Listy Microsoft

Aplikacja Listy Microsoft już na iOS – wersja na Androida musi poczekać

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Podczas Build 2020, dorocznej konferencji programistów, firma ogłosiła nową usługę o nazwie Listy Microsoft. Wczoraj program został udostępniony do pobrania w App Store. Nowe narzędzie z platformy Microsoft 365 umożliwia użytkownikom śledzenie i organizowanie informacji na listach inteligentnych. Zostało zaprojektowane z myślą o zespołach. Usługa ułatwia śledzenie problemów, zasobów, procedur, kontaktów, zapasów i nie tylko, zapewniając synchronizację wszystkim członków zespołu. W aplikacji na iOS użytkownicy mogą tworzyć nowe listy, edytować istniejące i udostępniać je innym osobom.

Zobacz także: MagSafe wraca do komputerów Apple – historia świetnego rozwiązania

Aplikacja Listy Microsoft już na iOS – wersja na Androida musi poczekać

Nowa aplikacja Microsoft 365 pomaga śledzić informacje i organizować pracę. Listy Microsoft są proste, inteligentne i elastyczne, dzięki czemu możemy być na bieżąco z tym, co najważniejsze dla naszego zespołu. Teraz możemy śledzić problemy, zasoby, procedury, kontakty, zapasy i nie tylko, aby synchronizować wszystkich z dowolnego miejsca w podróży dzięki spersonalizowanym opcjom.

Listy Microsoft

Aplikacja na iOS zapewnia dostęp do list, które posiadamy i które zostały nam udostępnione. Możemy tworzyć nowe listy, edytować ich elementy i łatwo udostępniać je innym osobom. Umożliwia na przykład w dowolnym komencie utworzyć listę śledzenia problemów, czy udostępnić link do elementu sesji z konferencji na liście planu podróży Wydarzenia albo zaktualizować status przedmiotu na podstawie informacji z czatu zespołu. Zarządzanie pracą i informacjami nie musi się przerywać, gdy jesteśmy w drodze.

Pracę możemy rozpocząć na kilka sposobów – od zera za pomocą gotowych szablonów, z pliku Excela lub z istniejącej listy. Oprócz tworzenia zobaczymy wszystkie swoje ulubione i ostatnie – te, które posiadamy lub które zostały nam udostępnione. Będziemy mieć możliwość tworzenia elementów  osobistych, które możesz udostępniać, oraz list zespołów należących do członków.

Listy Microsoft

Listy Microsoft, czyli inteligentne narzędzie do śledzenia informacji

Oto bardziej szczegółowa lista czynności, które użytkownicy mogą wykonywać podczas korzystania z aplikacji:

 • Śledzenie list i zarządzanie nimi, gdziekolwiek jesteśmy;
 • Przeglądanie ostatnich i ulubionych list;
 • Przeglądanie listy nawet w trybie offline;
 • Edytowanie list i ich elementów;
 • Wykonywanie i dodawanie zdjęć z obsługą kodu QR;
 • Tworzenie, udostępnianie i śledzenie list każdemu;
 • Dostępne gotowe szablony;
 • Dostosowywanie widoków, korzystając z sortowania, filtrowania i grupowania;
 • Obsługa trybu ciemnego i orientacji poziomej;
 • Wbudowane zabezpieczenia i zgodność danych klasy korporacyjnej;
 • Obsługa zarządzania urządzeniami w usłudze Intune z zasadami zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) i zarządzania aplikacjami mobilnymi (MAM).

Aplikacja nie jest obecnie dostępna na Androida, ale Microsoft oświadczył, że może to się zmienić w tym roku. Firma stwierdziła również, że wkrótce pojawią się ulepszenia specyficzne dla iPadOS. Jeśli planujemy korzystać z aplikacji, musimy pamiętać, że aplikacja wymaga od firmy posiadania komercyjnej subskrypcji usługi Office 365, aby się zalogować.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy