macOS Monterey 12.2

macOS Monterey 12.2 dostępny – wreszcie jest nowa aplikacja Muzyka

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple wydało wczoraj wieczorem macOS Monterey 12.2, czyli drugą dużą aktualizację nowego oprogramowania dla komputerów Mac, które zostało wypuszczone w październiku 2021 roku. ‌Monterey‌ 12.2 pojawia się ponad miesiąc po wydaniu wersji 12.1, która przyniosła między innymi obsługę funkcji SharePlay. Update można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Preferencjach systemowych. Spółka wydała również aktualizację macOS Big Sur 11.6.3 dla osób nadal korzystających z macOS Big Sur i macOS Catalina Security Update 2022-001 dla tych, którzy korzystają z macOS Catalina.

Zobacz także: Funkcje, których pierwszy iPhone nie miał w momencie premiery

macOS Monterey 12.2 dostępny – wreszcie jest nowa aplikacja Muzyka

‌macOS Monterey‌ 12.2 to aktualizacje i poprawki błędów, ale informacje o wydaniu od Apple nie zawierają żadnych innych informacji niż te ogólne. Nie mamy jeszcze pełnej listy aktualizacji zabezpieczeń, ale wiemy, że macOS Monterey 12.2 rozwiązuje błąd Safari, który może spowodować, że Twoja ostatnia historia przeglądania i szczegóły dotyczące Twojej tożsamości zostaną ujawnione złośliwym podmiotom. To tak samo ważna aktualizacja, jak wydany równocześnie iOS 15.3. Nie zwlekajcie i zaktualizujcie swoje komputery Mac. Pełna lista poprawek zabezpieczeń zawartych w aktualizacji będzie dostępna w dokumencie wsparcia aktualizacji zabezpieczeń firmy Apple.

macOS Monterey 12.2

Exploit Safari został po raz pierwszy odkryty na początku tego miesiąca, a może on ujawniać historię przeglądania użytkowników, a także identyfikatory kont Google. Zostało to po raz pierwszy załatane przez Apple w iOS 15.3 i macOS 12.2 wraz z dzisiejszą oficjalną wersją.

Kolejna bardzo ważna aktualizacja oprogramowania Apple

Po trwających nieco ponad miesiąc testach beta firma Apple oficjalnie udostępniła najnowszą wersję systemu macOS dla wszystkich użytkowników. Wersja 12.2 to nie tylko ważne poprawki bezpieczeństwa dla Safari, ale także ulepszone przewijanie w Safari dla nowego MacBooka Pro oraz nowa natywna aplikacja Muzyka.

macOS Monterey 12.2

Exploit Safari został po raz pierwszy odkryty na początku tego miesiąca, który może ujawniać historię przeglądania użytkowników, a także identyfikatory kont Google. Zostało to po raz pierwszy załatane przez Apple własne teraz – w iOS 15.3 i macOS 12.2 wraz z dzisiejszą oficjalną wersją.

Nowa aplikacja Muzyka to ostateczny koniec iTunes

Niektóre części aplikacji Muzyka były już natywne, na przykład biblioteka muzyczna. Jednak teraz użytkownicy komputerów Mac zauważą, że wyszukiwanie nowych utworów w Apple Music jest znacznie szybsze. Przewijanie między elementami również stało się płynniejsze w nowej aplikacji, a gesty na gładziku są teraz bardziej responsywne. Po kilkugodzinnym korzystaniu z nowego rozwiązania śmiało mogę powiedzieć, że wreszcie jest dobrze. Całość działa tak, jak powinno być od początku. Poprzednia wersja działała tak samo, jak iTunes – czyli koszmarnie wolno.

Porównując obie aplikacje obok siebie, nowa może wyglądać na prostszą z brakującymi niektórymi efektami interfejsu – prawdopodobnie dlatego, że Apple wszystko przebudowuje i minie trochę czasu, zanim natywna wersja odzyska wszystkie te efekty wizualne.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy