Windows 10 umożliwia uruchomienie aplikacji Androida, jeśli połączymy do niego flagowca Samsunga. Odbywa się to za pomocą aplikacji Twój telefon i działa naprawdę dobrze. Jednak jeśli użytkownik nie ma takiego sprzętu wciąż może uruchomić aplikacje Androida na Windows 10. Z pomocą przychodzą bowiem emulatory Androida. Na rynku jest ich dostępnych wiele, ale z pewnością warto zwrócić uwagę na kilka z nich.

Aplikacje Androida na Windows 10

Emulator Androida umożliwia korzystanie z systemu operacyjnego Android na komputerze z systemem Windows wraz z klawiaturą i myszą – dzięki czemu możesz korzystać z programu znacznie szybciej i wydajniej. Analogicznie dostępne są również emulatory iOS dla komputerów PC i Mac, ale te z systemem Android oferują lepszą wydajność. Możliwości emulatorów Androida są bardzo szerokie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zobacz także: Włącz nowy Eksplorator plików w Windows 10

Bluestacks

Aplikacje androida na Windows 10 Bluestacks

Bluestacks – tej aplikacji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to najpopularniejszy emulator Androida. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ program jest naprawdę bardzo funkcjonalny i niezawodny. BlueStacks został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i wygląda jak Android na tablecie lub smartfonie. Użytkownik może pobrać wersję bezpłatną lub płatną. Ta pierwsza niestety zawiera reklamy, ale nie brak jej możliwości i funkcji. Bluetacks reklamuje się jako dobry program do gier. Wystarczy wejść na stronę deweloperów i zobaczyć, ile tytułów jest wspieranych przez program.

NoxPlayer

NoxPlayer

NoxPlayer jest bardzo podobny do Bluestacks. Emulator też w głównej mierze skierowany jest dla graczy. Aplikacja wspiera:

  • Sterowanie klawiaturą – otwórz mapowanie klawiatury tylko jednym kliknięciem, uzyskaj prawdziwe możliwości sterowania jak w grach na komputerze, ustawiając sterowanie na klawiaturze, myszy lub gamepadzie.
  • Wiele instancji – uruchom wiele instancji w tym samym czasie, aby grać w więcej gier. Aplikacja naprawdę umożliwia granie w kilka tytułów na raz!
  • Rejestrator makr – nagraj swoje złożone operacje, a następnie wykonaj skrypt jednym kliknięciem.

NoxPlayer oferuje standardową wersję Androida i chociaż został zaprojektowany z myślą o graczach, można także zainstalować inne aplikacje ze sklepu Google Play.

Memu

memu apikacje androida na windows 10

Memu to aplikacja, którą pobrano już ponad 100 mln razy. Program tak jak w przypadku NoxPlayera wspiera kilka uruchomionych aplikacji jednocześnie. Użytkownicy mają też możliwość podłączenia klawiatury i myszy. Oczywiście po raz kolejny aplikacja skierowana jest głównie do graczy i obiecuje niesamowite wrażenia graficzne przy włączeniu wirtualizacja dla Twojego procesora.

Genymotion

Genymotion

To teraz pora na emulator, który nie jest skierowany dla graczy, a dla deweloperów – Genymotion. Dostępne są trzy opcje aplikacji:

  • SaaS – urządzenia wirtualne na żądanie z systemem Android obsługiwane przez Genymotion.
  • Device Images/PaaS – maszyny wirtualne z systemem Android dostępne na platformach handlowych AWS, Azure, GCP i Aliyun.
  • Desktop – lokalne urządzenia wirtualne o wysokiej wydajności.

Przeciętni użytkownicy zapewne skorzystają z tej ostatniej opcji, która ma następujące funkcje:

  • Możliwość emulowania szerokiej gamy konfiguracji urządzeń wirtualnych (wersje Androida, rozmiar ekranu, możliwości sprzętowe itp.)
  • Opcja symulowania wielu scenariuszy dzięki pełnemu zestawowi czujników sprzętowych (GPS, sieć, multitouch itp.)
  • Wiele platform: Windows, Mac i Linux
  • Łatwe zarządzanie za pomocą ADB

Android Studio

Android Studio zapewnia najszybsze narzędzia do tworzenia aplikacji na każdy typ urządzenia z Androidem. Aplikacja ma edytor wizualny, który umożliwia podgląd opracowywanego programu. Analizer APK pozwoli z kolei na zmniejszenie zawartości pliku. W programie zawarty jest też szybki emulator, a także inteligentny edytor kodów.

źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.