Rok 2019 powoli się kończy, a zbliża 2020. Co miesiąc prezentuje wam zestawienie najważniejszych premier gier w danym miesiącu, a z racji na fakt, że grudzień szybko zleci, pomyślałem, że warto już przyjrzeć się styczniowi. Niestety ten miesiąc nie będzie zbyt obfity dla fanów elektronicznej rozgrywki, więc tym razem przygotowałem tylko trzy pozycje. Bez przedłużania – przyjrzyjmy się im.

1. Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot będzie grą RPG opartą na kultowym już serialu animowanym Dragon Ball Z. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Kakarot, lub jak kto woli, Goku. Zadaniem wojownika jest ochrona Ziemi przed różnego rodzaju złoczyńcami. Dragon Ball Z: Kakarot to ukłon w stronę fanów serialu, gdyż będą oni mogli w interaktywny sposób przeżyć jeszcze raz najważniejsze wydarzenia, które zostały w nim ukazane. Nie oznacza to jednak, że opisywana pozycja będzie serialem przerobionym na grę. Wręcz przeciwnie – podczas przygody dowiemy się także wielu rzeczy, o których w serialu nie było mowy. Premiera gry odbędzie się 17 stycznia 2020 roku. Dragon Ball Z: Kakarot będzie dostępne na wszystkie najważniejsze platformy – PC, PlayStation 4 i Xbox One.

2. The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners to kolejna gra na licencji komiksów The Walking Dead Roberta Kirkmana, na których bazie powstał także niesłychanie popularny serial pod tym samym tytułem. Co ciekawe, tę produkcję przygotowano głównie z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości. Jako główny bohater zostaniemy rzuceni w sam środek konfliktu pomiędzy dwiema frakcjami. Będziemy starać się przetrwać, co nie będzie łatwe, a także robić, co nam się żywnie podoba – gra ma zaoferować dużą dowolność. Tylko od nas będzie zależało, czy pomożemy danej frakcji, czy też opowiemy się za drugą – lub za żadną z nich. To tylko jeden z wielu przykładów otwartości The Walking Dead: Saints & Sinners. Gra ukaże się 23 stycznia 2020 roku na PC.

Zobacz także: Obserwacja 24/7 – nowa metoda na walkę z kierowcami korzystającymi z telefonu podczas jazdy

3. Journey to the Savage Planet

Journey to the Savage Planet

Journey to the Savage Planet jest debiutancką grą studia Typhoon Studios, które założył wieloletni pracownik Ubisoftu. Jeśli chodzi o kategorię tej produkcji, to można powiedzieć, że mamy do czynienia z przygodową grą akcji z elementami humorystycznymi. Wcielimy się tutaj w pracownika firmy Kindred Aerospace, który zajmuje się badaniem planet w celu sprawdzenia, czy mogą zostać skolonizowane przez ludzi. W Journey to the Savage Planet trafimy na planetę AR-Y 26 i naszym głównym zajęciem będzie eksploracja tego niezwykle barwnego świata. Premiera gry odbędzie się 28 stycznia. Kupimy ją na wszystkie najważniejsze platformy – PC, PlayStation 4 i Xbox One.

To by było na tyle w dzisiejszej liście. Dajcie znać w komentarzach, co jeszcze byście na niej umieścili!