ios 12.1.2

Apple przyznaje się do błędu i naprawia nowe iPhone’y

2 minuty czytania
Komentarze

Premiera nowych iPhone’ów wywołała jak zwykle sporo szumu. Na temat specyfikacji i możliwości nowych smartfonów Apple wiemy już wszystko. Kolejnym tematem były ceny, jeszcze wyższe niż zwykle. Według analityków nie przeszkodziło to jednak w sprzedażowym sukcesie. Niektórzy użytkownicy po rozpakowaniu swoich nowych urządzeń przeżyli niezbyt miłe zaskoczenie. iPhone Xs oraz Xs Max, a przynajmniej pewna ich partia miały problem z reagowaniem na podłączenie do ładowarki. Apple do pewnego czasu milczało na temat afery nazwanej ChargeGate.

Zobacz także: Apple bije Samsunga. iPhone Xs Max ma najlepszy ekran na rynku

Czego dotyczyła afera z nowymi iPhone’ami?

Problem został wielokrotnie zgłoszony na oficjalnym forum Apple. Dotyczył przede wszystkim najnowszych smartfonów, czyli iPhone’ów Xs oraz Xs Max. Na początku wydawało się, że tylko ich. Jednak to niezbyt miłe wydarzenie dotyczyło też niektórych użytkowników iPadów. Winny wydaje się najnowszy system – iOS 12. Urządzenia nie chciały się ładować, kiedy podpinano kabel, a ekran był wygaszony. Dopiero odblokowanie wyświetlacza powodowało dostarczenie energii do akumulatora.

ios 12

Apple rozwiązuje problem w nowym iOS

Dziś wydano iOS 12.0.1 – pierwszą aktualizację najnowszego systemu. Oprogramowanie jest dostępne w sekcji Ustawienia, a następnie w Ogólnych i Uaktualnieniach – na wszystkich obsługiwanych iPhone’ach i iPadach. Apple przyznało się, że wie o problemie występującym w nowych smartfonach. iOS 12.0.1 rozwiązuje go zupełnie, jest o tym mowa w changelogu. Też uważam, że nie powinno to mieć miejsca, ale cieszy szybka reakcja Amerykanów. Jest też coś ciekawego dla użytkowników iPadów, szczególnie tych, dla których klawiatura ekranowa była wyjątkowo irytująca. Został wyeliminowany też błąd, który powodował łączenie się iPhone’ów Xs z siecią Wi-Fi na częstotliwości 2,4 GHz, a nie 5 GHz.

Co oficjalnie podało Apple?

Według firmy: „iOS 12.0.1 zawiera poprawki i ulepszenia dla iPhone’a lub iPada. Ta aktualizacja:

  • Naprawia błąd, przez który niektóre urządzenia iPhone Xs nie ładowały się natychmiast po podłączeniu do kabla Lightning.
  • Rozwiązuje problem, który może spowodować, że urządzenia iPhone Xs ponownie dołączą do sieci Wi-Fi z częstotliwością 2,4 GHz zamiast 5 GHz
  • Przywraca pierwotną pozycję klawisza „.? 123” na klawiaturze iPada.
  • Naprawiono problem z wyświetlaniem napisów w niektórych aplikacjach wideo.
  • Rozwiązuje problem z niedostępnością Bluetooth”.

Przypomnijmy, że iOS 12 jest dostępny od kilku tygodni dokładnie dla tych samych urządzeń co poprzednia wersja – iOS 11. System skupia się przede wszystkim na poprawie stabilności i wydajności, szczególnie na starszych urządzeniach. Wprowadza jednak kilka nowości takich jak funkcja Czas przed ekranem, służąca kontroli naszych urządzeń, Memoji dla smartfonów z kamerą TrueDepth, znacznie przebudowane powiadomienia czy skróty Siri – do tworzenia automatyzacji sterowanych głosem.

Źródło: Apple. MacRumors

Motyw