Squid Game sezon 2 hit Netflix seriale 2021 Netflix

Squid Game zdetronizowane. Oto nowy hit Netflixa – numer 1 w 37 krajach

3 minuty czytania
Komentarze

Squid Game to serial, o którym słyszał chyba prawie każdy. Jest to niekwestionowany hit, który dał zarobić gigantowi, jak żadna inna produkcja, przy relatywnie niskich kosztach stworzenia dzieła. Jednak po dwóch miesiącach dominacji hit Netflixa został zdetronizowany. Przed Wami nowy, globalny numer 1 – Arcane od Riot Games!

Zobacz także: Squid Game sezon 2 – wszystko, co musisz wiedzieć o kontynuacji hitu Netflixa

Arcane to nowy hit Netflixa!

Squid Game sezon 2 hit Netflixa

W ciągu zaledwie trzech dni, pierwszy animowany serial Riot Games w uniwersum League of Legends zatytułowany „Arcane” zdetronizował koreański dramat Squid Game. Nowy hit jest numerem jeden na Netflix w aż 37 krajach. Pozycję tę przez około dwa miesiące zajmowała Squid, który oficjalnie dotarł do 111 milionów osób, co czyni go największą w historii premierą serwisu streamingowego.

Animowany serial podobno stał się również wielkim hitem w Chinach, gdzie Netflix nie jest oficjalnie dostępny. Według Bloomberga, Arcane zebrało ponad 130 milionów wyświetleń w kraju wschodnioazjatyckim i stało się najczęściej wyszukiwanym tematem na platformie streamingowej należącej do Tencent, który jest właścicielem Riot Games, producenta League Of Legends.

Arcane Netflix Riot Games

Serial, który został wyprodukowany w związku z 10. rocznicą League of Legends, został doceniony przez fanów i krytyków za wysokiej jakości animację. W związku z powyższym, serial jest reklamowany we wszystkich grach Riot np. TFT czy Valorant.

Riot promuje też Arcane na wszelkie inne możliwe sposoby. Oprócz crossovera z Fortnite i PUBG Mobile, streamerzy mogli wspólnie streamować pierwszy odcinek na Twitchu.

Czy Arcane jest dla każdego?

arcane league of legends netflix

Arcane to serial, którego akcja dzieje się w uniwersum League of Legends. Nie oznacza to, że trzeba być graczem, aby cokolwiek zrozumieć z treści filmu. Scenariusz został tak ułożony, żeby osoba nie mająca styczności ze światem Riot Games, bez problemu ogarnęła, o co chodzi w serialu. Fabuła dotyczy zawiłej relacji dwóch sióstr – Vi i Jinx, a także ich towarzyszy. W pierwszych trzech odcinkach akcja rozwija się powoli, jednak na końcu otrzymujemy moment kulminacyjny, który powoduje, że widz chce znacznie więcej.

Akcja Arcane, osadzona w świecie Runeterry, skupia się na wydarzeniach rozgrywających się w mieście Piltover i jego podmiejskiej dzielnicy Zaun. Ze względu na to, że tytuł ten dotyczy gry MOBA, do tej pory większość historii League of Legends opowiadana była przez krótkie filmiki na YouTube. Arcane jest pierwszą większą produkcją, w której zobaczymy szerszy świat Runeterry w animowanej, wizualnej formie.

Riot Games podzielił serial na 3 rzuty po 3 odcinki. Kolejna partia ukaże się już 13 listopada! Ostatnie trzy odcinki zostaną opublikowane tydzień później. Po wielkim sukcesie serialu, Riot nie zamierza skończyć przygody z serialami. Arcane będzie jedynie pierwszym ważnym krokiem Riot w kierunku filmów, telewizji i programów animowanych, a firma planuje kontynuować ekspansję w branży rozrywkowej.

Źródło: netflix, ign, nme

Motyw