Szwecja chce zakazać kryptowalut

Bitcoin bije barierę 50000 USD. Paypal wprowadza kryptowaluty do Europy

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Bitcoin rozpala umysły wielu inwestorów. Kryptowaluta przeszła dość solidną korektę kilka tygodni temu, spadając do poziomu poniżej 30 tysięcy dolarów, gdy chińskie organy regulacyjne rozszerzyły represje na rynku. Jednak od pewnego czasu docierają do nas bardziej pozytywne informacje z obozu kryptowalut, które podbiły kurs.

Zobacz także: Dlaczego użytkownicy urządzeń Apple nie korzystają z Chrome?

Bitcoin bije barierę 50000 USD

Bitcoin Właściciel iPhone stracił oszczędności życia

Bitcoin to największa waluta cyfrowa na świecie, która osiągnęła w kwietniu rekordowy poziom prawie 65000 USD za 1 BTC, po czym w lipcu spadła poniżej 30000 USD. Po głębokiej korekcie nie zostało już większego śladu. Bitcoin ponownie wrócił nad 50000 USD. W ostatnich tygodniach kryptowalucie pomogły plotki na temat Amazona, który rzekomo zastanawia się nad wprowadzeniem płatności w BTC. To jednak nie koniec dobrych informacji.

Paypal wprowadza kryptowaluty do Europy

Amerykański gigant płatności online – Paypal, zapowiedział dzisiaj, że od tego tygodnia pozwoli brytyjskim klientom kupować, przechowywać i sprzedawać waluty cyfrowe. Jest to pierwsza międzynarodowa ekspansja produktu kryptograficznego PayPal, który po raz pierwszy został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w październiku ubiegłego roku.

„W USA [usługa] radzi sobie naprawdę dobrze. Spodziewamy się, że będzie dobrze także w Wielkiej Brytanii”.

– powiedział CNBC Jose Fernandez da Ponte, dyrektor generalny PayPal ds. blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych.

Funkcja kryptowalut PayPal pozwala klientom kupować lub sprzedawać Bitcoina, Bitcoin cash, Ethereum lub Litecoin za zaledwie 1 GBP. Użytkownicy mogą również śledzić ceny kryptowalut w czasie rzeczywistym i znajdować treści edukacyjne na rynku.

Bitcoin Paypal

Podobnie jak w przypadku amerykańskiej wersji produktu, PayPal polega na Paxos, regulowanej w Nowym Jorku firmie zajmującej się cyfrowymi walutami, aby umożliwić kupowanie i sprzedawanie kryptowalut w Wielkiej Brytanii. PayPal poinformował, że współpracuje z odpowiednimi brytyjskimi organami regulacyjnymi w celu uruchomienia usługi.

Usługa Paypala podobna do Revoluta

Kryptowalutowa usługa PayPala jest podobna do usługi brytyjskiej firmy Revolut. Podobnie jak w przypadku Revolut, użytkownicy PayPal nie mogą przenosić swoich zasobów kryptowalut poza aplikację. Jednak Revolut niedawno rozpoczął testowanie funkcji, która umożliwia użytkownikom wypłacanie bitcoinów do ich osobistych portfeli.

PayPal twierdzi, że jego wejście w kryptowaluty ma na celu ułatwienie ludziom uczestnictwa w rynku.

„Tokeny i monety istnieją już od jakiegoś czasu, ale trzeba było być stosunkowo wyrafinowanym użytkownikiem, aby mieć do nich dostęp. Posiadanie tego na platformie takiej jak nasza to naprawdę dobry punkt wyjścia”.

– powiedział da Ponte.

Pomimo ciągłych obaw o zmienność cen, ochronę konsumentów i potencjalne pranie brudnych pieniędzy w branży, duże firmy, w tym Mastercard, Tesla i Facebook, ostatnio zaczęły skłaniać się ku kryptowalutom, co dodatkowo pomogło w zakończeniu korekty na kursie.

Źródło: forbes, ncbc

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy