ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 notch

Notch zostaje w iPhone 12 Pro, ale jednak się zmieni

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Pandemia koronawirusa ma wpływ także na Apple, choć szefowie firmy robią wszystko, aby nie dopuścić do przerwania pracy nad najważniejszymi projektami. Firma z Cupertino miała problemy z finalizacją projektów iPhone 12 i iPhone 12 Pro z powodu zakazów podróżowania. Jednak zwiększone wysiłki wreszcie się opłaciły i wybrano ostateczny projekt kolejnej generacji najważniejszego produktu Apple. Ten ważny moment został osiągnięty kilka miesięcy po terminie, ale dzięki YouTuberowi Jonowi Prosserowi z Front Page Tech, mamy już wiedzę o kilku kluczowych szczegółach dotyczących iPhone 12 i iPhone 12 Pro.

Zobacz także: Średniak przyćmi flagowca – iPhone 9 psuje debiut OnePlus 8

iPhone 12 notch

Notch nie zniknie, ale się zmieni w iPhone 12 Pro

Apple po raz pierwszy zastosowało kontrowersyjne wycięcie w ekranie we wrześniu 2017 roku, w iPhone X. Od tego czasu ten element pojawił się w telefonach iPhone XS, XR oraz całej rodzinie „jedenastek”. W tym roku także go zobaczymy, jednak w odświeżonym wydaniu. Uzyskane informacje sugerują, że firma z Cupertino planuje niewielkie zmniejszenie rozmiaru wycięcia w serii iPhone 12. Nie mamy jednak się zbytnio ekscytować, z uwagi na to, że różnice są rozumiane jako minimalne. Przyczyna tej dość ważnej zmiany pozostaje tajemnicą, ale może mieć coś wspólnego z nowym systemem czterech kamer w modelu Pro i debiutem skanera LiDAR. Ten ostatni zajmuje znaczną ilość miejsca, co z kolei mogło zmusić Apple do zmniejszenia rozmiaru systemu Face ID.

iPhone 12 notch

5G we wszystkich wersjach iPhone 12, ale…

Kolejną ważną funkcją w modelach iPhone 12 i 12 Pro, niezależnie od ich ceny, jest łączność sieciowa 5G. Szczegóły nie są jeszcze dostępne, ale wcześniejsze raporty sugerują, że technologia mmWave zostanie zarezerwowana dla flagowych modeli Pro. Będzie to oczywiście połączone z chipsetem A14 Bionic nowej generacji, który powinien zapewnić ogromny skok zarówno wydajności, dzięki procesowi wykonanym w litografii 5 nm.

iPhone 12 notch

iPhone 12 kontra iPhone 12 Pro – jakie będą różnice?

iPhone 12 i 12 Plus, o nazwach odpowiednio D52G i D53G, wyglądają tak, jakby podążały śladami iPhone’a 11, przyjmując konfigurację z dwoma kamerami z tyłu i aluminiową ramą. Na pierwszy rzut oka smartfony będą wyglądały prawie identycznie jak ich poprzednik, a zatem powinny być sprzedawane jako iPhone 11S. Nie stanie się tak jednak, ponieważ wcześniejsze raporty wskazują na kilka względnie ważnych zmian. Na przykład aluminiowa rama ma płaskie krawędzie. Z drugiej strony ekran LCD został zastąpiony panelem OLED, co oznacza, że ​​cieńsze ramki, są bardzo prawdopodobne.

iPhone 12 notch

Jeśli chodzi o iPhone’a 12 Pro i Pro Max, są one odpowiednio nazwane D53P i D54P. Zachowają konstrukcję ze stali nierdzewnej, przyjmując również wspomniane płaskie krawędzie. Urządzenia otrzymają też większe wyświetlacze OLED i cieńsze ramki niż w obecnych flagowcach. Wygląda na to, że smartfony otrzymają nową  konfigurację potrójnego aparatu i skanera LiDAR, znanego już z najnowszego iPada Pro. To będzie prawdopodobnie największa różnica w porównaniu nowych urządzeń z modelami 11 Pro.

Źródło: Phonearena, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy