iPhone Xs Max

iPhone Xs Max – znamy koszt wyprodukowania najdroższego smartfona Apple

2 minuty czytania
Komentarze

iPhone Xs i iPhone Xs Max zadebiutują na naszym rynku już w piątek 28 września. Kolejki przed polskimi sklepami na pewno nie będą tak duże, jak w krajach, gdzie Apple ma swoje firmowe salony. Mimo wszystko na brak zainteresowania amerykańska firma narzekać nie będzie. Przedsprzedaż nowych smartfonów oferują zarówno autoryzowani sprzedawcy Apple jak i operatorzy.

Zobacz także: Mityczny produkt Apple jednak zadebiutuje na rynku

iPhone Xs Max –  analitycy przewidują świetną sprzedaż

Ming-Chi Kuo przewiduje, że popyt na większy model jest zdecydowanie większy niż oczekiwano. Zainteresowaniem nim jest większe około czterech razy od mniejszego modelu. Najchętniej wybieraną przez klientów wersją jest ta z pamięcią wewnętrzną 256 GB. Konfiguracja 512 GB jest praktycznie niedostępna, z uwagi na to, że jedynym dostawcą NAND Flash jest Samsung. Wybierane są przede wszystkim iPhone’y w kolorze gwiezdnej szarości i złotym. Są zdecydowanie bardziej popularne niż srebrna wersja. Popularność dużego smartfona ma stabilnie rosnąć. Przyczynić do tego może się duża popularnośc na rynkach azjatyckich oraz sezon świąteczny i związane z nim prezenty. Rekordy bije, dość niespodziewanie Apple Watch Series 4. Zainteresowanie nim jest tak duże, że Apple nie nadąża z produkcją. Firma nie spodziewała się aż tak dużej popularności. W tym roku może zostać sprzedanych około 20 milionów sztuk smartwatcha.

iPhone Xs Max

Jaki jest koszt komponentów iPhone’a Xs Max?

Wyprodukowanie największego smartfona w ofercie Apple, w najpopularniejszej wersji 256 GB to koszt $443. Takie dane przedstawia TechInsights. Komponenty Xs Maxa są o prawie $50 droższe niż iPhone’a X. Koszt wyprodukowania tego ostatniego w wersji 64 GB to koszt $394,44. Najdroższym elementem 6,5 calowego telefonu jest oczywiście wyświetlacz. Jego cena to $80,5. Na drugim miejscu mamy procesor A12 – $72. Na kolejnym miejscu mamy pamięć wbudowaną – jej koszt to $64. Obudowę i pozostałe komponenty wyceniono na $55. Obudowa wyświetlacz, bateria oraz pamięć w iPhonie Xs Max są droższe niż w zeszłorocznym modelu X.

Skąd wyższa cena?

Główne powody to oczywiście wzrost rozmiarów nowego smartfona. Większa i cięższa jest obudowa. Ekran też zmienił rozmiar z 5,8 cala do 6,5 cala – a z nim też koszt produkcji. Według TechInsights, Apple nieco zaoszczędziło na niektórych komponentach. Usunięto niektóre elementy 3D Touch, obecne one były w „dziesiątce”. Zmiany jednak nie wpłynęły w żaden sposób na działanie znanego systemu interakcji z użytkownikiem. W oświadczeniu przekazanym do agencji Reuters, Al Cowsky, który nadzoruje analizę kosztów w TechInsights, poinformował, że firma z Cupertino oszczędza w ten sposób na każdym iPhonie $10. W naszym kraju najtańszy Xs Max kosztuje 5479 złotych, jest to wersja 64 GB, kolejny model z pamięcią 256 GB wyceniono na 6229 złotych. Najdroższe urządzenie z pamięcią wewnętrzną 512 GB ma cenę 7219 złotych.

Źródło: 9to5mac, PhoneArena

Motyw