Garmin Venu Sq to kolejna pozycja od producenta, która pojawiła się na rynku. Niedawno Garmin zaprezentował model Forerunner 745, który nadawał się idealnie dla biegaczy. Teraz przyszła pora na nową i tańszą wersję modelu Venu, która skierowana jest do osób ceniących sobie aktywność fizyczną w mniej wycieńczającej formie, niż bieganie. Co ma do zaoferowania urządzenie?

Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Warto zaznaczyć, że w tym przypadku, cena urządzenia może odgrywać znaczącą rolę. Przyzwyczailiśmy się już trochę do tego, że Garmin należy do producentów, który za swoje sprzęty trochę sobie liczy. Przynajmniej za te, które oferują sporo. W przypadku Garmin Venu Sq sprawa wygląda trochę inaczej, bo urządzenie wyceniono bardzo przyzwoicie. Na rynku pojawiły się dwie wersje tego samego smartwatcha. Podstawowa została wyceniona na 199,99 euro, czyli około 910 złotych. Dostępna też będzie wersja Music, która kosztuje już 50 euro więcej, a więc za nią zapłacimy około 1140 złotych, jeżeli zdecydujemy się na zakup ze strony producenta. Zanim przejdziemy do opisywania różnic między modelami, spójrzmy na samą specyfikację sprzętu.

Zobacz też: Mobvoi TicWatch Pro 3 to pierwszy smartwatch ze Snapdragonem Wear 4100 na pokładzie.

Specyfikacja Garmin Venu Sq

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to inny kształt koperty, niż miał do tej pory model Venu. Wersja Sq jest bowiem „kwadratowa”, czyli mamy tutaj bardziej lifestylowy wygląd. Można to zaliczyć „na plus”, bo dla wielu użytkowników taka forma koperty wydaje się być po prostu bardziej funkcjonalna. Wyświetlacz LCD ma przekątną 1,3 cala, co przełożyło się w tym przypadku na rozdzielczość 240×240 pikseli. Całość pokryto szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass 3. generacji, by zapewnić większą ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem podczas użytkowania. Sama ramka zegarka została wykonana z anodyzowanego aluminium, a obudowa z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym.

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Zegarek nie należy do najmniejszych (wymiary: 40,6 × 37,0 × 11,5 mm), ale nie jest też gigantyczny. Jego waga (37,6 gramów) także nie powinna sprawiać, że sprzęt będzie ciążył na nadgarstku. Do tego dochodzi sylikonowy pasek (złącze 20 mm), ale ten można oczywiście wymienić, jeżeli uzna się to za stosowne. Sprzęt nadaje się na basen, bo jest wodoodporny (5 ATM). Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii, to urządzenie ma wytrzymać do 6 dni na jednym ładowaniu. Korzystając z GPS, ten czas skraca się do 14 godzin. Na pokładzie nie zabrakło modułu NFC, czyli można korzystać z płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem Garmin Pay. Do tego dochodzi oczywiście GPS + BLONASS oraz Bluetooth, czy zestaw czujników do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.

Co oferuje Garmin Venu Sq

Oczywiście zegarek posiada multum funkcji, które pozwalają na lepsze monitorowanie stanu zdrowia posiadacza urządzenia. Nie zabrakło pomiaru SpO2, ale także całodobowego pomiaru tętna Elevate. Ten ma odczytywać tętno co kilka sekund i robi to przez 24 godziny na dobę, więc wyniki mają być bardzo zbliżone do tych rzeczywistych. Do tego dochodzą alerty o tym, kiedy tętno jest zbyt wysokie lub niskie. Ciekawa też jest funkcja Body Battery, która ma pokazywać… ile energii ma użytkownik, co pomóc ma przy ustalaniu treningów. Do tego dochodzi pomiar stresu czy możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego, czy monitorowanie nawodnienia. Oczywiście po sparowaniu urządzenia ze smartfonem, można także odczytywać powiadomienia, a w przypadku urządzenia z Androidem, odpisywać na niektóre wiadomości.

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Wspomniana przy okazji wersja Music zegarka, oferuje trochę więcej, niż zwykła. Smartwatch w tej wersji pozwala na pobieranie muzyki bezpośrednio na urządzenie. Po sparowaniu zegarka ze słuchawkami nie trzeba już mieć przy sobie smartfona, jeżeli chce się trenować przy akompaniamencie ulubionego artysty. Urządzenie pojawi się w kilku wariantach kolorystycznych, a wśród nich niebieskoszary czy jasnozłoty. Miłym dodatkiem dla oka będą tutaj ramki wokół wyświetlacza, które w zależności od wybranej wersji, mogą różnić się od całej koperty kolorem. Z całą pewności nowy sprzęt od Garmina znajdzie wielu wielbicieli.

Źródło: Garmin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.