ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problem z Windows 11 żółte HDR

Jak zainstalować Windows 11? Wszystko, co musisz wiedzieć

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 został wydany wczoraj. Jest to zaskoczenie, ponieważ Microsoft planował premierę na 5 października. Jeśli zastanawiacie się jak zainstalować Windows 11, to ten wpis jest specjalnie dla Was.

Podstawowe informacje o aktualizacji

Jak zainstalować Windows 11 aplikacje fluent design

Podejście do uruchamiania systemu Windows 11 wykorzystuje ugruntowane systemy i procesy stosowane w 1,3 miliarda urządzeń z Windows 10 na pokładzie. Microsoft zamierza stosować miarowy i etapowy proces oferowania nowej platformy, tak jak to robił w przypadku aktualizacji funkcji Windows 10. Najpierw update trafi do kwalifikujących się nowych urządzeń. Następnie, podobnie jak w przypadku poprzednich wdrożeń, przeanalizowane zostaną dane dotyczące kondycji urządzeń i inne sygnały, aby określić tempo, w jakim system Windows 11 jest oferowany za pośrednictwem usługi Windows Update.

Zobacz także: Nowy Microsoft Office już dostępny – oto nowości

Z biegiem czasu Windows 11 zostanie udostępniony istniejącym (dostępnym na rynku) urządzeniom w oparciu o wymagania sprzętowe, wskaźniki niezawodności i inne czynniki, które mają wpływ na uaktualnienie. Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię na swojej stronie, gdy aktualizacja będzie dostępna. Microsoft spodziewa się, że do połowy 2022 roku wszystkim kwalifikującym się urządzeniom z Windows 10 zostanie zaoferowana aktualizacja do systemu Windows 11.

Jak zainstalować Windows 11?

Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz sprawdzić, czy Twoje urządzenie kwalifikuje się (tj. spełnia minimalne wymagania systemowe dla systemu Windows 11) do uaktualnienia za pomocą aplikacji PC Health Check. Następnie możesz sprawdzić, czy uaktualnienie do systemu Windows 11 jest gotowe dla Twojego urządzenia, otwierając ustawienia Windows Update (Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update) i wybierając opcję Sprawdź aktualizacje. Jak zainstalować Windows 11? Jeśli Twoje urządzenie kwalifikuje się i aktualizacja jest gotowa, pojawi się opcja pobrania i zainstalowania: Jeśli jesteś gotowy do zainstalowania systemu Windows 11, po prostu wybierz Pobierz i zainstaluj.

Stopniowe podejście do wdrażania Windows 11 oznacza, że Microsoft zaoferuje aktualizację za pośrednictwem usługi Windows Update, gdy dane wykażą, że dane urządzenie jest gotowe, ponieważ gigant chce zapewnić dobrej jakości aktualizację. Jeśli Microsoft wykryje, że na Twoim urządzeniu może występować problem, taki jak niezgodność aplikacji, prawdopodobnie nałoży blokadę bezpieczeństwa i nie zaoferuje uaktualnienia, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Ważne informacje dla administratorów IT

Windows 11 jest dostosowany do dzisiejszych hybrydowych środowisk pracy i nauki. Microsoft zmodernizował ogólne wrażenia użytkownika, jednocześnie zachowując znajomy charakter. W rzeczywistości Windows 11 jest oparty na spójnym, zgodnym i znanym fundamencie Windowsa 10.

Jeśli jesteś administratorem IT, Microsoft zaleca rozpoczęcie ukierunkowanych wdrożeń już teraz w ramach Windows Update. Ponadto, aby ułatwić wdrażanie nowej platformy, w narzędziu Endpoint Analytics pojawiły się nowe funkcje, które pomogą ocenić gotowość organizacji do pracy w systemie Windows 11 i pracy hybrydowej na dużą skalę. Dodatkowo, Microsoft utworzył raport gotowości systemu w sekcji Zgodność z aktualizacją, aby pomóc administratorom IT określić, które urządzenia spełniają minimalne wymagania systemowe dla Windows 11 i są zdolne do uaktualnienia, a które nie i dlaczego.

System Windows 11 jest dostępny za pośrednictwem znanych kanałów i procesów, w tym usług Windows Server Update Services (WSUS), Windows Update for Business i Volume Licensing Service Center (VLSC) do wdrażania etapowego przy użyciu programu Microsoft Endpoint Manager lub innych rozwiązań do zarządzania punktami końcowymi. 4 października 2021 r. rozpoczyna się 36-miesięczny cykl obsługi pomocy technicznej dla wersji Enterprise i Education systemu Windows 11. Ponieważ jest on wypuszczany w drugiej połowie roku, numer wersji tego oryginalnego wydania systemu Windows 11 to 21H2.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy