Przed nami najbardziej gorący okres w roku – oczywiście jeśli chodzi o premiery nowych urządzeń. Na targach IFA zobaczyliśmy najlepszy smartfon Sony od lat – Xperię XZ3, potem Apple zaprezentowało trio nowych iPhone’ów, a LG zaprezentowało nieco rozczarowującego V40. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy nowe Pixele od Google – o nich przed konferencją wiedzieliśmy chyba wszystko. Przed nami jeszcze prezentacja Huawei’a Mate 20 Pro oraz druga część nowości Apple.

Zobacz także: Apple przyznaje się do błędu i naprawia nowe iPhone’y

Nowy iPad ma zdeklasować konkurencję

Mowa oczywiście o iPadzie Pro. Najdroższa seria tabletów w ofercie Apple, w nowej odsłonie może zadebiutować już za kilkanaście dni. Będzie to zupełnie nowe rozdanie na rynku. iPad zyska „bezramkowy” design, inspirowany iPhone’m X i jego tegorocznymi braćmi. Zniknie kompletnie czytnik linii papilarnych, czyli Touch ID. Zostanie zastąpiony Face ID – trójwymiarowym skanerem twarzy. Wygląd urządzenia będzie totalną nowością, na rynku nie ma żadnego podobnego urządzenia. Konkurencja nie jest chyba zbyt zainteresowana walką z Apple. Sytuacja na rynku, w dalszym ciągu nie nastraja optymistycznie. Firma z Cupertino jest jedyną, która notuje wzrosty. Pozostali producenci oferują tablety o zdecydowanie gorszych parametrach. Apple ma w ofercie zarówno podstawowego iPada za 1599 zł, jak i zdecydowanie bardziej wydaje modele Pro za cztery razy tyle. Składa się to na całą linię zaspokajającą różne potrzeby.

Co nowego w kolejnym iPadzie?

Zobaczymy między innymi kolejną wersję Apple Pencil. „Ołówek” zyska procesor, zbliżony do tego jakim dysponują słuchawki AirPods. Obecnie sparowanie tego akcesorium wymaga włożenia go do portu Lightning w iPadzie. Nowy Apple Pencil konfigurowany będzie zbliżeniowo, przełączanie między urządzeniami możliwe będzie bez podłączenia do portu ładowania. Nie wiemy jednak czy obecny rysik funkcjonować będzie z nowym iPadem, czy iPadem 9,7 szóstej generacji. Mark Gurman z Bloomberg powiedział, że spółka pracowała nad nowym Apple Pencil i nowymi narzędziami już w listopadzie 2017 roku. Do obecnej chwili, pojawiło się tylko kilka szczegółów, dotyczących większej precyzji akcesorium.

Design nowego iPada

Nowy iPad zyska wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, bez przycisku Home. W przeciwieństwie do iPhone’a X, tablet nie będzie miał nielubianego notcha. Ramka będzie wystarczająco szeroka, aby pomieścić kamerę TrueDepth oraz inne czujniki służące rozpoznawaniu twarzy. Face ID ma działać zarówno w orientacji pionowej jak i poziomej. Nowością, jedną z największych w przypadku Apple, w ostatnich latach ma być zmiana złącza. Zobaczymy wreszcie USB-C. Umożliwi ono podłączanie monitorów 4K HDR. Zmienić się ma też dokowanie zewnętrznej klawiatury. Smart Connector ma zostać zastąpiony przez zupełnie nowe złącze. Premiery nowych sprzętów oczekujemy w najbliższych dniach. Dla tak ważnego urządzenia, Apple po prostu musi zorganizować kolejną konferencję.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)