ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Call of Duty: Modern Warfare - Kapitan Price

Jakie gry na PlayStation 4 sprzedawały się najlepiej w kwietniu? Sony uchyliło rąbka tajemnicy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Gry wideo to niesłychanie popularna forma rozrywki, po którą sięga coraz więcej osób. Produkcje tego typu są sprzedawane zarówno na fizycznych nośnikach, jak i cyfrowo. Teraz Sony zdradziło, które tytuły cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym miesiącu. Dane bazują na liczbie sprzedanych kopii danych gier w PlayStation Store, gdzie swoją drogą trwa obecnie wyprzedaż zatytułowana „Ukryte Perełki„, w której można nabyć wiele dobrych produkcji znacznie taniej. Wracając jednak do tematu: sprawdźmy, po jakie pozycje na PlayStation 4 gracze sięgali w kwietniu najczęściej.

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4 w kwietniu 2020 – zestawienie jest zaskakujące

PlayStation Store ogranicza prędkość pobierania gier

Można śmiało powiedzieć, że nie obyło się bez zaskoczeń, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4 w kwietniu. Sony przygotowało dwa osobne zestawienia, które dotyczą Europy i Stanów Zjednoczonych. Można się z nimi zapoznać poniżej.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 4 w Europie (kwiecień 2020):

 1. Grand Theft Auto V
 2. EA SPORTS FIFA 20
 3. Call of Duty: Modern Warfare
 4. Final Fantasy VII Remake
 5. NBA 2K20
 6. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered
 7. EA SPORTS UFC 3
 8. Minecraft
 9. Marvel’s Spider-Man
 10. RESIDENT EVIL 3

Zobacz także: 35 gier na Xbox One w świetnych cenach dla posiadaczy abonamentu Gold – nowe promocje w Microsoft Store

Co ciekawe, na Starym Kontynencie wciąż króluje Grand Theft Auto V, które na PlayStation 4 trafiło pod koniec 2014 roku. Na drugim miejscu uplasowała się FIFA 20, choć to akurat nie powinno nikogo dziwić, bo seria od EA zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podium zamknęło Call of Duty: Modern Warfare, które dzięki świetnemu wsparciu producenta wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Dziwić może jedynie kiepska, bo dziesiąta pozycja Resident Evil 3, czyli najnowszego survival-horroru od Capcomu, który na sklepowe półki trafił na początku kwietnia.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych (kwiecień 2020):

 1. Final Fantasy VII Remake
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. NBA 2K20
 4. Grand Theft Auto V
 5. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered
 6. Resident Evil 3
 7. Minecraft
 8. EA Sports FIFA 20
 9. Monopoly Plus
 10. Marvel’s Spider-Man

W Stanach Zjednoczonych zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PS4 w kwietniu wygląda nieco inaczej. Pierwsze miejsce okupuje wysoko oceniany remake Final Fantasy VII, a druga pozycja przypadła najnowszej odsłonie Call of Duty. Podium zamknęło NBA 2K20, czyli najnowsza część lubianej serii gier o koszykówce. Na ostatniej pozycji znalazł się wydany w 2018 roku Spider-Man.

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4 w kwietniu 2020 – podsumowanie

Niestety Sony nie zdradziło, ile kopii poszczególnych gier sprzedało się w kwietniu, więc dwa zestawienia top 10 muszą nam wystarczyć. Nie da się ukryć, że z małymi wyjątkami, gusta europejskich i amerykańskich graczy są mocno zbliżone.

Pod koniec warto jeszcze raz przypomnieć, że powyższe informacje bazują na danych z PlayStation Store. Lista najpopularniejszych gier na PS4 na fizycznych nośnikach może być zupełnie inna.

Źródło: Blog PlayStation

Sprawdź najnowsze wpisy