WhatsApp osiąga kolejny kamień milowy. Facebook staje się społecznościową potęgą

Kamil Lewicki Artykuły 2017-07-28

Korzystacie z WhatsAppa? Jeśli tak, być może będziecie zainteresowani świetnymi wynikami osiągniętymi przez aplikację. Jeśli nie, może skusicie się na pobranie tego komunikatora i wypróbowanie go we własnym gronie. WhatsApp jest potężnym narzędziem służącym do komunikacji, a jego właściciela można nazwać potentatem w tej kategorii.

Co szósta osoba na Ziemi korzysta z WhatsAppa

WhatsApp chwali się najnowszymi statystykami. Możemy z nich wyczytać, że dziennie z aplikacji korzysta miliard użytkowników, czyli co szósta osoba żyjąca na naszej planecie. W skali miesiąca, aktywnych użytkowników jest jeszcze więcej. Na przestrzeni trzydziestu dni aplikację potrafi włączyć ponad 1,3 miliarda osób. Dziennie użytkownicy wysyłają do siebie 55 miliardów wiadomości, 4,5 miliarda zdjęć i miliard wideo. Konwersacje toczą się w 60 językach świata.

Jeszcze rok temu z komunikatora korzystało miliard użytkowników miesięcznie. Teraz liczba ta wzrosła o kolejne 300 milionów. W popularyzacji komunikatora mógł pomóc fakt zniesienia abonamentu. Wcześniej za korzystanie z WhatsAppa trzeba było zapłacić 0,99 dolara rocznie. Jest to niewielka suma, lecz niektórych mógł odstraszyć sama idea ponoszenia jakichkolwiek opłat. Od stycznia ubiegłego roku wszelkie działania wykonywane na WhatsAppie są zupełnie darmowe, a dzięki prostemu interfejsowi i łatwej obsłudze stał się on narzędziem komunikacji dla każdego pokolenia.

WhatsApp a Facebook Messenger

Są to bez wątpienia dwie największe aplikacje służące do komunikowania się na rynku. Co ciekawe, mają jednego właściciela. Jest nim Facebook. WhatsApp został sprzedany w 2014 roku za kwotę 16 miliardów dolarów. Od tego czasu program przeszedł wiele zmian i zyskał niesamowitą popularność. Aplikacje zatem nie konkurują między sobą, a mogą jedynie delikatnie ucierać sobie nosa w starciu na statystyki. Tak też jest i w tym przypadku. Licznik codziennie aktywnych użytkowników WhatsAppa wskazuje jeden miliard. Z Facebook Messenger każdego miesiąca korzysta 1,2 miliarda. Można założyć, że codziennie do aplikacji loguję się ponad miliard użytkowników Są to więc niesamowicie zbliżone do siebie wyniki. Pozostaje zatem zadań pytanie.

Który komunikator jest lepszy?

Z pewnością każdy z Was ma swój ulubiony. W obecnej sytuacji mniejszym graczom trudno wybić się na rynku. Prym w tym gatunku wiodą dwie powyższe aplikacje. Odkąd Messenger oddzielił się od Facebooka można zaliczyć in plus brak konieczności posiadania konta w serwisie społecznościowym. Logowanie w WhatsAppie ogranicza się jedynie do autoryzacji swojego numeru telefonu kodem SMS. W obu przypadkach wyślemy zdjęcie, wideo czy niewielkie pliki. Moim zdaniem WhatsApp oferuje lepszą jakość połączeń głosowych, natomiast dzięki Messengerowi mam szybszy i łatwiejszy kontakt z dalszymi znajomymi. Ciężko stwierdzić ostatecznie, która aplikacja jest królem komunikatorów. Warto jednak pamiętać, że za pośrednictwem Messengera pogramy też w szachy.

źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x