ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ransomware Najlepsze programy do ochrony przed ransomware

Lepiej się zabezpiecz. Najlepsze programy do ochrony przed ransomware

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Ransomware to względnie nowy problem, który polega na uniemożliwieniu odczytu danych z komputera. Po co cierpieć przez taki atak, jeśli można się przed nim zabezpieczyć? Nie chcesz narazić swoich danych na szkodliwe oprogramowanie, to po prostu pobierz jedną z aplikacji. Oto najlepsze programy do ochrony przed ransomware.

Programy do ochrony przed ransomware

Bitdefender

Bitdefender jest zwykle niezawodny i dokładny w wykrywaniu wirusów, oferuje filtrowanie stron internetowych w celu blokowania dostępu do złośliwych witryn, a także bezpieczną przeglądarkę, która zapewnia ochronę bankowości internetowej i zakupów. Ponadto istnieje menedżer haseł, który automatycznie uzupełnia dane karty kredytowej w formularzach internetowych. Daje także doskonały moduł antyphishingowy, który ostrzega przed złośliwymi linkami w wynikach wyszukiwania i blokuje dostęp do niebezpiecznych stron.

BitDefender

W programie znajduje się również wielowarstwowa ochrona przed oprogramowaniem ransomware, która heurystycznie uczy się zachowania takich zagrożeń. Istnieje także możliwość skanowania wszystkich połączonych urządzeń za pośrednictwem aplikacji mobilnej Bitdefender Central.

Program ma jednak pewne wady. Zajmuje więcej zasobów niż przeciętne tego typu oprogramowanie i może powodować konflikty z niektórymi aplikacjami.  

Zobacz także: Najlepsze darmowe edytory PDF na Twój komputer

Avast

Avast oferuje jeden z najbardziej kompetentnych pakietów ochrony Internetu. Chociaż firma słynie z zapewniania bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, warto zauważyć, że jest ono teraz wyposażone w funkcję anty-malware, która wykorzystuje monitorowanie behawioralne do wykrywania podejrzanych programów.

Programy do ochrony przed ransomware avast

Jeszcze lepsze jest to, że podstawowe produkty Avast są nie tylko bezpłatne, ale są one również dostępne dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych, co czyni Avast szczególnie idealnym wyborem, jeśli masz wiele urządzeń, które musisz sprawdzić.

Jednak do ochrony przed oprogramowaniem ransomware potrzebne będzie płatne oprogramowanie, Chociaż niektórzy ludzie wolą mieć darmowy pakiet zabezpieczeń internetowych, niski koszt programu Avast znacznie przewyższa koszty i straty związane z atakiem ransomware.

Webroot SecureAnywhere Antivirus

Prawie każde narzędzie antywirusowe reklamuje się, że jest „lekkie”, ale Webroot SecureAnywhere Antivirus jest naprawdę jedynym, który zapewnia takie dobrodziejstwo. Instalacja zajmuje kilka sekund, pliki programu ledwo zajmują 2 MB dysku twardego, zużycie RAM jest niewielkie i nie ma żadnych obszernych aktualizacji danych.

Programy do ochrony przed ransomware webroot

Oprócz podstawowej ochrony istnieje inteligentne monitorowanie zachowania, dokładny anty-phishing w czasie rzeczywistym, zapora ogniowa i monitor połączenia sieciowego, ulepszone oprogramowanie anty-ransomware i inne ciekawe bonusy.

SecureAnywhere Antivirus ma wiele do zaoferowania, a 70-dniowa gwarancja 100% zwrotu pieniędzy sugeruje, że programiści są pewni swojego produktu. Jeśli masz dość zbyt skomplikowanych i rozdętych silników antywirusowych, Webroot jest godnym kandydatem dla Ciebie.

AVG

Jeśli szukasz ochrony przed oprogramowaniem ransomware, które zachowuje spokój i nie zakłóca pracy, AVG chyba nie jest dla Ciebie. Program ten co jakiś czas pokazuje powiadomienia i od czasu do czasu denerwuje wyskakującymi oknami informującymi, że coś zrobiliśmy fantastyczne w odniesieniu do naszego bezpieczeństwa online.

Programy do ochrony przed ransomware avg

Jednak jako aplikacja anty-ransomware i anty-malware jest bardzo dobra. Pulpit nawigacyjny jest przyjazny dla użytkownika, zapewnia ochronę nie tylko przed zagrożeniami do pobrania, ale także przed podejrzanymi linkami. Ponadto za pomocą telefonu komórkowego można zdalnie przeskanować komputer, co jest dość miłym dodatkiem.

Chociaż darmowa wersja oferuje podstawową ochronę antywirusową, musisz ją uaktualnić do wersji płatnej, aby uzyskać w pełni funkcjonalną ochronę przed oprogramowaniem ransomware. Wtedy także dostaniesz dodatkowe zabezpieczenia, takie jak opcje szyfrowania danych, a także firewalla.

ESET NOD32 Antivirus

Zestawienie „najlepsze programy do ochrony przed ransomware” nie może nie zawierać ESET NOD32. Jeśli ocenisz oprogramowanie antywirusowe na podstawie jego listy funkcji, program ESET NOD32 Antivirus może być rozczarowaniem. Nie ma firewalla, menedżera haseł, niszczarki plików, skanera zagrożeń ani żadnego z dołączonych bonusów, które często można znaleźć u rywali.

Nie oznacza to jednak, że w pakiecie brakuje mocy. Program jest po prostu bardziej skoncentrowany na podstawach. ESET NOD32 Antivirus został wyposażony w ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, jedne z najlepszych rozwiązań heurystycznych, warstwę anty-ransomware, ochronę przed atakami, filtrowanie adresów URL w celu blokowania złośliwych stron internetowych oraz moduły zapobiegające atakom przy użyciu programu PowerShell i złośliwych skryptów.

Moduł kontroli urządzeń ogranicza ryzyko infekcji ze strony innych urządzeń poprzez kontrolę dostępu do pamięci USB, zewnętrznych dysków twardych, optycznych nośników danych, a nawet urządzeń łączących się przez Bluetooth i FireWire. Jest to niezwykły dodatek, który może mieć znaczenie, jeśli inni regularnie podłączają urządzenia do Twojego komputera.

Pamiętaj, że program ESET NOD32 Antivirus nie jest przeznaczony dla początkujących. Interfejs jest czasem nieintuicyjny, niektóre funkcje są bardzo zaawansowane, a nawet Pomoc nie zawsze jest pomocna. Jednak doświadczeni użytkownicy docenią moc i konfigurowalność ESET. Ponadprzeciętna ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a lekka konstrukcja nie zużywa znacznych zasobów komputera.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy