ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Heyah 01

Nowa oferta Heyah 01 – subskrypcja i opłata co dwa miesiące, ale nie jest różowo

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Nowa oferta Heyah 01 właśnie została ogłoszona przez T-Mobile, które postanowiło powrócić do przeszłości. Przed laty oferta Heyah wyróżniała się na rynku i była sporym powiewem świeżości. Dziś operatorzy prześcigają się w dawaniu swoim klientom wszystkiego, czego tylko można sobie życzyć. Jak na tym tle wypada Heyah? Całkiem przyzwoicie, choć mogłoby być lepiej.

Nowa oferta Heyah 01

Heyah 01
Fot. Heyah

W 2004 roku w telewizji, radiu i na ulicach zaroiło się wprost od czerwonej ręki. Do tego dochodziła muzyka, która wpadała w ucho i potrafiła prześladować przez długie godziny. Całość przekazu reklamowego łączyła ze sobą luźne podejście do życia i sporą dawkę humoru. Chyba nie było osoby, która nie wiedziałaby, co oznacza czerwona ręka. Potem o Heyah zrobiło się cicho, ale teraz to może się zmienić, bo T-Mobile powraca z nową ofertą, która może okazać się czymś interesujących dla nowych klientów. Choć po bliższym przyjrzeniu się warunkom, nie jest wiele lepiej, niż u konkurencji.

Nowa oferta Heyah 01 opisana została jako zero-jedynkowa. Użytkownicy mają więc dostać na start jasne warunki, żadnych niedomówień i rzeczy, które są niejasne. I faktycznie Heyah 01 jest „prosta jak drut”. Na czym polegają warunki? Opłata wnoszona jest co dwa miesiące i wynosi 39 złotych. Działa na zasadzie subskrypcji, czyli do konta w aplikacji podpina się kartę płatniczą i to w zasadzie tyle. Warunki mają pozostać niezmienione przez 12 miesięcy. Obecnie nie ma jeszcze dodatkowych pakietów, które można dokupić, ale T-Mobile już nad nimi pracuje.

Zobacz też: Google Maps z kolejną nowością.

Co wchodzi w skład oferty, za którą płacimy 39 złotych? Tutaj nie ma większych zaskoczeń, bo klienci mogą liczyć na nielimitowane rozmowy telefoniczne, SMS-y oraz MMS-y. Do tego dochodzi jeszcze pakiet danych 20 GB.

Jak zamówić i jak zarządzać ofertą?

Ciekawą rzeczą jest tutaj to, że nowa oferta Heyah 01 działać ma jak subskrypcja i według informacji na stronie operatora, tak właśnie będzie. W każdej chwili będzie można z niej zrezygnować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Będzie to można zrobić w aplikacji Moja Heyah. Nasz numer będzie aktywny wtedy do końca okresu rozliczeniowego. Co więcej, będzie można do niego powrócić w ciągu 6 miesięcy. Wystarczy wejść w aplikację i ponownie zadeklarować płatność. Prosto, szybko i faktycznie „zero-jedynkowo”.

Żeby zamówić dla siebie kartę SIM, należy wejść na specjalnie przygotowaną stronę. Tam po wypełnieniu formularza oraz potwierdzeniu danych, można otrzymać kartę do paczkomatu InPost. Sama karta ma zostać aktywowana w momencie odbioru przesyłki z paczkomatu. Czas oczekiwania na nią ma być nie dłuższy niż 3 dni robocze. Innymi słowy, zamawiamy kartę przez Internet, jak każdy inny produkt, a jak ją odbierzemy, to powinna już działać (maksymalnie do 2 godzin po odbiorze). Dostawa do paczkomatów jest darmowa, co oczywiście cieszy. Wszelkie zarządzanie ofertą czy pobieranie faktur odbywało się będzie poprzez samą aplikację Moja Heyah. Jak już wspomniano, oferta ma pozostać niezmieniona przez rok, jeżeli zdecydujemy się na przystąpienie do niej w tym roku.

Czy to się opłaca?

Heyah 01
Fot. Heyah 01

Heyah 01 ma jasne warunki, co zdecydowanie jest plusem oferty. Dobrze, że można z niej zrezygnować w każdym momencie. Miło, że po podpięciu karty, można zapomnieć o opłacaniu rachunków, bo to działo się będzie automatycznie. Fakt, że płaci się co dwa miesiące, też może być dla niektórych czymś, co ich przekona do skorzystania Heyah 01. Czy w takim razie są minusy?

Cóż, 39 złotych co dwa miesiące oznacza, że miesięcznie płacimy 19,50 złotych za nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i 20 GB na dane. Na tle innych ofert, Heyah 01 nie wypada jednak już tak rewelacyjnie, choć dalej lepiej, niż konkurencja. Dla przykładu w samym T-Mobile na kartę można mieć za 25 złotych miesięcznie to samo (doładowanie za 25 złotych daje 10 GB i 10 GB jako bonus, plus jednorazowy koszt startera 5 złotych).

Plush za 25 złotych oferuje podobne rozwiązanie, gdzie dostaje się 15 GB na 30 dni, 10 GB na YouTube oraz TikToka, a pakietu danych mają tam nie zużywać Facebook, Instagram WhatsApp oraz Messenger. Można więc powiedzieć, że Heyah 01 wyróżnia się na tle innych ofert. Robi to marketingiem i sposobem płatności za usługę. Z pewnością z samej oferty skorzysta sporo osób, ale warto pamiętać o tym, żeby zapisać się do niej w tym roku. Trudno powiedzieć, jakie warunki będą obowiązywać później.

Źródło: T-Mobile / Heyah

Sprawdź najnowsze wpisy