Microsoft rozwija swoje usługi nie tylko dla użytkowników indywidualnych. Administratorzy i firmy również mogą czerpać garściami z aktualizacji Windowsa 10. Gigant z Redmond właśnie udostępnił Windows release health dla centrum administratora.

Windows release health – co to takiego?

Dla administratorów IT zarządzających złożonymi środowiskami, Windows release health i strony ze znanymi problemami zapewniają autorytatywne miejsce do sprawdzania usterek, blokad zabezpieczeń, powiadomień o usługach i ważnych przypomnień.

Windows release health

Można tu zadać sobie pytanie: Czy zawartość dotycząca zdrowia systemu Windows opublikowana w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365 będzie inna? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ centrum administracyjne zostało zaprojektowane specjalnie dla administratorów IT. Znajdziesz w nim więcej szczegółów technicznych dotyczących znanych problemów, wcześniejsze przypomnienia o ważnych etapach, takich jak zakończenie usługi oraz więcej zasobów, które pomogą Ci zaplanować i wdrożyć aktualizacje systemu Windows. Celem Microsoftu jest pomóc użytkownikowi w szybkim zdiagnozowaniu problemów w danym środowisku, dostarczeniu kroków pozwalających szybko je złagodzić oraz dostarczeniu analizy przyczyn źródłowych dla lepszej pomocy technicznej.

Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące poruszania się po Windows release health w platformie Microsoft 365, możesz zobaczyć konkretne wskazówki na stronie Microsoftu.

Zobacz także: Uruchom aplikacje Androida na Windows 10 nie używając telefonu

Jeśli nie znasz centrum administracyjnego platformy Microsoft 365 i jego możliwości ułatwiania zarządzania aplikacjami, usługami, danymi, urządzeniami i użytkownikami w usługach Microsoft 365, możesz jeszcze sprawdzić kolejne informacje na stronie Microsoftu.

Informacje o zdrowiu aktualizacji dostępne w platformie Microsoft 365

Kilka dni temu Microsoft rozpoczął wdrażanie Windows release health w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365. Administratorzy systemów Windows i Microsoft 365 mają teraz łatwy, zintegrowany dostęp do podstawowych informacji na temat comiesięcznych aktualizacji jakości i funkcji, ulepszeń IT, punktów kontrolnych obsługi i aktualizacji cyklu życia. Informacje o kondycji wersji systemu Windows oferują również wgląd w znane problemy, obejścia i rozwiązania związane z aktualizacjami systemu Windows. Takie rozwiązanie będzie wdrażane etapowo i ma skończyć się do kwietnia.

Celem Microsoftu jest informowanie korzystającego o znanych problemach i dostarczanie informacji potrzebnych do skutecznego wdrażania bez zakłóceń dla użytkowników końcowych. Gigant również chce upewnić się, że masz świadomość zmian zasad, nowych zasobów, wycofań i porad.

Aby uzyskać dostęp do Windows release health w centrum administracyjnym, będziesz potrzebować odpowiedniej subskrypcji licencyjnej Microsoft 365 lub Windows oraz pełnić rolę administratora pomocy technicznej usługi dla dzierżawcy.

Aby znaleźć usługę należy odwiedzić witrynę https://admin.microsoft.com, zalogować się i przewinąć w dół do pozycji Health w menu nawigacyjnym. Windows release health będzie wyświetlany pod istniejącą opcją Health.

Ponadto możesz również wyświetlać powiadomienia związane z systemem Windows w centrum wiadomości i dostosowywać preferencje tak samo, jak w przypadku każdego innego produktu lub usługi w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365. Możesz także wyrazić zgodę na otrzymywanie cotygodniowego podsumowania pocztą e-mail dotyczącą aktualizacji związanych z systemem Windows publikowanych w centrum wiadomości, wybierając kartę E-mail w Preferencjach.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.