ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacje

Niezbędne aplikacje, bez których nie wyobrażam sobie korzystania ze smartfona

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Zarówno na Androida jak i iOS istnieją miliony aplikacji i gier. Wiele z nich jest świetna, a spora część do niczego się nie nadaje. Z pewnością każdy z nas ma takie aplikacje, bez których nie wyobraża sobie korzystania ze smartfona. W tym artykule przybliżę Wam i pokrótce opiszę aplikacje, które są dla mnie bardzo ważne i wręcz niezbędne. Zaczynajmy!

Bez zaskoczeń – Facebook Messenger

Messenger cofanie wysłanych wiadomości

Messenger od Facebooka to dla mnie bezapelacyjnie najlepszy istniejący komunikator. Działa bardzo dobrze, ma sporo funkcji, a do tego jest bardzo wygodny i prawie wszyscy z niego korzystają. Co prawda fakt, że ma sporo funkcji jest też niejako jego wadą, gdyż ze sporej części z nich w ogóle nie korzystam. Jeśli jednak mowa o używaniu tej aplikacji do komunikowania się ze znajomymi, to moim zdaniem nie ma ona sobie równych.

Do kontrolowania finansów – mBank, PayPal, Revolut oraz Google Pay

płatności mobilne

Żyjemy we wspaniałych czasach, w których mamy możliwość kontrolowania swoich finansów za pomocą smartfona. Gdyby ktoś chciał ukraść mój portfel, to jedyne co by zyskał, to… portfel i dokumenty, co zresztą jest dla złodzieja bezwartościowe. Nigdy nie noszę przy sobie gotówki, ponieważ płacę smartfonem. Używam do tego celu aplikacji Google Pay w połączeniu z apką mBanku, która to z kolei pozwala mi podglądać stan swojego konta, wykonywać przelewy i wiele, wiele więcej. Jeśli jesteśmy już w temacie finansów, to nie wyobrażam sobie także nieposiadania zainstalowanej aplikacji PayPala i Revoluta. Tym pierwszym zawsze płacę na eBayu, na którym często robię zakupy, a tego drugiego używam, gdy kupuję coś w obcej walucie i chcę zaoszczędzić na przewalutowaniu. Obie apki sprawdzają się fenomenalnie.

Tylko teraz możecie zamówić darmową kartę Revolut, z darmową wysyłką korzystając z tego odnośnika.

Mówię „muzyka”, myślę Spotify

Spotify Storyline

Idąc na spacer czy wybierając się w podróż zawsze mam przy sobie smartfon, na którym słucham muzyki przez aplikację Spotify. Serwis ten za jedyne 20 złotych miesięcznie pozwala słuchać muzyki bez limitu z ogromnej bazy utworów. Wszystko przez internet, jednak można także pobrać konkretne kawałki, by odpalić je później offline. Jak dla mnie jest to bezapelacyjnie najlepszy serwis i aplikacja tego typu.

Podróże, czyli SkyCash, Uber i Mapy Google

mapy google

Bardzo często dojeżdżam w różne miejsca pociągami. Zamiast marnować czas i stać w kolejce po bilety, kupuję je w aplikacji SkyCash, która jest genialna w swojej prostocie. Po prostu wybieram interesujące mnie połączenie i po kilku kliknięciach mam już bilet. Płatności dokonuję kartą, którą można przypisać do swojego konta. Cała operacja nie trwa zwykle więcej niż 30 sekund. Jeśli jestem w nowym mieście, to po wyjściu z pociągu zwykle zamawiam Ubera, by podrzucił mnie w wyznaczone miejsce. Wybieram punkt odbioru, kierowca przyjeżdża, docieramy do celu, a płatność odbywa się bezgotówkowo. Szybko, sprawnie i przyjemnie. Jeśli później chcę udać się w jakieś konkretne miejsce na piechotę, to najpierw wyszukuję adres w internecie, a następnie wprowadzam go do Map Google. Aplikacja od giganta z Mountain View co prawda zwiodła mnie już kilka razy na manowce, jednak zwykle sprawdza się bardzo dobrze i rzeczywiście doprowadza do konkretnych miejsc. Pozycja obowiązkowa dla kogoś, kto nie zna okolicy lub wybiera się w podróż.

Aqua Mail Pro – klient poczty e-mail

Aqua Mail

Zacznijmy od tego, że Aqua Mail występuje także w wersji darmowej. Ma ona jednak pewne ograniczenia, a największym z nich jest dla mnie możliwość podpięcia tylko dwóch skrzynek e-mail. Ja mam ich zdecydowanie więcej, a więc wykupiłem wersję Pro, która kosztowała mnie na przecenie niecałe 20 zł. Aqua Mail jak nie trudno się domyślić, to klient poczty e-mail, pod którego można podpiąć swoje skrzynki. Aplikacja jest bardzo rozbudowana, działa bardzo płynnie i ma przyjazny interfejs. Jak dla mnie nie ma nic lepszego.

Zobacz także: Jak bank dba o bezpieczeństwo naszych pieniędzy?

Podsumowanie

Powyższe aplikacje są dla mnie na tyle istotne, że bez nich nie wyobrażam sobie korzystania z mojego smartfona. Co prawda nie każdej używam codziennie, jednak odpalam je bardzo często. Na tę chwilę zachęcam do zamówienia darmowej karty Revolut – specjalnie dla Was załatwiliśmy darmową wysyłkę. Kliknij tutaj! Promocja jest ograniczona czasowo.

A jakie są Wasze ulubione aplikacje, bez których nie wyobrażacie sobie korzystania z telefonu? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najnowsze wpisy