Facebook po raz pierwszy dostarczył aplikację Messenger na Windows 10 lat temu, ale rzadko otrzymuje ona znaczące aktualizacje. Program szybko został w tyle za swoimi odpowiednikami na iOS i Androida. Nowy Facebook Messenger (Beta) niedawno stał się dostępny dla wybranych użytkowników i wypełnił lukę między Messengerem na Windows 10 a innymi platformami. Ma atrakcyjny tryb ciemny, obsługuje nowoczesne funkcje programu i będzie nadal otrzymywać aktualizacje w przyszłości. Nowy Messenger na Windows jest po prostu świetny!

Messenger na Windows 10 – pobierz i zainstaluj betę

Messenger (Beta) dla systemu Windows 10 nadal nie ma kilku funkcji, takich jak wyszukiwanie treści w wiadomościach, ale zapewnia najlepsze wrażenia z Facebook Messaging w systemie Windows 10. Aplikacja jest wciąż w fazie beta, ale mimo to warto ją pobrać. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść w menu start, kliknąć w Sklep Microsoftu i w wyszukiwarce znaleźć Messenger (Beta). Należy kliknąć w guzik „Pobierz” i gotowe. Po uruchomieniu aplikacji, program poprosi o podanie danych logowania i przekieruje przez przeglądarkę internetową, aby potwierdzić dane. Ten proces zajmuje kilka sekund. Od teraz można cieszyć się zupełnie nowymi wrażeniami korzystania z Messengera na platformie Microsoftu.

Zobacz także: Oto najlepsze rozszerzenia dla Firefox i Chrome!

Messenger na Windows to rewelacja

Messenger na Windows

Messenger na Windows 10 wydaje się być nowoczesnym portem wersji programu na iOS i Androida. Aplikacja jest wspierana przez Electron, co oznacza, że ​​gdy Facebook aktualizuje Messengera, łatki przesyłane są do różnych systemów operacyjnych. Na przykład Messenger (Beta) w systemie Windows 10 korzysta z aktualizacji do wersji macOS Messenger (Beta). W rezultacie ta aplikacja jest znacznie nowocześniejsza niż ta stara, z której przez wiele miesięcy korzystałem. Na przykład nowa wersja programu Messenger może trwale usuwać wiadomości, wysyłać pliki i aktualizować emotikony. Nowa aplikacja będzie regularnie otrzymywała znaczące aktualizacje w przyszłości.

Pod względem faktycznego korzystania już beta wypada bardzo dobrze. Nic nie laguje, jak to miało miejsce w starej wersji. Moje wiadomości, reakcje na tekst, GIFy czy emotikony są płynnie i szybko wysyłane. Mam wrażenie jakbym korzystał z nowoczesnego programu, który powinien znaleźć się na Windowsie od zawsze! Bardzo podoba mi się wygląd Messenger (Beta) i uwielbiam to, że ma opcje dla trybów jasnych, ciemnych i szarych.

Co może się nie podobać w nowym Messengerze?

Niektórzy nienawidzą wsparcia Electronu. Messenger (Beta) zajmuje dość dużą ilość RAM, co jest normalnym problemem w aplikacjach Electron. Kiedy wysyłałem wiadomości do jednej osoby, a nawet gdy aplikacja była nieużywana, zajmowała to 500–612 MB RAM. Mój system ma 32 GB RAM, więc to nie problem dla mnie, ale może okazać się problemem dla użytkowników ze starszym sprzętem.

Kolejną rzeczą, która może się nie podobać, jest animacja zmiany rozmiaru okna Messengera. Elementy podskakują, zamiast poruszać się płynnie. Ponadto w programie Messenger (Beta) brakuje obecnie kilku funkcji, takich jak np. wyszukiwanie treści w wiadomościach, ale to prawie pewne, że pojawią się one z czasem. Ostatnim minusem jest brak możliwości reakcji na powiadomienia z Messengera pojawiające się w panelu powiadomień Windows 10.

Jednak te błahe minusy, które z pewnością zostaną poprawione, nie mogą przesłonić tego, jak świetna jest nowa aplikacja. Naprawdę warto ją pobrać. Polecam!

Źródło: windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.