MacBook tytan

Apple szykuje ogromną nowość dla MacBooków, bo kolor ma znaczenie

3 minuty czytania
Komentarze

Od wielu lat komputery Apple wyposażone są w obudowy wykonane z aluminium. Konstrukcja zwana unibody, charakteryzująca się jak najmniejszą liczbą połączonych elementów wręcz stała się charakterystycznym elementem MacBooków oraz Maków czy Maca mini. Przez wiele lat dostępny był jeden kolor – srebrny, jak barwa materiału, z którego obudowa była wykonana. W 2015 roku zadebiutował na rynku MacBook w kilku kolorach przełamując nieco ten kolorystyczny impas. Wbrew pozorom i oburzeniu niektórych kolor ma znaczenie. Wielu klientów wybiera nowy sprzęt nie tylko biorąc pod uwagę parametry techniczne, ale też wygląd. Poza tym zainteresowanie produktem musi być podtrzymywane. Apple doskonale to wie, dlatego szykuje nowy kolor i materiał dla komputerów MacBook.

Zobacz także: Apple wypuszcza iOS 14.4 z nowymi opcjami Bluetooth

Apple szykuje ogromną nowość dla MacBooków, bo kolor ma znaczenie

Apple bada zastosowanie przetworzonego tytanu o wyjątkowych właściwościach w przyszłych MacBookach, iPadach i iPhone’ach, zgodnie z nowo przyznanym wnioskiem patentowym.

MacBook tytan

W zgłoszeniu zatytułowanym „Części tytanowe o strukturze powierzchni po obróbce strumieniowej”, przyznanym przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych i zauważonym przez Patently Apple, firma z Cupertino wyjaśnia, w jaki sposób różne urządzenia mogą przyjmować obudowy tytanowe z charakterystycznym wykończeniem teksturowanym. 

Apple ma rozwiązanie, ale tytan to trudny materiał

Patent wyjaśnia, że ​​anodowane aluminium, używane w obecnych MacBookach i iPadach, nie jest tak twarde ani wytrzymałe jak tytan. Jednak twardość tytanu sprawia, że ​​jest on „bardzo trudny do obróbki”, co oznacza, że ​​może być „nieatrakcyjny pod względem estetycznym”. Patent ma na celu przedstawienie rozwiązania tego problemu poprzez zarysowanie procesu piaskowania, wytrawiania i chemicznego nadania tytanowej obudowie bardziej atrakcyjnego wyglądu.

MacBook tytan

Spółka z Cupertino opisuje teksturowaną powierzchnię jako zawierającą „szczyty oddzielone dolinami” z określonymi pomiarami mikrometrycznymi i jednostkami połysku. Proces obejmuje różne techniki nadawania piaskowanej i wytrawionej części tytanowej drobnoziarnistej chropowatości, która pozwala zachować wysoki połysk powierzchni. „Charakterystyczne wykończenie powierzchni” jest opisywane jako takie, które zarówno rozpraszająco, jak i lustrzanie odbija światło mówi się, że strukturalnie i estetycznie różni się od innych konwencjonalnych części tytanowych. 

Apple już wykorzystuje tytan w Apple Watch – czas na MacBooki

Patent zauważa również, że ta teksturowana obudowa tytanowa byłaby odpowiednia dla MacBooków, iPadów, iPhone’ów oraz Apple Watch. Takie rozwiązanie było stosowane niewielkiej liczbie produktów, takich jak PowerBook G4, który był dostępny od 2001 do 2003 roku. Pierwsze wejście Apple do tytanowych obudów było utrudnione z powodu takich problemów, jak kruchość powodująca pęknięcia, a także farba, która łatwo odpadała. .

MacBook tytan

Dziś jedynym produktem spółki Tima Cooka, w którym zastosowano tytanową obudowę, jest Apple Watch Edition, który wydaje się być znacznie bliższy unikalnemu wykończeniu opisanemu w patencie niż tytanowy PowerBook G4.

MacBook tytan

Urządzenia z obudową tytanową byłyby znacznie trwalsze, ale potencjalnie także lżejsze, gdyby można było zrównoważyć wagę metalu poprzez produkcję mocniejszych, cieńszych części. W zeszłym miesiącu Apple uzyskał patent na matowe czarne wykończenie MacBooka Pro, ponieważ firma kontynuuje badania nad sposobami wyjścia poza standardowe obudowy z anodyzowanego aluminium.

Zgłoszenia patentowe dostarczają nam interesującego wglądu w to, co Apple bada i rozwija za kulisami oraz podpowiadają, co możemy zobaczyć w przyszłości. Jednak MacBook i nowy kolor – w dodatku wykonany z nowego materiału to bardzo prawdopodobna opcja.

Źródło: MacRumors

Motyw