Masz problem z baterią w Apple Watch? Zainstaluj watchOS 7.0.2

Krótko po wydaniu iOS 14 i watchOS 7 wielu użytkowników napotkało problemy ze swoim iPhone i Apple Watch. Firma sugerowała odtworzenie oprogramowania na urządzeniach lub rozłączenie ich, aby naprawić nadmierne rozładowanie baterii lub brakujące dane z GPS. Wydaje się, że problem dotyczył wszystkich modeli zegarków Apple

Zobacz także: iPhone 12 bez tajemnic – wiemy wszystko o nowym smartfonie Apple

WatchOS 7 oraz problem z baterią i GPS

W większości przypadków użytkownicy rejestrowali trening na zegarku, pozostawiając iPhone w domu, ale kiedy później przeglądali aplikację Aktywność, na mapie GPS wyświetla się tylko punkt początkowy treningu i nic więcej. Ponadto niektórzy zgłaszali nadmierne wyczerpywanie się baterii w swoim Apple Watch, iPhone lub jednym i drugim, w przypadku systemów iOS 14 i watchOS 7. W wątkach wsparcia nieoficjalna poprawka polecała rozłączyć urządzenia i odtworzyć system na zegarku.

Zarówno GPS, jak i poważne problemy z rozładowaniem baterii w ‌watchOS 7‌ zostały naprawione w wielu przypadkach po prostu przez ponowne sparowanie zegarka. Obydwa problemy rozwiązały się natychmiast po tym, jak zauważono to w wielu grupach wsparcia. Wygląda na to, że Apple, do czasu przyjęło tę radę jako oficjalne rozwiązanie problemu. Firma informowała, że po uaktualnieniu do ‌iOS 14‌ i ‌watchOS 7‌ użytkownicy mogą napotkać następujące problemy:

  • W aplikacji Trening na iPhone brakuje map tras treningowych w przypadku poprzednich treningów z włączoną funkcją GPS na zegarku Apple Watch;
  • Aplikacja Aktywność, Tętno lub inne aplikacje związane ze zdrowiem nie uruchamiają lub nie ładują danych na zegarku Apple Watch;
  • Aplikacja Fitness lub aplikacja Zdrowie nie uruchamia się lub nie ładuje danych na iPhone;
  • Aplikacja Zdrowie lub aplikacja Fitness informuje o niedokładnej ilości danych przechowywanych na iPhone.
  • Aplikacja Aktywność zgłasza niedokładną ilość przechowywanych danych na zegarku Apple Watch.
  • W aplikacji Zdrowie na iPhone brakuje danych o poziomach dźwięku otoczenia lub danych o poziomach dźwięku w słuchawkach z Apple Watch;
  • Zwiększone zużycie baterii iPhone lub Apple Watch.

Apple naprawia błędy i wypuszcza watchOS 7.0.2

Firma wypuściła dzisiaj watchOS 7.0.2, kolejną aktualizację systemu operacyjnego watchOS 7, który pojawił się we wrześniu. Nowe oprogramowanie pojawia się ponad dwa tygodnie po wydaniu wersji 7.0.1, która była niewielką aktualizacją zawierającą poprawki błędów.

System ‌‌ można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Apple Watch na iPhone, wybierając Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Aby zainstalować nowy system, zegarek musi mieć co najmniej 50% baterii, być umieszczony na ładowarce i znajdować się w zasięgu iPhone.

Zgodnie z uwagami, co do wydania Apple, watchOS 7.0.2 rozwiązuje błąd, który może powodować szybsze rozładowywanie baterii w Apple Watch, co było uporczywą skargą użytkowników od czasu wydania ‌watchOS 7‌.

Co nowego w watchOS 7.0.2?

Oto, co spółka Tima Cooka mówi oficjalnie o poprawce. System watchOS 7.0.2 zawiera ulepszenia i poprawki błędów, w tym:

  • Rozwiązuje problem, który mógł powodować szybsze wyczerpywanie się baterii;
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwiał niektórym użytkownikom dostęp do aplikacji EKG w regionach, w których jest ona dostępna.

Źródło: MacRumors

Mariusz Nowak: Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)
Disqus Comments Loading...