Windows 11 w przeglądarce

Windows 11 odtworzony w przeglądarce – teraz każdy może go sprawdzić

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda Windows 11 bez rejestrowania się jako Windows Insider lub reinstalacji systemu operacyjnego to jest na to sposób. Otóż powstała symulacja tego nadchodzącego systemu operacyjnego, którą można uruchomić w przeglądarce. Oczywiście to tylko coś w rodzaju makiety, a nie prawdziwego systemu. Dlatego też jedyne co można przez jej pryzmat oceniać to warstwa wizualna, a nie funkcjonalność czy działanie Windowsa 11. I bardzo dobrze, bo nie działa to zbyt szybko.

Windows 11 w przeglądarce

Blue Edge — bo właśnie taką nazwę nosi ten projekt — ma  już działający pulpit, przeglądarkę Edge, menu Start, sklep Microsoft Store i Notatnik, z innymi funkcjami, które wkrótce się pojawią. O ile w działanie przeglądarki można jeszcze uwierzyć, tak w sklepie jedynie widać dostępne aplikacje, ale nie da się nawet wejść na ich stronę. Czego jednak oczekiwać od makiety? Ta fanowska wersja demonstracyjna Windowsa 11 jest oparta na React i JavaScript wraz z CSS. Według twórcy Blue Edge prace nad programem trwały dość krótko. Pierwszy etap trwający kilka dni został poświęcony zbieraniu zasobów artystycznych Windows 11, takich jak ikony UI, kolejne kilka dni na planowaniu i prawie kolejny tydzień na programowaniu.

Zobacz też: Nadchodzi koniec obowiązku zmiany tablic rejestracyjnych po zakupie samochodu

Oczywiście w tym demie Windowsa 11 działa wiele więcej rzeczy, niż przeglądarka, o czym sami możecie się przekonać, wchodząc na stronę projektu Blue Edge. Jest to na pewno ciekawe doświadczenie dla fanów systemu Microsoftu, którzy chcieliby po prostu sprawdzić, jak to wszystko wygląda.

Źródło: Blue Edge, Clarck Tech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy