ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Garmin Fenix 7

Tak wygląda Garmin Fenix 7. Poznajcie też inne nowe smartwatche firmy

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Garmin Fenix 6x Pro Solar to idealny smartwatch, szczególnie dla osób, które uprawiają bardzo aktywnie sport. Cena około 4000 zł jest duża i zapewne podobnej można spodziewać się przy debiucie kolejnego flagowca firmy. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć Garmin Fenix 7 i jego „braci” na materiałach prasowych. Trzymam kciuki, żeby Garmin wprowadził kilka znaczących nowości do smartwatcha.

Zobacz także: Korzystaj z Windows 11 na każdym komputerze – zobacz, jak to zrobić

Garmin Fenix 7 na materiałach prasowych

Garmin Fenix 7

Niemiecki serwis technologicznego Winfuture jest dobrze znany z publikowania w 100% dokładnych zdjęć urządzeń przed premierą. Stoi za nim znany z Twittera Roland Quandt. Dzięki nowym materiałom możemy przyjrzeć się nowym smartwatchom Garmina. Od lewej widzimy Garmin Fenix 7, Venu 2 Plus, Instinct 2 i Epix Gen2.

Garmin Fenix 7

Z wpisu wynika, że seria Fenix 7 może składać się z trzech modeli: standardowego Fenixa 7, 7S i 7. Wszystkie modele mają być wykonane zarówno ze wzmocnionego plastiku, jak i stali nierdzewnej. Ponadto cała seria ma mieć też wbudowany panel słoneczny, który ładuje urządzenie, w słoneczne dni. Przyznam, że ta funkcja nie sprawdza się dobrze w praktyce – zyski energii są marginalne.

Garmin Fenix 7S

Oczywiście, wszystkie znane funkcje z serii 6 pojawią się w „siódemce”. Ponadto, model podstawowy będzie dostępny tylko w kolorze czarnym, a Fenix 7S może mieć wersję całkowicie białą, a także opcję z ramką w kolorze różowego złota z paskiem w kolorze „złamanej bieli”. Niestety niczego więcej na temat modeli nie wiemy.

Co mógłby zawierać Garmin Fenix 7?

Chciałbym, żeby Garmin wypracował kompromis i zamontował lepszy wyświetlacz w siódemce. Ten w modelu 6x Pro nie zachwyca, ale dzięki temu można go używać ponad 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Garmin mógłby też ulepszyć system powiadomień. Wiele do życzenia pozostawia też nawigacja – można się pogubić chcąc znaleźć pożądane ustawienie. Często też do systemu wkradają się opóźnienia i lagi – to nie powinno mieć miejsca w tak drogim zegarku. Liczę, że Garmin Fenix 7 zrobi porządek z systemem.

Inne modele

Na materiałach prasowych widzimy też inne modele. Co ciekawe, w Epix Gen2 zobaczymy okrągłą tarczę zegarka. Smartwatch może również mieć wbudowany GPS, a także nowe funkcje w tym: czujnik tlenu we krwi, pulsometr i funkcje śledzenia snu.

Garmin Instinct 2

Obrazy Instinct 2 i 2S pokazują, że zegarki będą wyglądały podobnie do poprzedników. Winfuture twierdzi, że mają one wyświetlacz e-ink, który pozwala urządzeniu oszczędzać baterię. Zawierają także funkcje śledzące tętno, kroki i sen. Jest wysoce prawdopodobne, że jedna z wersji smartwatcha Instinct ma zintegrowany panel słoneczny. Różnice między modelami 2 i 2S to prawdopodobnie inna wielkość wyświetlacza.

Garmin Venu 2 plus

Co z modelem Venu 2 Plus? Urządzenie ma wersje: czarną i białą, a także jest wyposażone w wyświetlacz OLED. Wydaje się również, że ma dodatkowy trzeci przycisk, którego nie znajdziemy w standardowym Venu 2, ale nie jest jasne, do czego może służyć.

Materiały dostępne na Winfuture zwykle sugerują, że premiera urządzeń zbliża się wielkimi krokami. Istnieje szansa, ze nowe smartwatche Garmina zobaczymy już na targach CES – za kilka tygodni.

Źródło: winfuture, theverge

Sprawdź najnowsze wpisy