Apple to prawdziwy gigant, który ma bardzo bogate portfolio urządzeń. Firma co roku ma w zwyczaju udostępniać listę najlepszych gier i aplikacji na swoje sprzęty. Nie inaczej jest i teraz, bowiem producent nagrodził już poszczególnych twórców. Zapoznajmy się z najlepszymi grami i aplikacjami 2019 roku według Apple.

Najlepsze gry 2019 roku według Apple

Wyniki Apple za 3Q fiskalny 2019 roku

Zacznijmy tym razem od najlepszych gier 2019 roku według Apple. Firma jak zwykle zdecydowała się wyróżnić produkcje na poszczególne urządzenia: iPhone’a, iPada, Maca oraz Apple TV. Przejdźmy do rzeczy.

Najlepsza gra na iPhone’a w 2019 roku

Ten zaszczytny tytuł przypadł produkcji “Sky: Children of the Light” autorstwa studia thatgamecompany. W grze zwiedzamy rozległe krajobrazy, a naszym zadaniem jest pomóc niebiańskim istotom odnaleźć drogę powrotną do nieba. Co ciekawe, pozycja ta jest darmowa, a w App Store ma wręcz fenomenalną ocenę – miażdżące 4,9 na 5 na podstawie ponad trzydziestu ośmiu tysięcy głosów.

Sky Children of the light

Najlepsza gra na iPada w 2019 roku

Za najlepszą grę 2019 roku na iPada Apple uznało “Hyper Light Drifter” od Abylight S.L. Jest to 16-bitowa przygodowa gra akcji, której głównym celem jest eksploracja i walka o przetrwanie. Produkcja ma świetną ocenę – 4,9 na 5 przy ponad dwóch tysiącach głosów. Kosztuje 23,99 zł.

Hyper Light Drifter

Najlepsza gra na Maca w 2019 roku

Choć komputery Mac służą głównie do pracy, nie oznacza to, że nie wychodzą na nie gry. W tym roku mianem najlepszej gry roku na Maca Apple określiło GRIS, owoc współpracy studia Devolver i Nomada Studio. Jest to platformówka z wieloma łamigłówkami, która na dodatek porusza bardzo poważne tematy. Gra tak jak poprzednicy, również ma dobrą ocenę – 4,2 na 5 przy 190 głosach. Kosztuje 23,99 zł.

Gris

Najlepsza gra na Apple TV w 2019 roku

Ten tytuł przypadł produkcji Wonder Boy: The Dragon’s Trap od studia DotEmu. Jest to przygodowa gra akcji, która duży nacisk kładzie także na walkę i eksplorację. Wcielamy się w postać pół człowieka – pół jaszczurki, którego zadaniem jest odnalezienie antidotum. Wonder Boy: The Dragon’s Trap może się poszczycić oceną 3,8 przy niecałych 100 głosach. Kosztuje 37,99 zł.

Wonder Boy

Najlepsze aplikacje 2019 roku według Apple

Przyszedł czas na najlepsze aplikacje – gry są już za nami.

Najlepsza aplikacja na iPhone w 2019 rok

Najlepszą aplikacją na iPhone’a w 2019 roku jest Spectre Camera. Program bazuje na sztucznej inteligencji, która umożliwia każdemu wykonywanie świetnych zdjęć z długim czasem naświetlania. Aplikacja ma ocenę 4,2 na 5 przy prawie tysiącu głosów. Kosztuje 13,99 zł.

Spectre Camera

Najlepsza aplikacja na iPada w 2019 roku

To miano przypadło w tym roku aplikacji Flow by Moleskine. Jest to rozbudowany program do rysowania i szkicowania, który w App Store ma ocenę 4,2 na 5 przy prawie tysiącu głosów. Aplikacja jest darmowa, jednak oferuje opcjonalne zakupy.

Flow by Moleskine

Najlepsza aplikacja na Maca w 2019 roku

Najlepszą aplikacją 2019 na Maca został Affinity Publisher od Serif Labs. Program pozwala na projektowanie rozbudowanych grafik, a na dodatek kosztuje bardzo niewiele – 164,99 zł. Ocena Publishera to 4,3 na 5 przy ponad 50 recenzjach.

Affinity Publisher

Najlepsza aplikacja na Apple TV w 2019 roku

Jest nią The Explorers od The Explorers Network. To aplikacja społecznościowa dla odkrywców, naukowców i artystów. Jest w pełni darmowa i ma ocenę 5 na 5 przy… jednej recenzji.

Zobacz także: Spotify na iPhone’y i iPady w końcu z funkcją, która na Androidzie jest już od kilku

To by było na tyle w tegorocznym zestawieniu najlepszych gier i aplikacji według Apple. Dajcie znać w komentarzach, z których wymienionych tutaj pozycji korzystacie!

Źródło: Newsroom Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.