Kiedy ujawniono, że za tegoroczną odsłonę Call of Duty zabierze się Infinity Ward, fani wpadli w euforię. Studio to odpowiada bowiem m.in. za serię Modern Warfare, którą większość fanów po prostu uwielbia. Ostatnia jej odsłona z trójką na końcu zadebiutowała w listopadzie 2011 roku, a więc naprawdę dawno temu. Na szczęście kolejna część nadchodzi wielkimi krokami i zapowiada się wprost fenomenalnie.

Call of Duty: Modern Warfare – kiedy premiera?

Fanem serii Modern Warfare jestem od bardzo dawna. Sporą część dzieciństwa spędziłem w pierwszej i drugiej odsłonie tej wspaniałej gry, zupełnie jak ogromna część społeczności Call of Duty. Na wieść, że w tym roku pojawi się kolejne Modern Warfare zareagowałem z zaskoczeniem, ale też z ogromną radością. Kilka minut po obejrzeniu powyższego zwiastunu momentalnie złożyłem i opłaciłem zamówienie przedpremierowe w PlayStation Store. Niestety jeszcze trochę poczekam, zanim zagram, bo premiera Call of Duty: Modern Warfare odbędzie się 25 października 2019 roku. Zupełnie jak dwie pozostałe gry, których również wyczekuje. Październik będzie chudym miesiącem.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Call of Duty: Modern Warfare – co wiemy o grze?

Call of Duty: Modern Warfare - Kapitan Price

Tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare w przeciwieństwie do zeszłorocznego, w mojej opinii fatalnego Black Opsa 4 będzie posiadało kampanię dla jednego gracza, która będzie się toczyć w 2019 roku. W grze napotkamy wiele znajomych twarzy z poprzednich odsłon, w tym legendarnego Kapitana Price’a oraz Soapa. Podczas przygody weźmiemy udział w wielu operacjach w wielu zakątkach świata. Ponadto, w grze znajdzie się oczywiście tryb multiplayer oraz tryb coop, jednak nie zombie. Warto zaznaczyć, że doświadczenie zdobywane w rozgrywce online będzie wspólne dla wszystkich trybów. Tryb multiplayer będzie o wiele bogatszy niż w poprzednich odsłonach gry. Bronie w końcu będą miały zauważalny odrzut, a w niektórych trybach uświadczymy nawet pojazdy takie jak czołgi czy quady. Co bardzo ciekawe, produkcja Infinity Ward będzie wspierać rozgrywkę cross-platformową, pomiędzy pecetami a konsolami. Naprawdę świetną wiadomością jest dodatkowo fakt, że w opisywanej grze nie uświadczymy znienawidzonej przez graczy Przepustki Sezonowej. Wszystkie dodatki do gry będą udostępniane za darmo, co jest bardzo dobrym ruchem, bo społeczność nie zostanie podzielona. Niestety mikropłatności najprawdopodobniej nadal będą dostępne, aczkolwiek powinny one obejmować tylko przedmioty kosmetyczne. Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboxie One.

Call of Duty: Modern Warfare – kiedy rozpocznie się beta?

W Call of Duty: Modern Warfare po sieci będzie można zagrać przed premierą za sprawą zamkniętej i otwartej bety. Do tej pierwszej otrzymają oczywiście dostęp wyłącznie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe. W drugiej zaś będą mogli wziąć udział wszyscy, nawet osoby, które nie zamówiły gry przedpremierowo. Daty rozpoczęcia bety dla poszczególnych platform znajdziecie poniżej.

Zamknięta beta:

  • Ekskluzywnie na PlayStation 4: 13-16 września 2019
  • PlayStation 4 / Xbox One / PC: 19-20 września 2019

Otwarta beta:

  • Ekskluzywnie na PlayStation 4: 14-16 września 2019
  • PlayStation 4 / Xbox One / PC: 21-23 września 2019

Zobacz także: OnePlus 7 Pro z nową wersją Androida Q doczekał się wielu ulepszeń

Podsumowanie

Call of Duty: Modern Warfare zapowiada się po prostu fenomenalnie. Nie ma w tym roku gry, na którą czekam bardziej. Po zwiastunach zarówno trybu singleplayer jak i multiplayer zauważam masę podobieństw do poprzednich odsłon serii Modern Warfare, ale także wiele nowości. Jestem niemal pewien, że będzie to jeden z najlepiej ocenianych (jeśli nie najlepiej) CoD-ów w historii. To po prostu nie może się nie udać. Dajcie znać w komentarzach, czy także czekacie!

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.