W zeszłym roku firma Huami ogłosiła, że planuje wydanie smartwatcha, który ma robić wrażenie. Trzy dni temu o Amazfit X rozpisał się nieco Łukasz, lecz to dopiero dzisiaj o sprzęcie dowiedzieliśmy się absolutnie wszystkiego, bo wystartowała zbiórka na Indiegogo. Nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się temu niezwykle ciekawemu urządzeniu.

Amazfit X – wygląd i specyfikacja

Amazfit X

Nie da się ukryć, że Amazfit X prezentuje się naprawdę unikalnie i od razu przywodzi na myśl urządzenia z filmów Sci-Fi. W oczy rzuca się przede wszystkim stosunkowo duży, zagięty do 92 stopni ekran AMOLED. Paski również wyglądają bardzo estetycznie. Jestem w stanie się zgodzić ze stwierdzeniem Łukasza, że urządzenie wygląda bardziej jak opaska aniżeli smartwatch, ale mimo wszystko będę go nazywał smartwatchem, bo tak robi producent. Skoro wygląd mamy za sobą, czas skupić się na specyfikacji. Prezentuje się ona następująco:

  • Zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 2,07 cala (rozdzielczość 206 x 640 px, jasność do 400 nitów, 100-procentowe pokrycie palety NTSC, ppi ~326)
  • Bateria o pojemności 205 mAh
  • Bluetooth 5.0 LE
  • GPS
  • Trójosiowy akcelerometr + żyroskop trójosiowy
  • Mikrofon
  • Bezprzyciskowy czujnik wykrywania siły nacisku
  • Wodoszczelność 5ATM
  • Dokładne wymiary: 22,6 × 13,6 mm
  • Dokładna waga: 39 g

Zobacz także: Poważny błąd w rządowej aplikacji Kwarantanna Domowa – narusza prywatność i stwarza pole do wyłudzeń

Nie da się ukryć, że wnętrze Amazfit X prezentuje się naprawdę dobrze. Warto wspomnieć, że jego bateria, choć z pozoru bardzo mała, pozwoli na działanie urządzenia na jednym ładowaniu do siedmiu dni, nawet z wieloma włączonymi funkcjami. A skoro o funkcjach mowa, to trzeba wspomnieć, że w Amazficie X ich nie zabraknie – producent zadbał m.in. o czujnik tętna, dziewięć trybów treningowych, śledzenie snu oraz możliwość sparowania smartwatcha ze smartfonem w celu otrzymywania powiadomień SMS i połączeń. Na uwagę zasługuje także certyfikat wodoszczelności 5ATM, który sprawia, że smartwatcha nie będzie trzeba zdejmować do kąpieli.

Amazfit X – cena i dostępność

Jak już wspomniałem na samym początku, Amazfit X trafił na serwis croundfundingowy Indiegogo, gdzie wciąż można wpłacać pieniądze na jego powstanie. O rozpoczęcie produkcji nie ma jednak sensu się obawiać, bo cel finansowy został osiągnięty w kilka minut, co tylko pokazuje, że zainteresowanie opisywanym urządzeniem jest naprawdę ogromne.

Na tym etapie, wpłacając pieniądze na zbiórkę, można jeszcze zgarnąć Amazfita X za 149 dolarów, co po dzisiejszym kursie przekłada się na około 623 złotych. Zainteresowani powinni zdecydowanie rozważyć tę możliwość, bo po zakończeniu kampanii na Indiegogo, Amazfit X trafi do sklepów w cenie 329 USD (ok. 1375 zł). Smartwatch jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Eclipse Black i New Moon Gold. Wysyłka pierwszych egzemplarzy do kupujących przewidywana jest na sierpień 2020.

Źródło: Indiegogo, Fonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.