Oppo Hotel 5G

Oppo zaprezentowało… pierwszy na świecie hotel 5G!

Artykuły

Oppo to prawdziwy gigant, którego konikiem są smartfony. Firma ma już swoje urządzenie obsługujące 5G, jednak najwyraźniej wciąż jej to nie wystarcza, w konsekwencji czego zdecydowała się na coś nowego. Cóż, tym razem producent nie stworzył kolejnego smartfona z 5G, a… otworzył swój własny hotel, w którym 5G odgrywa główną rolę. Brzmi absurdalnie? Może i tak, ale pomysł na reklamę jest to jak najbardziej w porządku – tego marketingowcom Oppo nie można odmówić.

Hotel 5G od Oppo

Oppo Hotel 5G

5G to wciąż ciekawostka. Nie jest tajemnicą, że aktualnie w niewielu krajach / miastach można się z tą siecią połączyć. Choć technologia ta stopniowo zwiększa swój zasięg i pojawia się w coraz większej liczbie miejsc, tak jeszcze sporo czasu upłynie, zanim wyprze ona wysłużone 4G/LTE. Z racji faktu, że wiele osób wciąż nie wie o zaletach 5G ani jego przewagach nad starszą technologią, Oppo wpadło na bardzo ciekawy i unikalny pomysł. Firma otworzyła bowiem pierwszy na świecie inteligentny, futurystyczny, a co więcej mobilny hotel, sterowany wyłącznie za pomocą smartfonu OPPO Reno i sieci 5G. Przebywając w tym niezwykłym miejscu można na własnej skórze poczuć (tu wstaw żart o przeciwnikach 5G) moc 5G. Jak podaje Oppo w informacji prasowej:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

„Luksusowy apartament z jedną sypialnią naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami umożliwiającymi granie w chmurze 5G, streamowanie bez buforowania oraz korzystanie z immersyjnych aplikacji AR i zaawansowanych funkcji inteligentnego domu – w tym inteligentnego lustra.”

Konstrukcja opisywanego hotelu jest dość nietypowa, gdyż nie jest to żaden budynek wolnostojący, a 12 metrowy kontener, który został w odpowiedni sposób przerobiony. Znajdziemy w nim:

  • Inteligentne lustra – po podłączeniu smartfona Oppo Reno 5G do wspomnianego urządzenia można m.in. przejrzeć poranną gazetę czy informacje giełdowe. Dzięki świetnemu oświetleniu można też zrobić sobie idealne selfie.
  • Komputer gamingowy – w kontenerze znajduje się specjalna sala gier 5G, w której goście m.in. mogą się przekonać gra się na komputerze gamingowym.
  • Sterowanie głosowe – jak wspomniałem wyżej, hotel Oppo jest naprawdę nowoczesny. Jest on połączony z Google Home Hub, dzięki któremu można np. głowo sterować oświetleniem czy muzyką. Można także zadać pytanie, na które Google udzieli odpowiedzi.
  • Rozszerzona Rzeczywistość (AR) – hotel posiada immersyjne aplikacje AR, w tym interaktywne wprowadzenie do Reno 5G oraz Garderobę AR, która pozwala przymierzyć konkretne stylizacje na wirtualnym wybiegu.
  • Filmy bez buforowania – dzięki 5G w hotelu 5G można pobierać, streamować i oglądać materiały wideo do woli. Błyskawiczne pobieranie całych sezonów Netflixa to nie problem.

Zobacz także: Kolejna gafa dotycząca Galaxy Note10 – czy Samsung nie wie, co sprzedaje?

Z racji faktu, że hotel jest mobilny, w ciągu najbliższych kilku miesięcy odwiedzi on kilka australijskich miast. Pierwszym przystankiem jest Gold Coast. Noc w hotelu 5G od Oppo kosztuje 150 dolarów australijskich (ok. 393 zł). Rezerwacji należy dokonywać w dniach 1-31 sierpnia na specjalnej stronie. Cały dochód z akcji zostanie przekazany lokalnym organizacjom charytatywnym, więc cel jest szczytny, a sam pomysł świetny.

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x