ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi zyskuje

Ta tapeta może zepsuć smartfony Xiaomi. Pod żadnym pozorem jej nie ustawiaj!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Xiaomi to bardzo popularna firma, która ma w swoim portfolio wiele produktów. Zdecydowanie najgłośniej jest o smartfonach, które są często kupowane z uwagi na świetny stosunek ceny do wydajności. Niestety teraz wyszło na jaw, że użytkownicy Xiaomi Mi 9, Mi 9T oraz Mi 9 SE są narażeni na dziwne niebezpieczeństwo. Wystarczy bowiem, że ustawią oni konkretną tapetę na swoich smartfonach, a te przestaną poprawnie działać.

Choć ciężko w to uwierzyć, tapeta blokuje smartfony Xiaomi

Tapeta blokuje smartfony xiaomi

Powyżej możecie zobaczyć grafikę, która psuje smartfony Xiaomi. Co prawda nie wszystkie, ale pewną część – jak informują użytkownicy Reddita. Po ustawieniu wspomnianej tapety niektóre z wymienionych w pierwszym akapicie smartfonów stają się „cegłą”.

W ostatnim czasie zmieniłem tapetę w swoim telefonie, jednak gdy tylko to zrobiłem, ekran mojego smartfona zaczął się nieustannie włączać i wyłączać. Był aktywny przez sekundę, a następnie wyłączył się i włącza na 1 sekundę, więc w tym czasie nie mogę nic robić. Co więcej, urządzenie cały czas wibruje. Po 5-6 razach ekran smartfona włącza się i daje mi do wyboru trzy opcje: Uruchom ponownie (dzieje się to samo), Wyczyść dane, Skontaktuj się z asystentem Mi.

– pisze Soroush_kohan na Reddicie

Zobacz także: Samsung Galaxy Note10 Lite z szansą na S Pena z idealną funkcją dla roztargnionych osób

Nie jest jasne, dlaczego niektóre urządzenia Xiaomi tak reagują na zmianę tapety na tę konkretną grafikę, jednak najprawdopodobniej jest to związane z dziwnym błędem w oprogramowaniu MIUI. Nie wiadomo tylko, dlaczego nie dotyczy on wszystkich, bowiem niektórzy mogą ustawić opisywaną tapetę bez żadnego problemu. W zacytowanym powyżej poście na Reddicie szybko pojawiły się komentarze osób, które podjęły ryzyko i również spróbowały wybrać felerną grafikę. Wielu z nich tego pożałowało, gdyż ich smartfony także przestały działać poprawnie. Na chwilę obecną Xiaomi nie wypowiedziało się w tej bardzo dziwnej sprawie. Nie wiadomo także, czy można ten problem rozwiązać w inny sposób, niż usuwając wszystkie dane.

Pod żadnym pozorem nie próbuj ustawić opisywanej tapety

…jeśli posiadasz Xiaomi Mi 9, Mi 9T lub Mi 9 SE i nie chcesz „uceglić” swojego telefonu. Niestety opisywana tapeta może też zostać wykorzystana przez osoby, które nie mają dobrych zamiarów – np. w formie żartu lub po prostu chęci zrobienia komuś na złość. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że niektórzy będą tę grafikę przesyłać dalej, namawiając posiadaczy urządzeń Xiaomi do jej ustawienia – w końcu to tylko tapeta, więc co złego może się stać? Część pewnie przystanie na namowy i srogo się zdziwi.

Schemat działania przywodzi na myśl aferę z wiadomościami SMS, które psuły iPhone’y. Aktualnie nie wiadomo, czy istnieją jeszcze inne tapety, które „uceglają” smartfony Xiaomi, jednak jest na to spora szansa. Dopóki chiński gigant nie wypowie się w sprawie, która swoją drogą nabiera coraz większego tempa, najlepiej pozostać przy domyślnych grafikach.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy