Windows 11 22538

Dwie aplikacje Windows 11 odświeżone. Używasz ich codziennie

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Windows 11 to system, który cały czas jest ulepszany. W dalszym ciągu istnieją tu obszary, które nie pasują do obecnego wyglądu systemu. Jednak Microsoft sukcesywnie aktualizuje platformę. Teraz przyszedł czas na kolejne aplikacje Windows 11 – Menedżer Zadań i Outlook zostaną odświeżone.

Zobacz także: Oto brakujące funkcje Windowsa 11

Popularne aplikacje Windows 11 odświeżone

Menedżer Zadań

Menedżer zadań Windows to jedno z najbardziej użytecznych narzędzi. Jednak jego ogólny interfejs pamięta czasy Windows 8. Wygląda naprawdę przestarzale.

Microsoft obecnie testuje wewnętrznie nowy wygląd Menedżera zadań. Będzie on używał nowoczesnego interfejsu użytkownika inspirowanego XAML i WinUI. Należy jednak zauważyć, że podstawowa baza kodu aplikacji pozostaje niezmieniona.

Aplikacje Windows 11 Menedżer zadań

W rzeczywistości wygląda na to, że nowy projekt jest oparty na istniejącym interfejsie i możesz przywrócić klasyczny wygląd w ostatecznej wersji.

W przypadku dostępnych opcji Menedżera zadań, nie ma tu rewolucji. Zobaczymy te same zakładki, co w poprzednich wcieleniach. Podejście oparte na kartach, z którego obecnie korzysta Menedżer zadań, wydaje się właściwe. Z drugiej strony, Microsoft przełącza się na nowy układ projektu, w którym procesy i inne karty pojawią się w menu po lewej stronie aplikacji.

Odświeżona aplikacja trafi na komputery z Windowsem 11 wraz z aktualizacją 22H2, czyli jesienią.

Nowy Outlook

Do Internetu wyciekły nowe designy Painta, Notatnika czy narzędzia do wycinania. Teraz przyszedł również czas na Outlooka. Obecne wersje programu na Windows 10 i Windows 11 są fabrycznie instalowane i interfejsem spójne z „dziesiątką”.

Nowy projekt nosi nazwę kodową „Project Monarch” i ma na celu zbudowanie wieloplatformowej obsługi poczty e-mail dla wszystkich. Nowy Outlook może być promowany jako nowa odsłona aplikacji Poczta i Kalendarz. Microsoft uważa, że nadszedł czas na prawdziwie uniwersalnego klienta poczty e-mail.

Nowy Outlook aplikacje Windows 11 odświeżone

Dzięki nowemu Outlookowi gigant z Redmond chce skonsolidować funkcje Outlook w jedną ujednoliconą aplikację, która może zarządzać Twoją pocztą na wszystkich obsługiwanych platformach komputerowych.

Microsoft planuje uruchomić pierwszą publiczną wersję zapoznawczą aplikacji One Outlook pod koniec marca lub kwietnia. Latem rozszerzy ją o inne kanały, a ogólna dostępność planowana jest na jesień 2022 r. Można więc spodziewać się, że aplikacja zostanie zainstalowana z systemem Windows 11 22H2. One Outlook będzie dostępny dla systemów Windows, macOS i w przeglądarkach internetowych. Początkowo będzie oferowany jako opcja do wyboru obok starej aplikacji. W pewnym momencie nowy Outlook zastąpi wszystkie aplikacje Outlooka w systemach Windows 10 i Windows 11. Nie jest jeszcze jasne, kiedy to może się zdarzyć.

Wiemy także, że interfejs nowego Outlooka będzie podobny do tego, dostępnego z poziomu przeglądarki. Na obrazkach widać, że okno będzie miało zaokrąglone rogi. Ponadto, ikony w środku będą miały również zaokrąglone krawędzie, co nada jej bardziej nowoczesny wygląd.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy