najpopularniejszy film na Netflix serial #1 na Netflix

[SPT #184] Nadal nie mogę uwierzyć – mój ulubiony serial #1 na Netflix

3 minuty czytania
Komentarze

Pogoda za oknem jest wyjątkowo brzydka i sprzyja siedzeniu w domu. To świetna okazja, żeby poczytać na temat nowych technologii, astronomii czy smartfonów. Zapraszam do kolejnej edycji SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Wciąż nie mogę uwierzyć, że mój ulubiony serial jest #1 na Netflix.

Pochwała – Arcane to serial #1 na Netflix

Dwie gry w uniwersum League of Legends wydane na Steam. Dwa tytuły zadebiutowały tego samego dnia – 16 listopada. Pierwszym z nich jest Ruined King – RPG, o pięknej grafice i wciągającym klimacie. Ten tytuł powinien być obowiązkowy dla każdego fana League i wielbicieli dobrych RPG. Ciekawa historia, interesujące dialogi i piękne otoczenie, to coś, co może wciągnąć na kilka godzin. Jednak jest jedna rzecz, która mi się nie spodobała. Drugi tytuł – Hextech Mayhem, jest zupełnie inny, bo to platformówka, w której gracz nastawiony jest na szybkie przejście danego poziomu. Tytuł ten jest wymagający i trudny, jednak satysfakcja z jego przejścia – gwarantowana.

Mój ulubiony serial #1 na Netflix. Co prawda, pisałem o tym 10 dni temu, jednak nadal mnie szokuje, że Arcane jest numerem jeden na Netflix. Nie spodziewałem się tak ogromnego sukcesu serialu, który jest kreskówką (a te często traktowane są z przymrużeniem oka). Tytuł ten szybko wspiął się na pierwszą pozycję w 37 krajach na świecie i zdetronizował Squid Game. Koreański serial prawie dwa miesiące okupował pozycję lidera. Mogę z całą pewnością polecić oba seriale, jednak Arcane jest piękniejsze i historia Jinx bardziej trafia w moje gusta. Ponadto nie sposób zachwycić się animacjami, które stoją na najwyższym poziomie.

I tak porzucisz Windows 10 – lepiej zrób to teraz. Używanie starych systemów, które nie mają wsparcia jest niebezpieczne. Korzystający mogą być narażeni na malware i inne ataki cyberprzestępców. To z kolei może wiązać się z utratą danych lub nawet pieniędzy (z kont bankowych). Przypomnę, że wsparcie dla Windows 10 skończy się w październiku 2025 roku. Użytkownicy indywidualni i firmy mają zatem niecałe 4 lata, żeby dostosować swoje urządzenia do nowych realiów. To sporo czasu, nie warto ryzykować i zostać na Windowsie 10!

Dane dziewiątej planety. Astronomowie spekulują, że w Układzie Słonecznym może znajdować się dziewiąta planeta! Dlaczego więc jej nie widać? Ma ona bowiem krążyć wokół Słońca znacznie dalej niż robi to Pluton po swojej orbicie. Astronom Michael Rowan-Robinson wskazuje na poszlaki istnienia takiego ciała niebieskiego. Wymagane są zatem dalsze badania, aby potwierdzić ewentualne istnienie planety.

Microsoft znowu zmusza do korzystania z Edge. To jednak nic złego, bo przeglądarka giganta z Redmond jest naprawdę dobra. Skoro użytkownicy jej nie chcą, to może w ten sposób pokochają ją z konieczności? Microsoft bowiem zablokował programy, które blokują Edge, gdy aplikacja chce otworzyć się jako domyślna podczas kliknięcia na linki z Widżetów lub elementów znalezionych w wyszukiwarce Windowsa. Od teraz, wszelkie odsyłacze „wzięte” z jakichkolwiek usług Microsoftu lub Windowsa, zawsze będą otwierały się w Edge. Korzystam z przeglądarki od prawie 2 lat, więc mi to różnicy nie robi.

Krytyka – brak w tym tygodniu

Motyw