ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony Android Pie

[SPT #26] Brawo Sony, smartfony z Android Pie, Apple Glasses będą wow

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

SPT to już dobrze znany Wam cykl autorski. Pod tą nazwą kryje się subiektywne podsumowanie tygodnia. Możecie więc w tym wpisie liczyć na 100% własnego zdania autora oraz jego przemyśleń na temat wydarzeń, newsów czy artykułów w mijającym tygodniu. Wpis jest podzielony na dwie części: krytyka i pochwała, bo w ten sposób łatwiej się go będzie czytało.

Pochwała

Huawei Mate 20 Pro naszpikowany nowinkami. W tym tygodniu dowiedzieliśmy kolejnych informacji na temat nadchodzącego flagowca Chińczyków. Co znajdzie się w tym prawie perfekcyjnym dla mnie smartfonie? Na pewno uwagę oka będzie zwracał wyświetlacz AMOLED od Samsunga, który ma być zagięty na krawędziach. Jego wielkość to 6,3 cali. W urządzeniu zadebiutuje także technologia skanowania twarzy w 3D. Już teraz skanowanie twarzy w 2D w smartfonach Huawei działa przyzwoicie, jednak liczę, że to w Mate 20 Pro będzie bezbłędne. Jeżeli chodzi o parametry urządzenia to znajdziemy tu procesor Kirin 980 o taktowaniu 2,8 GHz wykonany w technologii 7 nm, 6 lub nawet 8 GB RAM, 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 4200 mAh, co jest rekordową wartością jak na flagowca.

Które smartfony otrzymają Androida Pie? Z biegiem czasu dowiadujemy się od producentów, na które urządzenia trafi najnowsza odsłona zielonego robota. Warto tu pochwalić Sony, które podało listę flagowców z serii XZ. Na te telefony aktualizacja ma trafiać już od początku września. Cały proces skończy się w listopadzie. Średniaki niestety będą musiały poczekać do 2019 roku, jednak mimo wszystko Sony zasługuje na pochwałę za szybkie wsparcie flagowców.

Apple Glasses. Kolejne next big thing, które prędzej czy później nadejdzie. Zapewne wielu z Was się nie zgodzi ze mną, ponieważ okulary, które miały zawojować świat zaprezentowało Google. Produkt jednak nie był dopracowany i nie oferował niczego interesującego klientom. Apple, mimo że w wielu obszarach nie było pierwsze, to jednak jako pierwsze potrafiło zrobić świetny popularny produkt. Tak było z iPhone’ami, iPadami i Apple Watchem, który jest najlepiej sprzedającym się smartwatchem na świecie. Sądzę, że tak będzie z okularami, które zrewolucjonizują świat. Jestem pewien, że firma z Cupertino wypuści perfekcyjnie dopracowany produkt.

Krytyka

Sony Xperia XZ3. Niejednokrotnie wychwalałem ten nadchodzący model z uwagi na jego design. Zagięty ekran na krawędziach prezentuje się na renderach co najmniej przyzwoicie. Niestety nie rozumiem zamontowania jedynie jednego aparatu z tyłu urządzenia. Oczywiście nie zawsze liczba aparatów idzie z jakością zdjęć, jak pokazały smartfony Pixel. Jednak konkurencja od dawna montuje dwa obiektywy, z których każdy spełnia jakąś funkcję. Sony obudź się w końcu!

Android Pie bez nagrywania rozmów. Nie rozumiem, dlaczego Google usunęło taką możliwość. Niekiedy funkcja ta była naprawdę przydatna. Fani korzystający z roota powinni jednak się cieszyć, gdyż ich problem ten nie dotyczy.

Sprawdź najnowsze wpisy