ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo Hotel 5G

Oppo zaprezentowało… pierwszy na świecie hotel 5G!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Oppo to prawdziwy gigant, którego konikiem są smartfony. Firma ma już swoje urządzenie obsługujące 5G, jednak najwyraźniej wciąż jej to nie wystarcza, w konsekwencji czego zdecydowała się na coś nowego. Cóż, tym razem producent nie stworzył kolejnego smartfona z 5G, a… otworzył swój własny hotel, w którym 5G odgrywa główną rolę. Brzmi absurdalnie? Może i tak, ale pomysł na reklamę jest to jak najbardziej w porządku – tego marketingowcom Oppo nie można odmówić.

Hotel 5G od Oppo

Oppo Hotel 5G

5G to wciąż ciekawostka. Nie jest tajemnicą, że aktualnie w niewielu krajach / miastach można się z tą siecią połączyć. Choć technologia ta stopniowo zwiększa swój zasięg i pojawia się w coraz większej liczbie miejsc, tak jeszcze sporo czasu upłynie, zanim wyprze ona wysłużone 4G/LTE. Z racji faktu, że wiele osób wciąż nie wie o zaletach 5G ani jego przewagach nad starszą technologią, Oppo wpadło na bardzo ciekawy i unikalny pomysł. Firma otworzyła bowiem pierwszy na świecie inteligentny, futurystyczny, a co więcej mobilny hotel, sterowany wyłącznie za pomocą smartfonu OPPO Reno i sieci 5G. Przebywając w tym niezwykłym miejscu można na własnej skórze poczuć (tu wstaw żart o przeciwnikach 5G) moc 5G. Jak podaje Oppo w informacji prasowej:

„Luksusowy apartament z jedną sypialnią naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami umożliwiającymi granie w chmurze 5G, streamowanie bez buforowania oraz korzystanie z immersyjnych aplikacji AR i zaawansowanych funkcji inteligentnego domu – w tym inteligentnego lustra.”

Konstrukcja opisywanego hotelu jest dość nietypowa, gdyż nie jest to żaden budynek wolnostojący, a 12 metrowy kontener, który został w odpowiedni sposób przerobiony. Znajdziemy w nim:

  • Inteligentne lustra – po podłączeniu smartfona Oppo Reno 5G do wspomnianego urządzenia można m.in. przejrzeć poranną gazetę czy informacje giełdowe. Dzięki świetnemu oświetleniu można też zrobić sobie idealne selfie.
  • Komputer gamingowy – w kontenerze znajduje się specjalna sala gier 5G, w której goście m.in. mogą się przekonać gra się na komputerze gamingowym.
  • Sterowanie głosowe – jak wspomniałem wyżej, hotel Oppo jest naprawdę nowoczesny. Jest on połączony z Google Home Hub, dzięki któremu można np. głowo sterować oświetleniem czy muzyką. Można także zadać pytanie, na które Google udzieli odpowiedzi.
  • Rozszerzona Rzeczywistość (AR) – hotel posiada immersyjne aplikacje AR, w tym interaktywne wprowadzenie do Reno 5G oraz Garderobę AR, która pozwala przymierzyć konkretne stylizacje na wirtualnym wybiegu.
  • Filmy bez buforowania – dzięki 5G w hotelu 5G można pobierać, streamować i oglądać materiały wideo do woli. Błyskawiczne pobieranie całych sezonów Netflixa to nie problem.

Zobacz także: Kolejna gafa dotycząca Galaxy Note10 – czy Samsung nie wie, co sprzedaje?

Z racji faktu, że hotel jest mobilny, w ciągu najbliższych kilku miesięcy odwiedzi on kilka australijskich miast. Pierwszym przystankiem jest Gold Coast. Noc w hotelu 5G od Oppo kosztuje 150 dolarów australijskich (ok. 393 zł). Rezerwacji należy dokonywać w dniach 1-31 sierpnia na specjalnej stronie. Cały dochód z akcji zostanie przekazany lokalnym organizacjom charytatywnym, więc cel jest szczytny, a sam pomysł świetny.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy