Apple udostępniło dziś iOS 14.4 oraz iPadOS 14.4. Aktualizacja wprowadza zmiany w aplikacji Aparat, poprawki błędów opóźnienia klawiatury i wiele więcej. Obejmuje również obsługę nowych tarcz Black Unity w Apple Watch. Firma po raz pierwszy ogłosiła to w komunikacie prasowym dzisiejszego ranka, szczegółowo opisując nowe inicjatywy dotyczące Black History Month. Dziś również zadebiutował system watchOS 7.3 wraz z nową wersją Apple Watch Series 6.

Zobacz także: Apple pracuje nad iPhone SE Plus, czyli postrachem tańszych smartfonów

Apple wypuszcza iOS 14.4 z nowymi opcjami Bluetooth

Spółka Tima Cooka twierdzi, że iOS 14.4 obejmuje obsługę rozpoznawania mniejszych kodów QR w aplikacji Aparat, a także opcję klasyfikowania typów urządzeń Bluetooth w Ustawieniach. Nowy system otrzymał funkcję określania typu urządzenia dla urządzeń audio innych firm podłączonych przez Bluetooth, aby umożliwić prawidłowe pomiary poziomu dźwięku w słuchawkach. 

Warto zauważyć, że update dodaje także nowe powiadomienia odnośnie używania oryginalnego aparatu Apple. Powiadomienia pokaże się, gdy nie można zweryfikować aparatu w iPhonie jako nowego, oryginalnego moduły Apple w modelach iPhone’a 12, co będzie miało zastosowanie tylko do napraw.

iOS 14.4 zawiera także kilka poprawek błędów związanych z fotografią HDR, czy aplikacją Wiadomości. Rozwiązuje także problem z opóźnieniami klawiatury, co nękało wielu użytkowników iPhone’a od czasu pierwszego wydania iOS 14.

iOS 14.4

iOS 14.4 oraz iPadOS 14.4 debiutują razem

Aktualizacje iOS i iPadOS 14.4 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, musimy przejść do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Chociaż nie wspomniano o tym w uwagach do wydania, dostępna jest funkcja Time to Walk dla użytkowników Apple Fitness + na Apple Watch, która pozwala im słuchać inspirujących historii podczas spaceru.

W połączeniu z HomePod mini i aktualizacją oprogramowania HomePod 14.4, iOS 14.4 wprowadza nowe rozwiązanie dzięki Ultra Wideband między HomePod mini, a modelami iPhone’a 11 i 12 z układem U1. Usprawnia to przekazywanie utworów dzięki efektom wizualnym, dźwiękowym i dotykowym.

iOS 14.4

Nowości w iOS 14.4 oraz iPadOS 14.4

Poniżej szczegółowe informacje na temat nowego wydania prosto od Apple. Uaktualnienie iOS 14.4 zawiera następujące udoskonalenia dotyczące iPhone’a:

  • Umożliwia odczytywanie mniejszych kodów QR w aplikacji Aparat;
  • Pozwala klasyfikować urządzenia Bluetooth według typów w Ustawieniach, co ułatwia prawidłowe identyfikowanie słuchawek, do których odnoszą się powiadomienia dotyczące dźwięku;
  • Wprowadza powiadomienia o braku możliwości potwierdzenia, że dany iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro lub iPhone 12 Pro Max ma nowy, oryginalny aparat Apple.

To uaktualnienie zawiera także poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

  • Niepożądane artefakty na zdjęciach HDR robionych iPhone’em 12 Pro,
  • Wyświetlanie nieaktualnych danych aktywności w widżecie Fitness,
  • Opóźnienia w trakcie wpisywania tekstu lub brak sugestii wpisywania,
  • Wyświetlanie klawiatury w niewłaściwym języku w aplikacji Wiadomości,
  • Brak możliwości odbierania połączeń z zablokowanego ekranu po włączeniu funkcji Sterowanie przełącznikami w ustawieniach dostępności.

Źródło: Apple, 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.