Garmin Forerunner 745 jest bezpośrednim następcom modelu 735XT i skierowany jest głównie do osób aktywnie uprawiających sporty. Teoretycznie każdy smartwatch ma możliwości monitorowania treningu czy tego, jak reaguje na wysiłek nasze ciało, ale Garmin postanowił pójść w tym o krok dalej. Nowy smartwatch nie jest produktem, który ma ładnie wyglądać i przekazywać powiadomienia ze smartfona. Sprzęt poniekąd będzie nas zmuszać do efektywniejszej pracy.

Garmin Forerunner 745

Specyfikacja Forerunner 745
Specyfikacja Forerunner 745

Wiadomo, że nie każdy smartwatch oferuje to samo. Niektóre mają ładnie wyglądać i mieć zaledwie podstawowe funkcje, ale Garmin nie należy do producentów, którzy skupiają się na wyglądzie sprzętu. Tutaj ważne są możliwości i Garmin Forerunner 745 nie obiega w tym od innych produktów z portfolio firmy. Zanim przejdziemy do jego specyfikacji oraz tego, co potrafi, spójrzmy na cenę sprzętu. Nowy 745 został wyceniony na 499 euro, czyli około 2224 złotych. Sporo, ale w przypadku Garmina przyzwyczailiśmy się do wysokich cen jego urządzeń. Producent tym razem postawił na prostotę, bo urządzenie dostępne będzie w jedynie czterech wersjach kolorystycznych – czarnej, miętowej, czerwonej oraz w odcieniu mlecznego kwarcu.

Specyfikacja Forerunner 745

Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz o średnicy 1,2 cala (30,4 mm) oraz oferuje rozdzielczość na poziomie 240×240 pikseli. Ekran dla zwiększenia bezpieczeństwa został pokryty Corning Gorilla Glass DX, więc nie powinno być większych obaw o to, że coś się łatwo zarysuje lub uszkodzi. Podobnie nie powinno obawiać się zamoczenia sprzętu, bo ten jest wodoodporny (do 5 ATM). Rozmiar sprzętu (43,8 × 43,8 × 13,3 mm) oraz jego waga (47 gramów) sprawią, że zegarka nie powinno się zbytnio odczuwać podczas samych treningów. Zegarek w swojej pamięci ma przechowywać dane z około 200 godzin treningów. Oczywiście można go także zsynchronizować z Garmin Connect. W pamięci można przechowywać także utwory muzyczne (do 500 sztuk) lub zsynchronizować go z takimi serwisami, jak Amazon Music, Deezer czy Spotify.

Specyfikacja Forerunner 745
Specyfikacja Forerunner 745

Zobacz też: Tak prezentuje się Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE.

Urządzenie wyposażone zostało także w moduł NFC oraz funkcje Garmin Pay. Można więc płacić smartwatchem zbliżeniowo, co z pewnością wiele osób ucieszy. Na pokładzie znajduje się także GPS, wysokościomierz barometryczny, kompas, termometr czy pulsoksymetr do monitorowania stopnia aklimatyzacji. Jeżeli chodzi o działanie baterii, to tutaj już tak rewelacyjnie nie jest. Jednak jeżeli weźmie się pod uwagę, że to smartwatch typowo sportowy, to można mu to wybaczyć. W końcu nie każdy trening trwa tyle, by zdążyć wyładować urządzenie. Tak prezentuje się czas pracy według producenta:

  • Tryb zegarka: do 7 dni
  • GPS z muzyką: do 6 godzin
  • Tryb GPS bez muzyki: do 16 godzin
  • Tryb UltraTrac™: do 21 godzin

Co potrafi Garmin Forerunner 745

Jedną z najważniejszych funkcji, która do tej pory dostępna była jedynie dla nielicznych, a znajdzie się w tym modelu, to sugerowanie treningów. Użytkownik będzie dostawał powiadomienia na temat tego, co może zrobić, by poprawić swoją kondycję. Takie sugerowane treningi opierały się będą o to, co do tej pory się robiło. Dotyczyć mają biegów, ale znajdzie się w nich również jazda na rowerze. Takie sugestie mają zachęcać do podejmowania aktywności fizycznej, ale także i do tego, by dawać z siebie więcej. Można więc powiedzieć, że zegarek będzie nas w pewnym stopniu motywował do zwiększonej pracy nad sobą. Co ciekawe, Garmin ma zamiar wprowadzić funkcję sugerowania treningów także na modelach 245 czy 945, więc niedługo nie będzie to już wyróżnik.

Specyfikacja Forerunner 745
Specyfikacja Forerunner 745

Do tego dojdą także funkcje, które mają zadbać o nasz odpoczynek czy zbadają puls. Nie zabraknie także profili sportowych dopasowanych do różnych dziedzin czy monitorowania cyklu menstruacyjnego. Biegaczom przyda się z pewnością przygotowanie wydolnościowe, czyli analiza tempa biegu oraz tętna użytkownika. Funkcja dynamiki biegu pozwoli m.in. na zmierzenie długości kroku czy czasu kontaktu z podłożem. Na pokładzie nie zabrakło także Garmin Coach, czyli bezpłatnych treningów i porad od ekspertów. Zegarek można już zamawiać ze strony producenta.

Źródło: Garmin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.