ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation Store ogranicza prędkość pobierania gier

PS Plus – czy warto kupić subskrypcję?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

PS Plus to subskrypcja, która jest oferowana posiadaczom konsoli PlayStation 4. Jej zakup jest całkowicie dobrowolny i zależy tylko od woli gracza. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób zastanawia się, czy warto kupić PS Plus. Mając to na uwadze, postaram się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule. Przechodząc do rzeczy…

PS Plus – co to jest?

PlayStation Plus

Na samym początku zacznijmy od tego, czym jest PS Plus, a właściwie PlayStation Plus, bo tak brzmi pełna nazwa tej usługi. Otóż jest to subskrypcja, którą mogą nabyć posiadacze konsoli PlayStation 4. Po jej zakupie użytkownicy otrzymują wiele korzyści. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

  • Możliwość grania po Sieci w gry multiplayer
  • Co najmniej dwie darmowe gry każdego miesiąca
  • Zniżki na gry i dodatki w PlayStation Store
  • Zniżki na zakupy w sklepach dzięki PlayStation Plus Rewards

Jak widać, korzyści z posiadania aktywnej subskrypcji jest całkiem sporo, ale ile taka przyjemność kosztuje? Otóż ceny są bardzo różne, choć bez dwóch zdań najbardziej opłaca się kupić od razu roczny abonament w cenie 240 złotych. Szybka matematyka mówi, że to tylko 20 złotych miesięcznie. PlayStation Plus można nabyć zarówno w PlayStation Store, jak i w popularnych sieciówkach. Osoby, którym się nie spieszy, mogą poczekać na promocje, które zresztą są organizowane dość często. Wówczas roczna subskrypcja PS Plus w cenie 160-170 zł jest jak najbardziej realna.

Subskrypcję można kupić m.in. poniżej:

PS Plus – czy warto kupić?

Skoro wiemy już, co to jest PS Plus, przejdźmy do zagadnienia, czy warto go kupić. Zdania na ten temat są podzielone, jednak osobiście uważam, że jak najbardziej tak.

Z pewnością zaraz pojawią się głosy mówiące, że granie po Sieci powinno być darmowe. W pełni się z tym zgadzam, ale trzeba uczciwie przyznać, że PlayStation Plus to o wiele więcej niż tylko ten aspekt. Mam tutaj w szczególności na myśli comiesięczną porcję gier, które zwykle są naprawdę ciekawe. Należy zaznaczyć, że zakup tytułów z PS Plus z jednego miesiąca w regularnej sprzedaży niejednokrotnie wyniósłby więcej, niż cała roczna subskrypcja PlayStation Plus. Można więc powiedzieć, że kupno opisywanego abonamentu to na dobrą sprawę oszczędność, która pozwala zatrzymać w kieszeni sporą część pieniędzy, które normalnie wydałoby się na gry. Sam niejednokrotnie się o tym przekonałem, gdy w ramach darmowych gier co miesiąc dostałem tytuł, który i tak planowałem nabyć.

Zobacz także: Ostatni tydzień Wiosennej Wyprzedaży w PlayStation Store – sprawdź, jakie gry warto teraz kupić!

Zniżki w PlayStation Store i w wielu „zwykłych” sklepach to kolejny, miły dodatek, który sprawia, że twierdzę, iż subskrypcja PS Plus jest zdecydowanie warta swojej ceny. Jak już wspomniałem, 240 zł równa się kwocie 20 zł miesięcznie. To ledwie nieco więcej niż paczka papierosów, którą część z was z pewnością potrafi wypalić jednego dnia.

Subskrypcję PlayStation Plus można kupić m.in. poniżej:

Sprawdź najnowsze wpisy