gry mobilne cyberpunk

Gry w klimacie cyberpunk na Androida – jest w czym wybierać

5 minut czytania
Komentarze

Gry w klimacie cyberpunk, które znajdziemy na Androida, dają się lubić. Oczywiście nie wszystkie, bo jest ich w Google Play Store zatrzęsienie, ale to nie oznacza, że nie warto ich sprawdzić osobiście. Część z nich jest oczywiście płatna, niektóre zawierają reklamy, ale to rzeczy, do których zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić. Gry mobilne na Androida to jednak sporo dobrej rozrywki. Szczególnie wtedy, kiedy pod ręką mamy jedynie smartfona.

Gry w klimacie cyberpunk na Androida

Gry na Androida cyberpunk
Fot. PixaBay

Gry w klimacie cyberpunk nie zawsze muszą wyglądać tak, jak będzie wyglądał Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Generalnie tego typu produkcje trudno przenieść na wersje mobilne, choć da się znaleźć dobre RPG na Androida, które jest w podobnych klimatach. Czasem jednak zdarza się tak, że świetne produkcje mobilne na Androida, znikają ze sklepu Google ze względu na m.in. zawirowania licencyjne.

Dobrym przykładem jest „Shadowrun: Dragonfall”. Produkcja, która zbierała naprawdę bardzo dobre oceny i przenosiła graczy w świat, gdzie zacierała się granica między tym co ludzkie, a tym co jest technologią. Taktyczny RPG zniknął ze sklepu Play, a ci, którzy wykupili produkcję, zostali z niczym. Wielka szkoda, że w sklepie nie znajdziemy także „Gemini Rue”, czyli dość klasycznej przygodówki point-and-clik, która swojego czasu była jednym z ciekawszych tytułów na urządzenia mobilne. Jak widać, nie można mieć wszystkiego.

Gry mobilne, które znajdziemy w sklepie Google, potrafią czasem solidnie zdenerwować. Szczególnie wtedy, kiedy zawierają reklamy, ale nie da się tego uniknąć. Poniżej znajdziecie kilka tytułów, które mogą przypaść do gustu wielbicielom klimatów cyberpunkowych. To także całkiem przyjemny wstęp przed samą premierą Cyberpunk 2077, który na mobile raczej nie zawita.

Zobacz też: Premiera PlayStation 5 za nami – oto nowo konsola Sony.

Blade Runner Rogue

gry mobilne cyberpunk
Fot. Blade Runner Rogue

Skoro gry w klimacie cyberpunk, to nie mogło zabraknąć „Blade Runnera”. Film z Harrisonem Fordem pokazał, że da się stworzyć doskonały klimat miasta, które ciągle tonie w deszczu, a jednocześnie czuć w nim ciągle brud. „Blade Runner” obrósł już kultem, więc nie dziwne, że powstała zarówno jego kontynuacja („Blade Runner 2049”), jak również gry. Ta w wersji na PC-ty dziś uznawana jest za kultową, a jej odświeżona wersja powinna pojawić się w tym roku. Po samej premierze drugiego filmu z uniwersum pojawiła się także gra mobilna „Blade Runner Rogue” (czasem można spotkać nazwę „Blade Runner Nexus”), która garściami czerpała z produkcji. Zresztą możemy w niej zobaczyć sporo znajomych twarzy, ale to tylko postaci wzorowane na samych aktorach. Ci nie użyczyli wizerunku na potrzeby gry, co zresztą nie dziwi. Rzadko kiedy tytuły oparte o filmy, są warte zainteresowania.

Blade Runner Rogue” to całkiem przyjemny, taktyczny RPG, którego cyberpunkowy klimat wprost wylewa się z ekranu smartfona. Zbieramy swoją „drużynę” i walczymy z replikantami, a całość w takt dobrze znanej muzyki. Tytuł jest darmowy, ale w aplikacji pojawiają się opcje zakupowe (np. więcej postaci). Produkcja waży 102 MB, ale po jej ściągnięciu, zassane zostanie jest dodatkowe… 244 MB. Dobrze być więc w zasięgu Wi-Fi.

Into Mirror

gry mobilne cyberpunk
Fot. Into Mirror

Zupełnie inny rodzaj produkcji, bo „Into Mirror” daleko do klimatycznych, miejskich przestrzeni. Mówimy tutaj o dość klasycznym shooterze, który rozgrywa się w przyszłości, a konkretniej w roku 2076. Zadaniem gracza będzie przedarcie się przez zastępy wrogów, którzy dysponują całkiem pokaźnym arsenałem. Nam oczywiście także nie zabraknie „siły ognia”, a całość działa na tyle płynnie, że da się w grze spędzić ładnych parę godzin. „Into Mirror” także jest darmowy, choć możliwe są zakupy wewnątrz aplikacji. Tytuł dalej jest rozwijany, więc mogą pojawiać się kolejne poziomy, co dobrze wróży całej produkcji.

Cyber Fighters: Legends Of Shadow Battle

gry mobilne cyberpunk
Fot. Cyber Fighters

Tym razem witamy w roku 2077, gdzie po zakończeniu kolejnej Wojny Światowej, świat wygląda już zupełnie inaczej. „Cyber Fighters” to połączenie hack&slasha z RPG, choć o wiele więcej tutaj tego pierwszego. Plusem produkcji jest to, że niesamowicie wciąga i z początku jest wręcz banalna. To na szczęście później się trochę zmienia, więc bardziej wymagający gracze nie powinni być zawiedzeni. Dodatkowo tytuł ma naprawdę dobrą oprawę graficzną, a efekty świetlne robią wrażenie. Nawet na starszych sprzętach nie powinno być problemu z uruchomieniem „Cyber Fighters”.

Vektor 1.0

gry mobilne cyberpunk
Fot. Vektor 1.0

Tutaj gracz wciela się w kuriera, którego zadaniem będzie dostarczenie tajnych danych. Całość została utrzymana w klimacie cyberpunkowym, choć muzyka w grze trochę od tego klimatu może gracza „odkleić”. To jednak już kwestia gustu. Sterujemy poczynaniami kuriera, obserwując jego futurystyczny motor z góry. Możemy poruszać się na boki oraz uderzać nacierających na nas wrogów. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo łatwo tutaj zginąć. „Vektor 1.0” wciąga, ale przeszkadzać mogą wyświetlające się reklamy. Tytuł nie był też od dawna aktualizowany, więc po uruchomieniu można się spodziewać informacji, że nie będzie działał prawidłwo. Grając w niego, parę razy zdarzyło mi się, że ekran na chwilę „zamierał”.

PinOut

gry mobilne cyberpunk
Fot. PinOut

I na koniec, coś z zupełnie innej beczki. „PinOut” to pinball, ale z cyberpunkową oprawą graficzną i niekończącą się planszą. Dobra, ta jednak się kończy i za kolejne trzeba będzie zapłacić, ale w tramwaju czy pociągu warto spróbować swoich sił w tej produkcji. Do tego dochodzi naprawdę bardzo dobra, choć wymagająca sporo od sprzętu, oprawa graficzna. Ustawienia można zmienić w samej grze, więc z tym nie powinno być problemów.

To oczywiście nie wszystkie tytuły, które swoim klimatem nawiązują do nurtu cyberpunk. Zostawcie nam swoje typy w komentarzach.

Źródło: Google Play Store

Motyw