ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Maps z trasami rowerowymi

Google Maps z trasami rowerowymi – kolejna zmiana na horyzoncie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Google Maps z trasami rowerowymi właśnie zaczyna pojawiać się w pierwszych miastach. Jak to w przypadku Google, pierwszymi osobami, które będą mogły skorzystać z nowości, będą mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Cała reszta świata będzie musiała poczekać na kolejne aktualizacje, by móc wygodniej poruszać się rowerem po mieście.

Google Maps z trasami rowerowymi

Google Maps z trasami rowerowymi
Fot. Google

Nawigacja od Google jest coraz bardziej rozbudowywana, co powinno cieszyć użytkowników. Ostatnio pojawiła się w niej sygnalizacja świetlna, a teraz przyszła pora na coś innego. Jako że ochrona środowiska i ekologia staje się coraz ważniejsza dla wielkich korporacji, Google także zdecydowało się na jej promocję. Tym razem postawiło na rowery oraz stacje dokujące, gdzie można je będzie zostawić lub odebrać. Nie są to więc klasyczne trasy rowerowe, które mają za zadanie pokazywać np. miejsca, które warto odwiedzić podczas wycieczki. Zmiana w nawigacji będzie jednak odpowiednia dla tych, którzy korzystają z rowerów miejskich regularnie.

Google Maps z trasami rowerowymi prowadzącymi do miejsc, gdzie można będzie wypożyczyć jednoślad, pojawią się na początku w 10 miastach. Będą to Chicago, Nowy Jork, obszar zatoki San Francisco, Waszyngton, Londyn, Meksyk, Montreal, Rio de Janeiro, San Paulo, Tajpej oraz Nowe Tajpej. Reszta świata będzie musiała poczekać, a jak to w przypadku aktualizacji od Google, nie wiadomo, kiedy te się pojawią. Korzystając z nawigacji Google, będzie można znaleźć m.in. drogę do najbliższej stacji rowerowej. Zarówno wtedy, kiedy idziemy pieszo lub wtedy, kiedy jesteśmy na rowerze.

Zobacz też: Pobierz później zmierza na Chrome.

Przez ostatnie miesiące użytkownicy wyjątkowo często korzystali z Google, by wyszukiwać trasy rowerowe. To ma oczywiście związek z ogólnoświatową pandemią wirusa, która sprawiła, że ludzie zaczęli szukać alternatywnych środków transportu dla komunikacji miejskiej. Wprawdzie Google Maps z trasami rowerowymi to jeszcze nie do końca to, czego można by oczekiwać, ale to jednak zmiana, która może się przydać. Teraz tylko czekać na to, aż funkcja będzie dalej rozwijana.

Źródło: Google / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy