ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oneplus 7 pro wersje kolorystyczne

OnePlus 7 Pro z nową wersją Android Q doczekał się wielu ulepszeń

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

OnePlus jest jednym z niewielu producentów, który zdecydował się na udział w deweloperskich testach Androida Q i tym samym udostępnia je otwarcie swoim użytkownikom. To oczywiście świetna możliwość do poznania nadchodzących nowości, przygotowywanych przez Google, a dla samej firmy możliwość jeszcze lepszego dopracowania oprogramowania. Tym samym najnowsza odsłona Androida Q (czwarta) dla OnePlus 7 Pro wprowadza coś więcej, niż tylko proste poprawki.

OnePlus 7 Pro z możliwością śledzenia obiektów, cyfrową równowagą i lepszym trybem Zen

Główna zmiana tyczy się aparatu. W aplikacji pojawił się nowy przełącznik o nazwie Focus Tracking, co oczywiście jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że OnePlus wykorzystał algorytm do śledzenia obiektów – zarówno w kontekście zdjęć, jak i filmów. Wybieramy punkt, na którym ma być stale ustalana ostrość i to wszystko z poziomu użytkowania. Niemniej to nie jedyna nowość w omawianej aktualizacji. Jednak kolejne to zdecydowanie drobniejsze zmiany, jak chociażby wskaźnik naładowania akumulator po rozwinięciu paska powiadomień. Wraca też sekcja Cyfrowej Równowagi, pojawiają się usprawnione gesty, a w ramach trybu Zen możemy teraz wybrać czas trwania odpoczynku od urządzenia.

Zobacz też: Google Play Pass — abonament na gry i aplikacje na Androida!

Zainteresowani sprawdzeniem Androida Q w najnowszej odsłonie dla OnePlus 7 Pro mogą pobrać stosowne oprogramowanie ze strony firmy. Oczywiście na forum Chińczyków znajdziecie niezbędne instrukcje związane między innymi z powrotem do Androida Pie. W końcu pamiętajcie, że omawiane oprogramowanie nadal jest w formie testów, więc błędy są na porządku dziennym i nie należy się im dziwić.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy