Od dzisiaj do piątku trwa ważne wydarzenie dla branży technologicznej – CES 2020. Już pierwszego dnia uczestnicy mogli zobaczyć nowe telewizory Samsunga. Są one podzielone na trzy linie i skierowane do różnych grup klientów.

Nowe telewizory Samsunga – czym się charakteryzują?

Pierwszym z nowych urządzeń od Samsunga zaprezentowanych na CES 2020 jest modułowy MicroLED. Łączy on technologię ekranów nowej generacji z możliwościami personalizacji przez użytkownika. Ekrany MicroLED, dostępne w rozmiarach 75”, 88”, 93” i 110” pasują do różnych typów wnętrz i stylów życia. W nowych modelach MicroLED o wielkości 88” i 150” zastosowano ultracienki design Infinity, praktycznie usuwając ramki z wszystkich czterech stron, aby uzyskać wykończenie, które idealnie stapia się z każdą ścianą. Użytkownicy mają też możliwość zestawiania wielu paneli MicroLED, tworząc nowe kombinacje i dostosowując ekran do swojej przestrzeni. Ekrany MicroLED oferują najwyższą w swojej klasie jakość obrazu. Zapewniają większą głębię i wyrazistość, wyższą rozdzielczość i szczytową jasność, która wynosi 5000 nitów. Wykorzystują również oparte na głębokim uczeniu się możliwości skalowania, aby dostarczyć najwyższej jakości treści niezależnie od ich źródła. Efekt? Niezrównane wrażenia wizualne podczas oglądania w domu. – zapewnia Samsung w wydanym komunikacie.

nowe telewizory samsunga

Samsung zaprezentował także linię telewizorów QLED 8K. Jej częścią jest flagowy model Samsung Q950TS. Producent chwali się, że to pierwszy w branży telewizor 8K, który łączy ultracienką konstrukcję z jakością obrazu 8K oraz imponującym dźwiękiem przestrzennym. Dzięki rozdzielczości 8K model Q950TS zapewnia najlepszą jakość obrazu LCD na rynku. Telewizor wyposażony jest w Procesor Quantum 8K, posiada także wbudowane opcje Inteligentnego Skalowania do 8K i głębokiego uczenia się, które automatycznie zwiększają rozdzielczość obrazu do możliwie zbliżonej do 8K. Za sprawą funkcji o nazwie Adaptive Picture telewizor może również optymalizować ekran zarówno pod kątem warunków otoczenia, jak i poszczególnych obrazów. Z kolei Procesor Quantum 8K – niezwykła siła napędowa ukryta za sztandarowym wyświetlaczem – wspiera obsługę systemu Tizen, otwartej platformy firmy Samsung dla inteligentnych domów, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wszelkich innowacji: od udoskonalonej jakości obrazu przez zwiększoną użyteczność po inne funkcje w ramach połączonego domu. – chwali się Samsung.

Obrotowy telewizor od Samsunga?

nowe telewizory samsunga-3

Koreański producent zaprezentował również model The Sero. Mogliście go już nieco poznać po lekturze informacji na jego temat na naszej stronie. Zastosowana w The Sero technologia zmiany orientacji ekranu ma ułatwić połączenie, chociażby ze smartfonami. Łatwiejsze ma być też wyświetlanie treści także w formatach pionowych, które do tej pory zarezerwowane były dla urządzeń przenośnych. Użytkownicy powinni więc móc cieszyć się różnorodnymi treściami. Zarówno tymi pochodzącymi z mediów społecznościowych jak i YouTube’a oraz osobistymi filmami wideo – w orientacji wyświetlacza analogicznej do ich urządzenia mobilnego.

Czytaj także: Premiera serii TCL 10 – czas zaistnieć z własnymi smartfonami

Nowe modele telewizorów Samsunga skomentowało kierownictwo firmy

Użytkownicy korzystają z ekranów codziennie, aby pracować, ćwiczyć czy robić zakupy bez wychodzenia z domu. W miarę jak zmienia się nasz styl życia, ewoluuje też ekran telewizora, zapewniając dostęp do ulubionych treści i informacji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie – powiedział Jong-hee Han, President, Visual Displays w Samsung Electronics. – W ramach naszej wizji „Screens Everywhere” (Ekrany w każdym miejscu) zapewniamy użytkownikom domowym wyrazistsze, spójne wrażenia wizualne, oferując w naszych telewizorach zarówno funkcje działające na bazie sztucznej inteligencji, jak i technologię 8K.

Źródło: komunikat Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.