ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
whatsApp Windows 10 i 11

WhatsApp na Windows 10 i 11 już dostępny! Co oferuje aplikacja?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

WhatsApp to amerykańska bezpłatna, wieloplatformowa scentralizowana usługa wiadomości błyskawicznych należąca do Meta Platforms. Umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, wykonywanie połączeń głosowych i wideo oraz udostępnianie obrazów, dokumentów, lokalizacji użytkowników i innych treści. WhatsApp właśnie pojawił się na Windows 10 i 11.

Zobacz także: GOG wróci do korzeni?

WhatsApp już na Windows 10 i 11

Aplikacja kliencka WhatsApp do tej pory działała tylko na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy, którzy chcieli jej używać na komputerze, musieli skorzystać z przeglądarki internetowej. Teraz jednak nastąpił wielki przełom i program pojawił się w Sklepie Microsoft. Jest jedno małe „ale” – program dostępny jest w wersji beta, ale można już go bez problemu pobrać.

Whatsapp Windows 10 11

Warto zainstalować aplikację już teraz, spróbować ją i zdecydować, czy będzie nam potrzebna na komputerze.

Co ciekawe, zapewne niedługo pojawi się też opcja zainstalowania wersji z Androida. Wtedy użytkownik będzie miał wybór, który build programu zostawić na Windowsie.

Co oferuje WhatsApp beta?

Na oficjalnej stronie Sklepu Microsoft możemy przeczytać:

„Pobierz WhatsApp Beta, a będziesz jednym z pierwszych, którzy wypróbują zaktualizowane funkcje i podzielą się opiniami na temat nowej aplikacji. Jak zawsze, Twoje osobiste wiadomości i połączenia są nadal chronione za pomocą pełnego szyfrowania. Nikt poza czatami, nawet WhatsApp, nie może ich czytać ani słuchać.

WhatsApp to bezpłatna aplikacja do przesyłania wiadomości i rozmów wideo, z której korzysta ponad 2 miliardy osób w ponad 180 krajach. Jest prosty, niezawodny i prywatny, dzięki czemu możesz łatwo utrzymywać kontakt z przyjaciółmi i rodziną.”

– czytamy na stronie aplikacji.

Wygląda na to, że wszystkie podstawowe funkcje aplikacji są podobne do tych, znanych ze smartfonów. Nawet design pozostał praktycznie taki sam. Po lewej stronie mamy listę czatów z poszczególnymi osobami, po prawej z kolei duże okno wiadomości. Układ przypomina nieco ten z Messengera na Windows 10 i 11, która od wielu miesięcy świetnie działa na systemach Microsoftu.

whatsApp Windows 10 i 11

Aplikacja WhatsAppa oferuje też wstawianie emotikon oraz załączników. Możemy też skorzystać z połączeń albo wyszukiwarki czatów w lewym górnym rogu.

Warto zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe:

 • Plik z programem waży 107,6 MB,
 • Aplikację można zainstalować na Xbox, Windows 10 w wersji 18362 albo nowszej,
 • Architektura x64

Należy jeszcze zaznaczyć, że ta aplikacja wymaga dostępu do pewnych obszarów w Windowsie. Może ona:

 • Użyć Twojej lokalizacji,
 • Użyć Twojej kamery internetowej,
 • Użyć mikrofonu,
 • Uzyskać dostęp do połączenia internetowego,
 • Korzystać z usług Voice over IP (VoIP) na urządzeniu,
 • Użyć Twoich kontaktów,
 • Użyć Twojej biblioteki zdjęć,
 • Zamknąć swoje okna oraz opóźnić zamknięcie aplikacji,
 • Uzyskać dostęp do sieci domowej lub służbowej.

Źródło: Microsoft, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy