ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 13.5

Apple wydaje iOS 13.4.1. Niespodziewany update z ważnymi poprawkami

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W zeszłym miesiącu Apple wypuściło iOS 13.4, dużą aktualizację wprowadzającą wiele nowych funkcjami. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy kolejny update. Najnowsza aktualizacja oprogramowania Apple przede wszystkim do usuwa błędy. Chodzi przede wszystkim o najważniejszy związany z usługą FaceTime. iOS oraz iPadOS 13.4.1 to drobne aktualizacje, które pojawią się dwa tygodnie po wydaniu iOS i iPadOS 13.4, które wprowadziły takie opcje, jak Udostępnianie folderów iCloud, nowy pasek narzędzi w aplikacji Mail, czy obsługę gładzika dla iPada.

Zobacz także: Notch zostaje w iPhone 12 Pro, ale jednak się zmieni

Jak zainstalować iOS 13.4.1?

Nowe wersje oprogramowania dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, musimy wybrać Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

iOS 13.4.1

Zmiany w iOS 13.4.1

Aktualizacja rozwiązuje problem, który uniemożliwiał urządzeniom z systemem iOS 13.4 uczestnictwo w połączeniach FaceTime ze sprzętami z oprogramowaniem iOS 9.3.6 i wcześniejszym lub OS X El Capitan 10.11.6 i wcześniejszymi. Firma z Cupertino naprawiła również błąd w aplikacji Ustawienia, który mógł powodować niepowodzenie wyboru Bluetooth z menu szybkiego dostępu na ekranie głównym.

iOS 13.4.1 rozwiązuje problem z FaceTime

Odkryty wkrótce po wydaniu iOS 13.4 i macOS 10.15.4 problem z FaceTime uniemożliwiał iPhone’om, iPadom i komputerom Mac uruchomianie tych aktualizacji wykonywanie lub odbieranie połączeń FaceTime ze starszych urządzeń, które nie są w stanie się zaktualizować, takich jak iPad 2, iPad trzeciej generacji, iPhone 4S, iPada mini pierwszej generacji, czy iPod touch piątej generacji. Nie jest jasne, czy problem był spowodowany błędem, czy był zamierzony, ale poprawka zawarta w dzisiejszej aktualizacji wyjaśnia, że ​​Apple nie chciało usunięcia opcji komunikacji urządzeń z systemem iOS 13.4 ze starszymi urządzeniami. Pełne informacje o wersji aktualizacji iOS 13.4.1 znajduje się poniżej:

Co nowego w iOS 13.4.1?

System iOS 13.4.1 zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a.

  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego osoby używające systemu iOS 13.4 nie mogły łączyć się przez FaceTime z osobami używającymi systemu iOS 9.3.6 lub starszego albo OS X El Capitan 10.11.6 lub starszego.
  • Usuwa problem z aplikacją Ustawienia, który mógł uniemożliwiać wybieranie Bluetooth w menu szybkich czynności na ekranie początkowym.

Apple jak zwykle mówi, że niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich krajach lub obszarach. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronie firmy w zakładce Wsparcie.

Co nowego w iPadOS 13.4.1?

System iOS 13.4.1 zawiera poprawki błędów dotyczące iPada.

  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego osoby używające systemu iPadOS 13.4 nie mogły łączyć się przez FaceTime z osobami używającymi systemu iOS 9.3.6 lub starszego albo OS X El Capitan 10.11.6 lub starszego.
  • Rozwiązuje problem dotyczący iPada Pro 12,9‑calowego (4. generacji) i iPada Pro 11‑calowego (2. generacji), przez który stuknięcie w przycisk latarki w centrum sterowania lub na zablokowanym ekranie mogło nie włączać latarki.
  • Usuwa problem z aplikacją Ustawienia, który mógł uniemożliwiać wybieranie Bluetooth w menu szybkich czynności na ekranie początkowym.

iOS 13.4.1 może być jedną z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego iOS 13, ponieważ Apple przygotowuje się do przejścia na iOS 14. Będzie jednak co najmniej jedna dodatkowa aktualizacja, ponieważ Apple już testuje wersję beta iOS 13.4.5.

Źródło: Macrumors

Sprawdź najnowsze wpisy