ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Intel procesory 12. generacji

Intel pokazał procesory 12. generacji do laptopów – szybciej i mobilnie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Na targach CES 2022, Intel pokazał procesory 12. generacji do laptopów. Są one nawet o 40 procent szybsze niż procesory poprzedniej generacji do notebooków. Producent wprowadził aż 28 nowych procesorów do laptopów.

Zobacz także: Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu – poznaj ją

Procesory Intel 12. Generacji

Firma Intel kontynuuje wprowadzanie wiodącej w branży wydajności mobilnej, wprowadzając na rynek zupełnie nowe procesory Intel Core 12. generacji do notebooków. Naczelnym chipsetem będzie Intel Core i9-12900HK. Jest to nie tylko najlepsza na świecie platforma do gier mobilnych, ale także najszybszy procesor do notebooków kiedykolwiek stworzony.

Intel procesory 12. generacji

Łącząc rdzenie Performance i rdzenie Efficient z inteligentnym ustalaniem priorytetów obciążeń i dystrybucją zarządzania za pośrednictwem Intel Thread Director, nowy procesor Intel Core i9-12900HK poprawia wydajność systemu w aplikacjach jedno- i wielowątkowych.

W oparciu o proces Intel 7 nowe procesory z serii H 12. generacji oferują:

  • Częstotliwości do 5 GHz, 14 rdzeni (6 rdzeni P i 8 rdzeni E) i 20 wątków, które zapewniają procesorowi Intel Core i9-12900HK 12. generacji tytuł najszybszego procesora mobilnego.
  • Wydajność zapewnia niezrównane wrażenia w grach i narzędziach do tworzenia treści. Nowa seria Intel Core H 12. generacji to najlepsza na świecie platforma do gier mobilnych, zapewniająca do 28% szybszą rozgrywkę niż poprzedni lider na rynku gier mobilnych: Intel Core i9-11980HK. Intel Core H-series 12. generacji jest przeznaczony nie tylko do zadań dla twórców treści. Na przykład użytkownicy mogą zauważyć do 43% wyższą wydajność renderowania 3D w kolejnych pokoleniach.
  • Szerokie wsparcie pamięci dla modułów DDR5/LPDDR5 i DDR4/LPDDR4 do 4800 MT/s — pierwsze w branży procesory mobilne z serii H.
  • Prawie trzy razy szybsza łączność na szybkich kanałach Wi-Fi starszego typu. Korzystanie ze zintegrowanej technologii Intel Wi-Fi 6E (Gig+) zapewnia użytkownikom swobodę pracy i nauki w domu oraz relaks dzięki płynnemu strumieniowaniu w wysokiej jakości.
  • Obsługa Thunderbolt 4, która zapewnia szybkość transferu do 40 Gb/s i łączność z PC z wieloma monitorami 4K i akcesoriami.

Procesory U i P oraz dostępność

Intel procesory 12. generacji

Zaprojektowane dla entuzjastów gier, twórców i inżynierów, którzy chcą podnieść wydajność swoich laptopów na wyższy poziom, nowe procesory Intel Core H-series 12. generacji zapewniają wydajność komputera stacjonarnego w podróży. Będą dostępne na rynku od lutego 2022 roku.

Rozległa rodzina procesorów mobilnych Intel Core 12. generacji obejmuje również nowe procesory mobilne z serii U i P. Z maksymalnie 14 rdzeniami i 20 wątkami oraz ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe, nowe procesory z serii P działają z podstawową mocą 28 W i są przeznaczone do wydajnych, cienkich i lekkich laptopów. Z kolei procesory z serii U działają z mocą 9 do 15 W i są przeznaczone do cienkich i lekkich laptopów zoptymalizowanych pod kątem obudowy. Te procesory mobilne są dostosowane do wydajności wymaganej w różnych laptopach oraz najnowocześniejszych formatach, które producenci dostarczą w 2022 r., w tym składanych, 2 w 1, odłączanych i innych.

Chipsety Intel Core z serii U i P do notebooków 12. generacji stworzone są z myślą o jednoczesnym wykonywaniu codziennych zadań, produktywności biznesowej, a nawet graniu w pełnej rozdzielczości (FHD). Będą dostępne na rynku w pierwszym kwartale 2022 r.

Źródło: intel

Sprawdź najnowsze wpisy