Nowy Xbox Series X

Xbox Series X oficjalnie zaprezentowany – co wiemy o nowej konsoli Microsoftu?

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Od dawna wiadomo, że aktualna generacja konsol powoli umiera. Sony nie tak dawno temu oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5, którego premiera odbędzie się pod koniec przyszłego roku. Microsoft rzecz jasna również przygotowuje nową konsolę, którą w dodatku oficjalnie pokazał na wczorajszej konferencji The Game Awards. Podsumujmy wszystko, co wiemy o Xboxie Series X.

Xbox Series X z wyglądu

Xbox Series X

Powyżej możecie zapoznać się z oficjalnym wyglądem Xboxa Series X. Nie da się ukryć, że jest bardzo nietypowy – nie kojarzę, by kiedykolwiek na rynku pojawiła się prostokątna maszynka do gier, więc Microsoft ma tu ogromnego plusa za oryginalność. Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu ten design, bo uwielbiam minimalizm, jednak w Sieci słychać też głosy osób, które mojego entuzjazmu nie podzielają.

Gigant z Redmont zaznacza, że taki wygląd Xboxa Series X nie jest przypadkowy. Konsolę zaprojektowano bowiem tak, aby charakteryzowała się jak najwyższą kulturą pracy, w co jestem skłonny uwierzyć, widząc choćby poniższy element konstrukcji.

Xbox Series X

Ciepło ma być odprowadzane efektywnie, dzięki czemu sama konsola powinna być bardzo cicha. Oczywiście wedle uznania Xboxa Series X będzie można postawić także poziomo.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi 9T Pro, OnePlus 7 Pro, głośnik JBL GO 2 i więcej w genialnych cenach!

Specyfikacja Xbox Series X

Sam Microsoft nie zdradził jeszcze, co dokładnie znajdziemy we wnętrzu Xboxa Series X prócz podzespołów AMD opartych na architekturze ZEN 2, ale za to poinformował, że będzie on aż czterokrotnie wydajniejszy od Xboxa One X. Nie da się ukryć, że brzmi to naprawdę imponująco.

Granie w 4K i 60 FPS ma być na nowej konsoli Microsoftu standardem. Xbox Series X ma również pozwolić na odpalanie mniej wymagających tytułów w rozdzielczości 8K i aż 120 klatkach na sekundę. Firma chwali się ponadto, że możemy się pożegnać z ekranami ładowania dzięki bardzo szybkiemu dyskowi SSD. Dodatkowo Xbox Series X będzie wspierał technologię ray tracingu.

Co ważne, Microsoft nie zamierza rezygnować z kompatybilności wstecznej – na Xboxie Series X odpalimy gry ze wszystkich poprzednich konsol wspomnianej firmy. Jeśli chodzi o kontroler, to ten nie zmieni się zbytnio w stosunku do tego z Xboxa One, co zresztą możecie zobaczyć na jedynym ze zdjęć umieszczonych powyżej. Warto wspomnieć, że pady z Xboxa One będą działać również z Xboxem Series X i odwrotnie.

Data premiery Xbox Series X

Data premiery Xbox Series X była do przewidzenia. Otóż konsola zadebiutuje w tym samym okresie, co PlayStation 5 – pod koniec 2020 roku, w okolicach Bożego Narodzenia. Jej cena nie jest jeszcze znana, choć w Polsce zapewne będzie oscylowała w granicach 2000 zł.

Tytułami startowymi nowego dziecka Microsoftu będą gry Halo Infinite oraz Senua’s Saga: Hellblade II. Niestety na razie nie wiadomo, czy Xbox Series X trafi do sklepów na całym świecie w tym samym czasie, ale miejmy nadzieję, że tak.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy