwników Spider-Mana. Jednakże historia nie będzie skupiona na Człowieku Pająku, ale właśnie na barwnym antagoniście. Moribus to schorowany naukowiec, który, aby wyleczyć swoją rzadką przypadłość, omyłkowo zaraża się wampiryzmem. W postać biochemika wciela się zdobywca Oscara — Jared Leto, a za wyreżyserowanie filmu bierze się Daniel Espinosa. Moribus to kolejna produkcja Marvela, która promuje serie filmów o przeciwnikach Spider-Mana (Venom czy Kraven the Hunter)

Halloween Ends (14 października)

Horrory w 2022 Haloween

Finał odnowionej trylogii jest kolejną częścią Halloween (2018) oraz Halloween zabija (2021). Perypetie Michaela Myersa dla niektórych mogą być już nużące, ale producenci filmu zapowiadają naprawdę elektryzujące zwieńczenie cyklu. Być może będzie to grzebanie w trupach, ale na nową część Halloween warto zerknąć, chociażby z czystej ciekawości lub szacunku do oryginalnej serii z lat 70′ i 80′. Ogólnie będzie to już trzynasty film spod szyldu małomównego mordercy w białej masce. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich części misji wyreżyserowania horroru podejmie się David Gordon Green.

Sierota: Pierwsze zabójstwo (2022)

Horrory w 2022 Sierota: Pierwsze zabójstwo

Niestety nie znamy jeszcze konkretnej daty debiutu drugiej części filmu grozy z 2009 roku. Jednak warto zaznaczyć, że tamten horror należy do gatunku bardzo niepokojących oraz trzymających w napięciu do ostatniej sekundy. Nie chcę spoilerować fabuły poprzedniej odsłony Sieroty, ale jeśli jeszcze nie udało wam się zapoznać z tym tytułem, zróbcie to jak najszybciej. Od siebie mogę dodać jedynie, że film ten będzie prequelem historii, którą poznaliśmy 13 lat temu. Dla fanów tamtego obrazu ponowne wejście w świat Sieroty może być naprawdę elektryzującym przeżyciem.

Pozostałe horrory w 2022 roku

Poza powyższymi tytułami najbliższe miesiące przyniosą nam oczywiście wiele innych premier. Horrory będą straszyć nas przez cały rok 2022. Poniżej znajdziecie listę filmów grozy, które mają wkrótce zadebiutować.

  • Cursed (18 lutego)
  • Bunkier Stracju (11 marca)
  • Medium (18 marca)
  • Nie! (22 lipca)
  • Hellraiser (2022)
  • Prey (2022)
  • Evil Dead Rise (2022)

Źródło: Games Radar/Filmweb/IMDb

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy